Witam. Staje przed trudnym momentem, z ktorym trzeba sie zmierzyc. Wykonaniem instalacji c.o. z kominkiem z plaszczem wodnym w budowanym przeze mnie domu jednorodzinnym. Stad morze pytan... ale po kolei:
I. DOM - Jednorodzinny z uzytkowym poddaszem (projekt Hornówek). Ponad 250 m2, w tym około 100 m2 ogrzewania podłogowego, 3 łazienki, rodzina 4-osobowa + ewent. goscie. Dom dobrze ocieplony: budynek z porothermu 35 + wełna 20 cm, 30 cm wełny na poddaszu, okna drewniane z pakietem trójszybowym.
II. PIEC - Kocioł gazowy kondensacyjny, jednofunkcyjny, z zamkniętą komorą spalania, wiszacy, niedrogi .
Viessmann Vitodens 200-W (26 KW)
Podobno ten typ pieca ma funkcje blokowania palnika z zewnatrz
III. URZADZENIA WSPOLPRACUJACE
W domu planuje instalacje kominka z plaszczem wodnym. Kominek w systemie otwartym (Lechma PL-200 Exclusive), wspomagajacy ogrzewanie CWU oraz instalacji CO. Zarzadzanie: Sterownik elektroniczny ecoKOM 200 Classic (?)
IV. WYMIENNIK CIEPŁEJ WODY
Interesuje mnie ACV Multi Energy 400.
V. PYTANIA
1.) Czy wymieniony osprzet jest dobry? Jaka moc pieca?
2.) Jak to wszystko spiac do kupy? Tzn jaki wymiennik ciepla, jakie i w ktorych miejscach pompy?
Moze ktos jest w posiadaniu dobrego schematu?
3.)Interesuje mnie opcja z blokowaniem pracy kotla gazowego podczas pracy kominka, czy przy tym sterowniku i kotle gazowym jest to technicznie mozliwe?
4.) Czy z racji podlogowki stosowac zawor trojdrożnyy czy lepiej niezalezne obiegi grzewcze? Dodam ze rury mam juz ulozone w podlodze i zalane posadzka.
NAJBARDZIEJ ZALEZY MI NA SCHEMACIE. BOJE SIE ZE INSTALATOR JAK PRZYJDZIE I POPROSZE GO O SPIECIE TEGO DO KUPY POJDZIE PO NAJMNIEJSZEJ LINII OPORU I ZAWALI MI GLOWNIE SPRAWE REGULACJI (ten wylacznik kotla)
Licze na porade i Wasze opinie co do wymienionego osprzetu. Czy powyzszy system bedzie wydolny? A moze cos w nim zmodyfikowac? Z gory dzieki.