Skocz do zawartości

darekb

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez darekb

  1. To jest chyba to co chciałem przeczytać :) Podsumowując te nasze rozważania na temat: zostałem oświecony problematyką tematu - dzięki!, zdecyduję się chyba na zakup tego sterownika chociażby ze względu na uchronienie pieca przed zbyt niskimi temperaturami (nie chciałbym żeby coś się schrzaniło, za dużo wydałem na to kasy) ale także jak sam trafnie zauważyłes dla własnej wygody i spokoju. Nie mamy jeszcze pełni okresu grzewczego, więc poeksperymentuję trochę z ust. zaworu 4d. Dzięki bardzo za cierpliwość i wyjaśnienie tematu! Darek
  2. Zgodzę się z Tobą, ale... (tu pisze jak to wygląda u mnie) piec pracuje cały czas podtrzymując temp. zadaną na piecu tylko wtedy gdy temp. w pomieszczeniu (ustawiona na sterowniku pokojowym) nie jest osiagnięta (styki wtedy są zwarte), natomiast po osiągnięciu temp. zadanej w pom. (styki na sterowniku pokojowym są rozwarte) i piec wtedy przechodzi w stan podtrzymania. W przypadku kiedy temp. w pomieszczeniach nie będzie spadała szybko, piec będzie cały czas w podtrzymaniu i temp. na nim bedzie powoli spadała (do okr. pozimu oczywiście). I to jest właśnie to mi wierci dziurę w brzuchu. :) pozdro! Darek
  3. Czyli sprawa praktycznie załatwiona :) Tu masz rację zawory przy grzejnikach są po to aby ustawić sobie optymalną temperaturę. Niepokoi mnie jedynie to czy na piecu w stanie podtrzymania nie będzie za berzdo spadała temperatura. Ale tutaj chyba (jak się domyślam) można sobie pomóc zaworem ustawiając go w ten sposób aby część wody wychodzącej z pieca wracała spowrotem do pieca? Dobrze kombinuję? Skomplikowane to trochę! Pozdro!
  4. Wnioskując z tego co napisałeś, należałoby zamontować taki sterownik do zaworu. Nawet jeżeli podwyższę temperaturę zadaną na piecu, termostat pokojowy w pewnym momencie (osiągnięcie temperatury w pomieszczeniu) da sygnał do pieca i przejdzie on w stan podtrzymania (temperatura na piecu wtedy będzie spadała) a grzejniki (podejrzewam)szybko staną się zimne (zwłaszcza, jeżeli na dworzu będzie zimno). Czy możesz mi powiedzieć jaki jest koszt takiego sterownika, mam problemy z uzyskaniem info o jego cenie (zawór, który ja posiadam to ESBE VGR 141, czterodrogowy). Pozdrawiam.
  5. witam do czago podłącza się ten sterownik siłownika do pieca - jeżeli jest taka możliwośc czy do sterownika pokojowego? Może zadaję głupie pytania, ale po prostu nie znam się na tym :) Pozdrawiam!
  6. Witam ponownie! Drążę temat dalej (widzę szanowny Kolego, że znamy się na rzeczy :) ) Przedstawię swoją sytuację, żebyś miał jaśniejszy obraz. Mój piec uruchomiłem 15.09.2008 r. o godz. 14.00, do zasobnika wsypałem ok. 150 kg eko-groszku, do dzisiaj do godz. 7.00 piec spalił ok. 1/4 wsypanej ilości. Dom 160 m2, ocipelony, szczelne okna, instalacja miedziana, grzejniki panelowe z zaworami termostatycznymi. moje parametry: temp. na piecu - 55st.C w trybie praca podajnik włącza się co 60 sekund, nie pamiętam czasu podawania opału ale to jest chyba 10-11% całego cyklu podawania w trybie praca, w trybie podtrzymania podajnik włącza się raz na 25 min, ilośc podawanego opału ustawiona jest tak, żeby nadmiar nie wysypywał się do popielnika. Zawór czterodrożny ustawiony jest tak że temp. wody wychodzącej jest taka sama jak na piecu, tak ustawił serwisant przy odbiorze pieca, nie chcę sam zmieniać ustawień zaworu, zeby czegoś nie schrzanić ( nie znam się na tym), dodatkowo mam podłączony sterownik pokojowy do pieca, temp. dzienna 21 st.C, nocna 18 st.C W tej chwili piec ogrzewa 1-2 grzejniki i podłączony do instalacji c.o. bojler, w mieszkaniu jest ciepło. Czy zainstalowanie sterowania do zaworu będzie współpracowało z podłączonym już sterownikiem pokojowym, czy to ma sens. czy ust. temp. na piecu 55 st. C jest wystarczająca czy należy ją zmienić? Dużo tych pytań i strasznie pomieszałem, ale mam nadzieję, że można będzie coś zrozumieć z tego co napisałem. Będę bardzo wdzięczny za wskazówki. Pozdrawiam serdecznie! Darek.
  7. Witam serdecznie! Dzięki serdecznie za rady. Mam jeszcze pytanie: przy mojej instalacji posiadam zawór czterodrożny (ESBE) i tak jak pisałem wczesniej podłączony sterownik pokojowy do pieca. Pytanie brzmi: czy zamontowanie tego siłownika do zaworu będzie wtedy spełniało swoje funkcje, jeżeli tak to jaki wybrać siłownik, ile on kosztuje i czy można to wykonać samemu.
  8. Czyli nie będzie błędem jeżeli ustawię zawór czterodrogowy w taki sposób aby temperatura na wyściu była przwie taka sama jak zadana na piecu?
  9. Witam serdecznie! Bardzo proszę doświadczonych uzytkowników pieców zwłaszcza FUTURA ECONO 25kW cichewicza o pomoc i radę. Posiadam taki piec z podłączonym sterownikiem pokojowym i nie do końca wiem jak ustawić (w jakiej pozycji) pokrętło zaworu czterodrożnego tak aby to ustawienie było jak najbardziej efektywne. Za ewentualne uwagi i rady będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich!
  10. Dzięki za podpowiedź :D nie doczytałem informacji na temat sterownika, który jest zamontowany już przy piecu? Mam jeszcze pytanie do osób, które mają taki piec i przeszli już proces odbioru pieca przez serwis, a mianowiecie: w warunkach gwarancji są jasno sprecyzowane wymagania jakie muszą być spełnione, czy muszą być one spełnione w 100%, czy przymykają na niektóre rzeczy oko. Szczarze powiem, że moja kotłownia nie spełnia wszystkich wymogów, po prostu wymieniałem piec i wstawiłem do takiej kotłowni jaką mam, trudno przebudowywać pomieszczenie aby dostosować do wymogów. Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedź.
  11. Witam serdecznie! Trafiłem na to forum po raz pierwszy, ponieważ kupiłem piec futura econo 25 kW, dwa dni temu został podłączony, teraz czekam na odbiór serwisu (poniedziałek). Zamontowany jest zawór czterodrogowy, mam w związku z tym pytanie: czy można zamontowa do niego siłownik do automatycznego jego sterowania tak aby móc podłączyć sterownik pokojowy? Będę wdzięczny za odpowiedź! Pozdrwiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.