Skocz do zawartości

don120

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez don120

  1. Witam. Mam problem, a mianowicie. Mam dom piętrowy, wykonana jest instalacja CO ,która jest połączona jednym piecem. I chciałbym zapytac czy jest taka możliwość że można by rozdzielić ogrzewanie dolne od piętra? Tzn. chodziłoby mi o to czy da się moją instalację CO ( piętro)podłączyć do drugiego pieca i żeby każdy sam na własną rękę sobie palił.jakiej przebudowy wymagałaby ta przeróbka?

    I drugie pytanie nie co z innej beczki, czy jest sens ocieplać strych (dach) wełną jeśli strych jest nie użytkowany?czy przez to są duże straty ciepła?dodam że strop strychu jest ocieplony styropianem 8cm.Proszę o odpowiedź

  2. Don 120,po co ci dodatkowy piecyk na lato,nie prościej pozakrecać grzejniki i grzać c.w.u kotłem c.o.?chyba masz bojler z weżownicą plus dodatkowo króćce na tzw.podkowę więc ten piecyk pracuje w układzie zamknietym,dobrze piszę?nie gotuje ci bojlera?

     

     

    Szczerze nie mam pojęcia czy coś takiego tam jest bo całe centralne było na głowie teścia. Latem przepalałem ze 3 godz i mi to wystarczało, nie było przypadku żeby woda się zagotowała. Udało się dodac fotki. Ps. ma ktoś pomysł czym ocieplić bojler gdyż on był robiony na zamówienie i niestety nie był docieplony

    post-25002-0-63949200-1296421484_thumb.jpg

    post-25002-0-11514600-1296421744_thumb.jpg

    post-25002-0-75600200-1296421809_thumb.jpg

    post-25002-0-32607800-1296421853_thumb.jpg

  3. Bulgotanie w piecu? Może masz ruszt wodny i dochodzi do miejscowego przegrzewania. U mnie tak się dzieje dość często, kilkukrotnie tak mocno gotowała się woda na ruszcie, że echo niosło się po całym domu, dlatego twierdzę, że taki ruszt to samo zło. Pomaga w takich sytuacjach zwiększenie biegu pompy (huragan w rurach), ale przecież nie o to chodzi w tej całej zabawie. Poczekaj jeszcze co napiszą inni. Dobrze, że przykręciłeś zawory na powrocie, ustaw tak, żeby grzejnik był ciepły i różnica między temperaturą na powrocie, a zasilaniu grzejnika była wyraźnie odczuwalna. Powrót z kaloryfera ma być chłodny, to oznacza, że grzejnik działa prawidłowo. Im krótszy grzejnik tym mocniej dokręcić zawór powrotny.

     

    Może źle się wyraziłem ale to nie bulgotanie tylko takie jakby chlupanie :D dzięki za porady

  4. Witam

    W którym miejscu idzie dalej instalacja na grzejniki bo tu jakoś nie widać tam pod sufitem coś jest czy tylko rurka do CWU .

    Co to jest za piecem po lewej to takie w orzechowym kolorze ?

     

    re

    To coś za piecem tj własnej roboty mały piecyk do ogrzewania wody w sezonie letnim. Nie moge dodac zdjec bo mi wyskakuje bład na stronie. MOę póżniej da rade. Przykreciłem niektóre grzejniki, zawory przy bojlerze też do połowy przykręciłem i myślę że dół grzejnikow zaczal lepiej grzac, ale po tym słychac takie jakby bulgotanie czy cos. A i jeszcze przełączyłem bieg pompy na dwójkę

  5. Witam. Tzn ja pale tak, rozpalam załóżmy w poniedziałek i w zależności jaką mam ustawioną temperaturę na piecu , bo im wyższa tym krócej się pali będę palił dopiero dopiero we wtorek wieczore, wtedy kiedy piec już nie nabija temperatury i w piecu praktycznie nie ma juz żaru. Zdarzyło mi się że jaśli wypalało się o godz 20ej nie chciało mi się od nowa rozpalać, podsypywałem z 4 łopaty i wystarczało do rana.

