Skocz do zawartości

ptaku666

Forumowicz
  • Postów

    41
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez ptaku666

  1. 14 godzin temu, mac65 napisał:

     

    Czarnym bym sie nie przejmował to sadza ale gorsze jest to co w tej chwili na fotce masz w górnej części paleniska . Ten spiek będzie sie powiększał aż zatka otwory powietrza . Proponował bym zwiększyc w ustawieniach sterownika częstotliwość lub procent czyszczenia / obrotu .

    jeśli mówisz o tym na górze to tam zrobiły sie wżery. Pewnie za jakiś czas będę miał palenisko do wymiany.

  2. 3 godziny temu, pawelll napisał:

    @ptaku666 jeśli masz założony zawór różnicowy na obejściu pompy to może on być zawieszony w otwartej pozycji. Tak właśnie było u mnie, naszło marasu pod kulkę i nie zamykał się. Wyłącz pompę, postukaj młotkiem po zaworze, po załączeniu pompy powinno być słychać uderzenie kulki.

    ale to chyba tez jakieś inne grzejniki by nie grzały dobrze, nie tylko ten gdyba tak było jak piszesz ?

  3. witam,

    Wymieniłem stary grzejnik na nowy purmo. Dołożyłem przy okazji wymiany zawór danfoss wraz z głowicą termostatyczną. Po rozpaleniu grzejnik starsznie powoli sie nagrzewa i grzeje tylko do połowy. Jak dotykam rurę od powrotu to jest wręcz zimna. Grzejnik odpowietrzony. Czy przyczyną moze być uszkodzony zawór ? Głowice zdejmowałem i jest to samo. Zawór ma ustawioną kryzę na N czyli pełen przepływ wody. Załączam zdjęcia jak grzejnik jest podłączony. Proszę o rady bo nie bardzo wiem co dalej robić. Przychodzi mi do głowy wywalenie tego zaworu i wstawienie zwykłego bez głowicy. 

    IMG_2114.JPG

    IMG_2115.JPG

  4. Hej,

    zmieniłem pellet na no name bez danych o kaloryczności i wilgotności. Wiem tylko że jest z drzew liściastych. W teście masy wyszło mi 1240 gram. Próbuje ustawić palnik na jak najlepszą pracę na tym pellecie. Kaloryczność ustawiłem na 4.9 KWh. Strumień paliwa mam 4.1 kg/h. Płomień wygląda ok w miarę jak zerknę na niego po otwarciu drzwiczek, natomiast płomień według sterownika waha sie od 48 do 85%. Widziałem tutaj i na różnych filmikach użytkowników że maja prawie cały czas po 100% płomienia. Jak zmniejszyłem kaloryczność płomień według sterownika wydawał sie być lepszy ale naocznie było wręcz odwrotnie. Temperatura tez wolniej rosła. Pytanie brzmi, jakie Wy macie sposoby na ustawienie palnika pod pellet który nie ma danych o kalorycznosci, wilgotności itd. Wcześniej miałem pellet iglasty i tam płomień był ładny na oko jak i sterownik podawal 75-90%.

  5. Hej,

    chce kupic pellet kaczkan 8mm z drzewa lisciastego dab, buk. Worki po 20kg. Mam palnik kipi 20kw. Co sadzicie o tym pellecie ? Zawsze palilem pelletem 6mm czy ten palnik bedzie radzil sobie bez problemu z 8mm ? Czy oprocz przewazenia trzeba cos jeszcze zmieniac w ustawieniach ?

  6. witam

     

    Posiadam kocioł Defro optimakomfort 20KW ze sterownikiem PID. Dołączam rysunek z instalacją. Specjalista zrobil mi tak że od zasilania pociagnąl cienką rurkę do powrotu i wstawil tam zawór RTL. I teraz zakladając że według instrukcji temperatura powrotu na tym piecu nie powinna być niższa niż 45 stopni na ile mam ustawić ten zawor ? On gadal że jak zaczynam rozpalać mam zaczynać od 35 pozniej przelaczyc na 40 a na koncu na 45 stopni ten zawór. Ja się zastanawiam po co mam tak przełączac jak odrazu moge chyba ustwaić 45 stopni ? Co o tym sądzicie ?

     

     

    Moj zawór RTL http://allegro.pl/zawor-do-ogrzewania-podlogowego-rtl-honeywell-1-2-i2095158227.html

    post-22578-0-26361300-1328687963_thumb.jpg

  7. Witam

     

    Od niedawna jestem posiadaczem w/w pieca. Chciałbym dowiedzieć się jak najlepiej z niego korzystać od osób, które posiadają go już jakiś czas i mają z nim większe doświadczenie. Piec wyposażony jest w sterownik TECH St-81 ZPID oraz dmuchawę WPA 117. Dom słabo ocieplony o powierzchni 180 m2. Grzejniki pomieszane niektóre wymienione na nowe PURMO reszta stare żeliwne. Obecnie jak rozpalę i wrzucę około 12 kawałków drewna oraz około 6 szufelek węgla piec trzyma temperaturę (ustawiam zadane na sterowniku na 60 stopni) nie całe 3 godziny. Czy to dobry wynik według Was? Może powinienem ustawiać większą temperaturę zadaną np 65 stopni ? Dodam że niektóre kawałki drewna są jeszcze trochę wilgotne. Mam jeszcze pytanie odnośnie komina, czy to prawda że w przypadku jak się używa kotła ze sterownikiem to można łatwo załatwić komin ? W sensie takim że będzie szybko się zabrudzał i pękał ? Pozdrawiam czytelników i czekam na odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.