Skocz do zawartości

ryby

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez ryby

  1. To bardzo proste, wytłumacze Ci na przykładzie mojego kotła i modulacji w trybie praca. Zakładamy że ustawiasz modulację jak u mnie na 3, wtedy kocioł dążąc do temperatury zadanej Np 55 stopni pracuje z ustawieniami podawania takie jakie masz ustawione na gałce i wyświetlane jest to na sterowniku, temperatura rośnie i dochodzi do 52 stopni i wtedy zaczyna modulacja skracać czas podawania i moc dmuchawy. A dlaczego wtedy? bo masz ustawioną modulacje na 3, czyli zaczyna ona działać 3 stopnie przed temperaturą zadaną. Jeśli ustawisz na np 6, to zacznie działać 6 stopni przed temperaturą zadaną. Kocioł dochodzi do 55 stopni i przechodzi w tryb podtrzymania, który będzie trwał tak długo, aż spadnie na nim temperatura o tyle stopni o ile nastawiłeś sobie histereze ( u mnie jest to 3 stopnie)

    Więc jeśli nastawisz sobie modulacje na np 6, a histerezę 3 - to kocioł przechodząc z trybu podtrzymania będzie podawał paliwo i dmuchał z mocą około 50% mniejszą niż nastawiłeś na gałce.

    A kiedy nastawisz modulację na 3 a histereze na 6, to kocioł po przejściu z trybu podtrzymania będzie pracował z mocą nastawioną na gałce podawania i gdy temperatura osiągnie 3 stopnie mniej niż zadana zacznie znów zwalniać aż osiągnie temperaturę zadaną.

    Resztę doczytaj w instrukcji strona 12 http://www.pwkey.eu/index.php?s=oferta&st=14&op=5

    Niech Ci Matka Boska w tłustych dzieciach wynagrodzi, a życie Twoje nich będzie długie i dostatnie.Innymi słowy Dzięki serdeczne za pomoc. Mam jasność w temacie. Pozdrawiam

  2. Sorry !

    Chodzi mi o to, że mozna ustawiać modulację grzania i modulację podtrzymania na 1,2,3,4, itd. ale jakie faktyczne nastawy wprowadzam przestawiając np z 4 na 5 nie mam pojęcia. Muszę po prostu po zmianie siedzieć przy piecu i analizować czy coś się zmieniło i jeśli tak to w jaki sposób. Nie znalazłem nigdzie informacji co oznacza dla pracy pieca ustawienie modulacji na 3 albo na 5. Moje obecne nastwienie modulacji pracy to bodaj 4 i nie mam pojęcia co by się zmieniło po przestawieniu np na 1. Może byłoby jeszcze lepiej? Przy ustawieniu chyba 6 wentylator pracuje np bardzo zdechle i cały czas tak samo natomiast podawanie opału staje się zupełnie chaotyczne i trwa od jednej do kilku sekund i ni cholery nie trwa tyle ile zostało nastawione na pokrętle % podajnika( ustawiam w zależności od opału od 18 do 25% czasu podawania w cyklu 40 do 80 sekund). Marzy mi się instrukcja która mi powie ,jaki będzie przebieg cyklu podtrzymania po ustawieniu np 6 w modulacji podtrzymania.I analogicznie prz modulacji pracy. To co mam jest niezłe ale trafiłem na to zupełnie przypadkiem. Wolałbym wybierać modulację świadomie na podstawie instrukcji i dopiero wtedy sprawdzać czy pasuje mi ustawienie czy nie. Na dziś najpierw musiałbym sprawdzić co w ogóle ustawiam wybierając 3 lub 1 i potem myśleć czy jest to dobre dla mojego pieca czy nie. Jaśniej już nie potrafię wytłumaczyć dleczego pragnę instrukcji z wyjaśnieniem co oznaczeją poszczególne wartości modulacji.

    Pozdrawiam

  3. Witam zainteresowanych.Drugi dzień palę miałem,pali się ok.Temperaturę przewyższa lepiej niż eko.Na groszku przewyższało o3 stopnie a na miale 8.Troche dużo popiołu ale coś za coś.Zastanawiam się co ile trzeba czyścić komorę pod palnikiem.Napiszcie czy ktoś z was już to robił. Pozdro.