  6. O ile mi wiadomo nowoczesne aluminiowe grzejniki tak grzeją, górą oddają ciepło, dół jest dużo chłodniejszy i tak ma być. Dziwne jest to, że według ciebie powrót do kotła jest niewiele chłodniejszy niż zasilania. Chcesz powiedzieć, że na powrocie do pieca masz 50 stopni? Jeśli masz grzejniki, które górą grzeją to taka różnica jest niemal niemożliwa.

     

    60 stopni na kaloryferach przy takiej temperaturze na zewnątrz, to jest dość dużo, więc zastanawiam się czy dom był używany, czy stał pusty, nad wami jest jakieś poddasze, jakie ocieplenie, okna plastiki, jakiś remont? Jeśli remont to wilgoć, jeśli stał pusty, to wilgoć. Jeśli wilgoć to trzeba ostro grzać i wietrzyć, grzać i wietrzyć. Przy takiej liczbie grzejników wydaje się, że pompa spokojnie wystarczy na 1 biegu. Przy najwyższym biegu robisz w rurach huragan co może dać efekt jak opisałeś, czyli wysoka temperatura powrotu.

     

    23kW i 63 żeberka to na oko zdecydowanie za duża moc pieca.

     

    Nie mam termometra w palcach to trudno jest mi powiedziec jaka jest różnica badź czy w ogóle jest.Dom był nie używany, stał pusty, nad nami jest poddasze ocieplone, zaś cały dom jest nie ocieplony. okna drewniane, remontu nie plaujemy, ewentualnie docieplenie domu.Wiem że przy takiej temp. w domu możliwa jest wilgoć bo niestety dom jest niedogrzany.Tam gdzie grzejniki troche cieplej grzały ( tam gdzie jest mało żeberek) owszem są one przykręcone lekko. Moc pieca 23 KW to nie jedynie 63 zberka bo jak pisalem na początku mieszkam na pietrze a parter póki co stoi pusty, więc to nie jest 63 zberek tylko około 131 żeberek. Wracając do pompy przełącze ją na pierwszy bieg i wtedy sprawdze jak to wszystko bedzie sie zachowywac . Wiem że taka temp. na piecu jest duża bo u znajomy mówi że przy temp. 48st. na piecu w domu ma dość ciepło, ale warto dodać że dom jest ocieplony co jak widać dużo daje

  7. Witam

    Można jeszcze sprawdzić filtr siatkowy czy przypadkiem nie jest przytkany druga sprawa jakie zawory sa na grzejnika ? mogą być z wstępna nastawa która ogranicz przepływ a tak ze na zaworze powrotny (jeżeli jest przy grzejniku ) może byc przykręcone. Czy rurka powrotna nie jest cieplejsza od zasilającej (górnej) przy grzejnikach ?

    Pozdrawiam

     

     

     

    Filtr sprawdze a zawory od grzejnika są odkręcone. I rurka powrotna nie jest cieplejsza od górnej:(

  8. Witam. Moim problemem jest to że grzejniki ( aluminiowe) grzeją dobrze jedynie w górnej części, natomiast dół jest lekko zaletniony pomimo 60 stopni ustawionych na piecu. C. O jest wykonane z rur miedzianych o średnicy 18mm i piec miałowy o mocy cieplnej 23 firmy SAS z 2001r( lecz dopiero używany pierwszy sezon)Mieszkamy na piętrze, na parterze zaś grzejniki są całkowicie zakręcone. Rura powrotna z pieca jest dość ciepła ( może o 8st. mniej niż na piecu)łączna ilość żeberek grzejnika 63szt. Największa różnica w temp. miedzy gora a dołem odczuwalna jest w kaloryferze z 16 żeberkami, jest od ok. 7 m oddalony od pieca. Zawory przy grzejnikach są poodkręcane, grzejniki odpowietrzone. Więc gdzie jest pies pogrzebany? Co należało by zmienić aby grzejniki były całe ciepłe. Dodaje zdjecie z pompą. Myślę że pompa jest ustawiona na najwyższych obrotach, myślę bo wskazówka jest pzrekrecona na najwiekszą wydajność ale nie wiem jednak do czego służy to pokrętło które jest pośrodku pompy pod strzałką w lewo. Proszę o jakieś propozycje rozwiązania tego problemu

    • Zgadzam się 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.