Skocz do zawartości

zwierz

Forumowicz
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zwierz

  1. Witam ponownie. Bardzo wszystkim dziękuję za porady. Instalacja zrobiona, teściowa zadowolona. Mam jednak mały problem gdyż grzejnik na piętrze (stalowy 600x1600) podłączony krzyżowo nie grzeje na całej powierzchni (zimny prawy dolny róg), zasilanie z prawej strony. Dzisiaj pozakręcałem wszystkie inne grzejniki aby pompa przepchała ten grzejnik i nic z tego. Czy przyczyną może być za słaba pompa (Omnigena 25/40/180)?
  2. Witam ponownie. Jakie zrobić podłączenie do grzejników stalowych 600x1400 i 600x1600, boczne czy krzyżowe?
  3. A czy zastosowanie sterownika nie zabezpieczy kocioł przed zagotowaniem wody i uszkodzeniu rur pex, bo z miarkownikami jest różnie. Mam w drugim budynku kocioł Ogniwo z miarkownikiem Honejwell i się zawiesza.
  4. Kocioł 8 kW z Ekocentr Pleszew, górnego spalania, grzejniki raczej bez termostatów, sterowanie pompą i dmuchawą.
  5. Czy mogą być odpowietrzniki i zawór bezpieczeństwa Afriso? Czy ktoś może coś powiedzieć o węgierskich grzejnikach Sonica bo w necie nic nie znalazłem po polsku. Jeszcze jedno, czy sprawdzają się automatyczne odpowietrzniki do grzejników aluminiowych (żeberka).
  6. A co sądzicie o takich zestawach Sterownik WX-500 + dmuchawa DP-02 Sterownik IE24 + dmuchawa WPA01 Sterownik SCL200 + dmuchawa DP-2 Sterownik Auraton Multi 111 + dmuchawa DP-02
  7. Całość na 20 czy podejścia do grzejników z 16
  8. A w sprawie sterownika i grzejników nie możesz doradzić?
  9. A mógłbyś dorysować jak ma to wyglądać bez zaworu różnicowego?
  10. O które podpięcie chodzi, to przy kotle będzie miało ok. 50 cm w bok i już do góry prosto do zbiornika A na grawitacji bojler nie pójdzie na rurach calowych? Co do mocy grzejników jakie będą dobre do tych dwóch największych pomieszczeń. Jaki sterownik i dmuchawę kupić.Ten przelew można pociągnąć do piwnicy? czy z tej fajki odpowietrzającej nie będzie skraplać się woda na przedpokój?
  11. Czy ktoś sprawdzi ten schemat i odpowie na pytania?
  12. Dodaję schemat. Sprostowanie. Oczywiście ściany wewnętrzne z płyt GK. I mam pytania czy można przedłużyć rurę odpowietrzającą do kotłowni żeby skraplająca się para nie kapała na przedpokój? Czy muszę prowadzić instalację CO po przejściu na PEX rurami fi 25 czy wystarczy fi 20 i podejścia fi 16?
  13. Ściany murowane grubość 40 cm z cegły pełnej, stropy żelbetonowe nieocieplane. Niski strych i dach z blachy trapezowej też nieocieplony. PEX skręcany jakiej firmy?
  14. Proszę o jakieś wypowiedzi bo zima na karku
  15. Wysokość pomieszczeń 2m bo jest to były budynek gospodarczy. Grzejniki muszą mieć 50 cm wysokości, inne nie wejdą pod parapety (może jakieś C33) A co sądzicie o rurach PEX skręcanych (trochę drożej wyjdzie niż PP ale mniej roboty) oprócz kotłowni np. firmy Global Trade. Jaki dobry niedrogi kupić sterownik? Po wyjściu z kotłowni redukuję na rury PP32 lub PEX25 prowadzę te rury (przy podłodze, wszystko na wierzchu) na długości 6m następnie piony z rur 25 i podejścia do grzejników z 20 parter i 16 pex piętro. Za kotłownią na parterze jest łazienka 3m2 1 grzejnik, później kuchnia 13m2 1 grzejnik, wyjście pionem na piętro pokój 22 m2 (musi być taki mocny grzejnik jeżeli jest mała kubatura a ściany zewnętrzne są zrobione z płyt GK na stelażu?)
  16. Witam. Proszę o opinie czy taka instalacja CO będzie poprawna. Mały budynek piętrowy bez piwnic o powierzchni grzewczej 60 m2. Kocioł CO 8 kW na paliwo stałe plus dmuchawa i sterownik. Wymiennik CWU 100l. W pomieszczeniu kotłowni. Zespół pompowy na zasilaniu, Naczynie wyrównawcze nad kotłownią (ponad metr nad grzejnikiem na piętrze) podłączone przed zespołem i połączone rurami 1 cal (czy muszą być koniecznie takie jeżeli wejścia do NW są 3/4 cala?) Kocioł zabezpieczony zaworem 1,5 bara. Odejścia z kotła rurami stalowymi na skręcanie następnie w drugim pomieszczeniu przejście na rury PP stabi glass 32 następnie 25 i 20 do grzejników. Jakie grzejniki (moc, producent) o wysokości 50 cm do dwóch największych pomieszczeń jedno 22m2 drugie 13m2 wysokość pomieszczeń 2 metry, budynek stary z cegły nie izolowany. Czy 4 metrowa pompa omnigena (mam taką nieużywaną) może być?
  17. Witam. Jaki kocioł z podajnikiem (tłokowy czy ślimakowy) polecacie do budynku przedwojennego o powierzchni 80 m2? Budynek słabo ocieplony, na zewnątrz styropian 5cm w środku wełna 5cm i płyty GK. Instalacja CO ma być z rur Pex Al Pex. Czy przy takiej instalacji zakładać zawór różnicowy? Czy przy małym kotle wystarczy podłączyć zbiornik wyrównawczy rurą stalową 1/2 cala?
  18. Taka pompa może byś OMI 25/40 OMNIGENA?. Czy muszę zastosować zawór różnicowy?
  19. A druga pompa na zasilaniu bojlera nie pomogła by, lub zawór zwrotny na powrocie z bojlera?
  20. Nie ma miejsca i powrót musiał by iść pod górę.
  21. Tak jest to jedna pompa zamontowana na powrocie do kotła CO i pcha mi wodę do bojlera przez powrót i ten zawór zwrotny ma temu zapobiec.
  22. Czy założenie drugiego zaworu zwrotnego na powrocie z bojlera zatrzyma wodę pchaną z kotła przez pompę i spowoduje że pompa będzie pchała wodę na zasilanie bojlera? Czy jest możliwe że woda na obiegu grawitacyjnym nie może otworzyć zaworu zwrotnego klapowego?Czy zawór klapowy można założyć na rurze idącej po skosie?
  23. Witam. Wychodzi na to że pompa pcha wodę przez powrót z bojlera a założony poprawnie (strzałka w kierunku bojlera)zawór zwrotny na zasilaniu nie puszcza wody.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.