Skocz do zawartości

MateuszL

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia MateuszL

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam. Pompa została kupiona i zamontowana. Niestety nie było mnie i kupili jakąś inną, za ok 650 zł. Podnoszenie ponad 7 metrów. Pompa jest założona na zasilaniu ... podobno strasznie się grzeje. Tzn. obudowa parzy- jest znacznie cieplejsza od rur. mam więc pytanie- czy to normalne??? Pozdrawiam.
  2. Dzięki Panowie za informacje. Tam właśnie jest zawór różnicowy z tego co się orientuję i pamiętam. Mam jeszcze jedno pytanie- jaką pompę już wiem (32-60 lub 32-80), a co do producenta, to co polecacie? Grudfos jest znany, ale wiem, że są też polskie pompy- np. Omigena. Oczywiście najważniejsza jest niezawodność, choć przyznam, że 4 krotna różnica w cenie (w przypadku 80-tek) jest zastanawiająca.
  3. Wielkie dzięki za odpowiedź Marku. Zasadniczo chciałem doprecyzować kwestię ( dogadałem ze Starszym, bo pompa to jego pomysł- ja studiuję w innym mieście i rzadko bywam w domu, a on słabo z netem, więc korzystając z ferii chciałem "ogarnąć temat" i pomóc dokonać wyboru pompy). Otóż różnica poziomów wynosi ok. 0,5-1m i pompa była tam kiedyś założona więc instalacja jest, a nie wiadomo było jaką zamontować pompę i jak powiedział Starszy- chodzi o "popchnięcie wody" Ze skróceniem czasu to faktycznie trochę źle się wyraziłem. Generalnie zależało mi na takiej właśnie konkretnej odpowiedzi, kogoś kto miał do czynienia z podobnymi obiektami, bo co z tego że miałem na studiach obliczanie strat w modelu rurociągu skoro jest to możliwe raczej w laboratorium niż w praktyce. Mówisz więc, że nawet 60-ka (jest znacznie tańsza od 80-tki ;), a nawet samoczynnie CO grzeje nie najgorzej) da radę. W takim razie zapewne tak właśnie będzie to rozwiązane. Dzięki jeszcze raz za odpowiedź i ew. pytania o szczegóły będę kierował na PW. Pozdrawiam Serdecznie!!!
  4. Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum i na wstępie pragnę wszystkich pozdrowić. Piszę w dość nietypowej sprawie. W kurniku o długości 70m znajduje się instalacjia CO zasilana napędzana dość potężnym (niestety mocy nie pamiętam w tej chwili) kotłem węglowym. Grzejniki w postaci 3 calowych rur w układzie 2 rury gorące+powrót na każdą ze stron (lewa i prawa) budynku. Na chwilę obecną nie ma żadnej pompy. Ma to tę wadę, że nagrzanie budynku (nawet do 35st.C przy ujemnych temp. otoczenia) trwa dość długo, a rury na końcu budynku dość długo są chłodne. W związku z tym wpadliśmy na pomysł zainstalowania pompy. Czy na podstawie danych które podałem (+ moc kotła którą mógłbym odczytać w najbliższym czasie) można określić jaką pompę należałoby zastosować, aby możliwie skrócić czas nagrzewania budynku, tudzież zapewnić optymalną pracę układu? Pozdrawiam:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.