Skocz do zawartości

Kjuku

Stały forumowicz
  • Postów

    111
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Kjuku

  1. @Kjuku masz dobrze, bo moc cały czas masz modulowaną, kocioł pracuje na pół "gwizdka".

    Chodzi mi bardziej o temperaturę żaru że PID dopuszcza do tego że żaru jest na tyle mało że spada do 215 stopni później go goni aż do 450 żeby ten deficyt uzupełnić. Teraz mam korektę temperatury żaru daną na + 15 % i jest lepiej temperatura spalin spadła troszkę bo gdy jest deficyt ciepła i pid zwiększa moc, jest większa ilość jakby to nazwać energii na palenisku tym samym stosunek powietrza do spalonego groszku jest lepszy.

     

    Jeżeli chodzi o same sterowanie PID widzę że aby te wykresy były równe i spalanie równomierne, ważna jest stała temperatura pracy instalacji i kotła. Jeżeli kocioł oddaje impulsowo energię do instalacja to i impulsowo jest wychładzany co w skutku daje duża sinusoidę na wykresie pracy. A decyduje o tym system zabezpieczenia powrotu kotła czy to sprzęgło czy zawór 4D czy zawór termostatyczny a zarazem sam przepływ czynnika i  ładowanie CWU. Kolega np ma zrobione to czego się nie robi z punktu widzenia hydrauliki. CWU ma włączone na stałe bo wynikło to z tego iż zawór 4 drogowy bez pompy ta obiegu kotłowym nie daje rady bo albo mamy ciepły powrót a ciepło nie idzie na instalacje bać odwrotnie. Jakie by nie były średnice zaworu efekt u wszystkich jest podobny. Kiedyś przeglądałem symulacje różnych kotłów na esterownik i byłem szokowany na jakich parametrach pracuje piece np temperatura zadana 50 a powrót 40 w konsekwencji zbiera się kondensat i co dalej za tym idzie to wiadomo. Ale tam gdzie jest pompa mieszająca nie ma z tym problemu bo miedzy zadaną a powrotem w takim przypadku różnica jest bardzo mała. Nie wiem czy sprzęgło hydrauliczne by nie rozwiozło sprawy lepiej?

  2. Ja posiadam te oprogramowanie osoba która mi je przesłała z Recalarta powiedziała że to wersja testowa. Też po samym wgraniu coś PID miał problemy ale zresetowałem sterownik i jest ok. Teraz pracuje na PiD z Paliwem standard ciekawi mnie jeszcze tryb węgiel spiekalny będzie trzeba go przetestować. Oprócz tego pojawiły się  dodatkowe informacje na głównym ekranie takie jak temperatura powrotu i podajnika a także obroty wentylatora. W dalszym ciągu nie ma informacji o pojemność paliwa zbiorniku. Zauważyłem jedną rzecz że w PID podawanie jest dużo dłuższe niż w starym oprogramowaniu. Proszę innych o spostrzeżenia na nowym Sofcie 

  3. Drzwiczki górne od półek i środkowe od palnika są na 100% z nierdzewki.

     

    Dzisiaj po 4 dniach ściągałem pyłek z półek. było go około 2 mm.

    Walczyłem przez 4 dni z ustawieniami  sterownika. Na początku ścierałem się z nim i byłem sceptyczny.

    Pracował na 2 rodzajach PID oraz cały dzień na ręcznym.Pisałem zgłoszenie ze strony dostępnej dla użytkowników na temat dla nie do końca zrozumiałych ustawień czy tez opcji.Kontakt jak ktoś już gdzieś pisał wzorcowy.Zadzwonił nawet do mnie nawet główny konstruktor sterownika i oprogramowania. Porozmawialiśmy, podpowiedział mi co zrobić, aby ustawienia były dla mojego układu jak najbardziej funkcjonalne. Rozmowa trwała bodajże około godziny i wykraczała również na tematy nowatorskich rozwiązań bezprzewodowych.

    Jeszcze napisze, jaką mam instalację.

    Instalacja CO stare żeliwne grzejniki, zawór mieszający trójdrogowy z pompą elektroniczną.Sterowanie poprzez bezprzewodowy system z odbiornikem SHHS-B1, sterownik Auraton 2030 RTh (można podpiąć kilkadziesiąt urządzeń), pogodówka.