    Sorry z żalu nad moim poblemem z modulacją zapomniałem o czyszczeniu komory pod palnikiem. W/G instrukcji mój piec powinien mieć zakręcane dwiema śrubami okienko w dolnej części retorty. Niestety nie znalazłem niczego takiego. Sprzedawca pieca nie odbierał telefonu(chyba miał wyczucie). Sporo czasu mi zajęło znalezienie metody. U mnie odkręca się od dołu retorty nakrętkę i opada dno retorty odsłaniając komorę nadmuchu. Niestety trzeba z rozpaczy się położyć na podłodze przy piecu by to zauważyć :-)))) Zdecydowanie lepiej było jednak dzwonić ;-)))) Czyszczenie 2-3 razy w sezonie moim zdaniem całkowicie wystarczy(1 szklanka popiołu) choć znów zależy to od tego czym palimy.

  4. Witam zainteresowanych.Drugi dzień palę miałem,pali się ok.Temperaturę przewyższa lepiej niż eko.Na groszku przewyższało o3 stopnie a na miale 8.Troche dużo popiołu ale coś za coś.Zastanawiam się co ile trzeba czyścić komorę pod palnikiem.Napiszcie czy ktoś z was już to robił. Pozdro.

    Mam Termiko 25KW i 200m do ogrzania. Paliłem już dobrym groszkiem(Wartość opałowa 26 - 27 MJ/kg)

    i dobrym miałem (Wartość opałowa > 25 MJ/kg,)

    oba z grzejtanio z Tarnowa) oraz mieszaniną tychże.Paliłem też miałem noname o kaloryczności 21MJ/kg. Wniosek podstawowy mam taki. Im droższy(lepszy) opał ładowałem do zasobnika tym taniej(po przeliczeniu na złotówki kosztowało mnie ogrzewanie.Po prostu dobrego opału piec pobierał znacznie mniej przy tych samych parametrach wody i podobnej pogodzie.Przy tanim miale musiałem codziennie wyrzucać popiół(1 standardowe wiadro) Przy groszku popielnik czyściłem co 4-5 dni. Osobnym tematem jest skład i struktura Popiołu. Wniosek drugi. Nie warto wysilać się na mieszanie różnych paliw (choć producenci pieców robią z tej możliwości zaletę pieca) Znacznie lepiej i precyzyjniej można doregulować piec dla paliwa jednorodnego nawet jeśli jest gorszej jakości. Jedyny, moim zdaniem, powód by mieszać, to uszlachetnianie paliwa tak nędznego, że samo paliwem być już nie może z wielu zresztą powodów, choć najczęściej to niska kaloryczność(owies). Mam natomiast inny problem. Mam sterownik RK-2006 z modulacją. Nie mogą nigdzie znaleźć nastawów modulacji. Metodą prób i błędów ustawiłem modulację tak by przy dochodzeniu do temperatury zadanej wentylator wyraźnie zwalniał i czas podawania paliwa się samoczynnie skracał. Pozwala to uniknąć często opisywanego na forum zjawiska przewyższania temperatury zdanej o kilka stopni z racji bezwładności układu. Z kolei przy wychodzeniu z podtrzymania i przejściu w pracę sterownik podaje zdecydowanie więcej paliwa(buduje osławiony kopczyk i mocno napowietrza retortę. Początek wzrostu temperatury wody powoduje przejście w tryb zadany ,a zbliżenie do temp zadanej ponownie spowalnia całość. Histerezę dzięki temu mogłem zmniejszyć do 3 st. i piec praktycznie pracuje w zakresie 5 stopni. Niestety, to ustawienie mogła uzyskać nawet małpa, podobnie jak ja, naciskając guzik i patrząc co się będzie działo. Do modulacji trybu podtrzymania nie podchodzę licząc, że może jednak gdzieś istnieje instrukcja do RK-2006 z modulacją, która powie mi coś więcej o modulacji niż to, że ten sterownik ją ma i dlatego jest tak cudny :-))))

    Jeśli ktoś może mi pomóc będę wdzięczny.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.