    CWU też pompa.

    Aktualnie ustawiłem PID Turbo z ustawieniami progresywnymi. Przyrost i Spadek mocy ustawione na 25%. Chodzi stabilnie.

    Podsumuje. Polubiliśmy się. Piec i podległe urządzenia pracują tak jak ja od nich oczekuję.

    Kolego pisałeś że używasz odbiornika SHHS-B1 i Auratona jak z zasięgiem nie ma problemu z przesyłem. I gdzie kupiłeś moduł.

  4. Kolego Animus Ja myślałem o Ogniwie dziś palę Lazarem żeliwo + tłok tragedia. Czepiam się tak tego wymiennika bo ja u siebie czyszczę co 3  dni piec i jestem przewrażliwiony na tym punkcie. Czegoś nie rozumiem Sas podaje sprawność 90-91% a np Defro Sigma 20 kW podaje 87-88.5% gdzie ma większą powierzchnie wymiennika i pojemność wodna. Jak to interpretować??

  5. Szukam w miarę prostego kotła pod względem eksploatacji. O Defro też myślę o Sasie też chociaż mam pare awersji do niego. Wchodziłem na twoje Defro e sterownik, czemu powód 40 stopni tylko i co ze spalinami czasem są wysokie 135?

  6. z reguły powierzchni jak wychodzi proporcjonalnie do mocy to jet dobrze 20 kw to 2 m2 czy większa to lepiej jak kocioł się zasyfi to sprawność spada. Szukam dziury bo już z jednym daremnym kotłem się meczę. Kolega ma Defro 4,5 roku i już 3 razy ją naprawiał jak nie koronkę to dekiel. Dobrze przy wyczyszczonym 125 stopni a po 7 dniach. A czy masz inne dane np? przy średniej mocy?

  7. Witam wszystkich stoję przed kupnem Ogniwo Eko plus M 20 ale czytające te posty trochę mnie to zniechęcają. Patrząc na wagę kotła to wiele wyjaśnia bo to zaledwie 370 kg gdzie u konkurencji trzeba dodać spokojnie 100 kg, jak oglądałem ten piec na żywo to rzeczywiście za duży nie jest.Dzwoniąc do ogniwa i zadając pytanie o wagę gości buł zmieszany i odpyskował że co mam panu blachę tam dospawać taki wymiennik tyle warz. po czym pytałem o grubość powiedział że 6 mm gdzie w DTR pisze wyraźnie 5 mm a zewnątrz 4mm.  Coś z tą blachą jest w ogniwo bo ludzie mają problemy z różnymi kotłami ale z wyciekami w krótkim okresie 3-5 lat użytkowania jest najwięcej na forach o tej marce.I niech mi nikt nie pisze o blachach kotłowych że to i tamto bo jeśli  jakiś tam kowal wspawał jakiś tam piec z jakieś tam blach i działał w jakieś tam instalacji bez zabezpieczenia powrotu to wytrzymał jakieś tam 25 lat.

  8. Zdecydowanie polecam radę Digitraxa. Pompa kotłowa może być nawet używana (za kilkadziesiąt złoty kupisz). Wtedy 3D na zasilenie zaraz za pompę i mostek do powrotu grzejników. 3D najlepiej z siłownikiem, ale na początek ręcznie też można go obsługiwać.

     

    Proszę o prosty rysunek poglądowy. Wtedy się wyjaśni piszecie o mostu zobrazujcie mi to co z temperatura powrotu. ja chce mieć na kotle 65 lub 60 a na kaloryferach zależy od potrzeby 40 -55

    Dlaczego jedni twierdzą ze w obiegu kocioł - zawór 4 drogowy ma być pompa a drudzy twierdzą ze tylko duża średnica i nie trzeba pompy. Na dzień dzisiejszy CWU jest wpięte w pion jako można powiedzie kaloryfer ale będzie przeniesione w okolice kotła i da się dodatkową pompę. Komputer ma dużo możliwość więc sterowaniem sięnie martwie. Ma możliwość osobno sterowania pompą cwu podgrzewa wodę a następnie się wyławiacza.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.