immergaza był odradzał , poczytaj sobie o marce De Dietrich jak do tej pory mam dobre doświadczenia z marką jak i serwisem. Myslę że do wyboru z tej marki można brać pod uwagę dwa urządzenia
1. MCR II 24 kW - technika domowa kupisz go za jakieś 3300 brutto (opcja z zaworem co. i cwu)
2. MCA 25 (5,4-25,5 kW) - technika komercyjna ten będzie kosztował ok 6750 bruto
pozdrawiam
Witam,
wtrącę swoje trzy grosze,
fakt że brak jest folii jest dość istostny mało tego pod folią powinna byc warstwa styropianu min 3 cm. co do zageszczenia rur na zdjęciu to raczej cienko to widzę.
zagęszczenie powinno wynosić 15 cm wtedy osiągniesz ok 50W/m2 i jest ok.
podłogówka daje komfort ogrzewania tylko jesli jest nie przegrzana tzn temperatura na powierzchni płytki nie powinna przekroczyć 29 C powyżej tej temperatury zachodzi zajwisko tzw ciężkich nóg.
ilość rury łatwo jest obliczyć ponieważ do uzyskania potzrebnej wydajności wychodzi ok 8mb rury na 1 m2 powierzchni, pamietając że długość pętli nie może mieć więcej niż 100 m
pozdrawiam
witam,
ułożenie instalacji ogrzewania podłogowego nie jest rzeczą trudną , jeśli znasz zasady . Warto zajrzeć na stronę firmy UPONOR jest tam dużo napisane o ogrzewaniu podłogowym, zasadach wykonania i regulacji, znajdziesz tam porady i zestawienia materiałów potrzebnych do wykonania op.
pozdrawiam
UBI
witam
osobiście poleciłbym jakiś kocioł z zamknietą komorą spalania o ile na taki kocioł wyraził zgodę kominiarz.
a zamiast termeta proponuję saunier duvala ,model np Semia , widizałem ogłoszenia sprzedaży tego kotła w komplecie z rurą kominową 1m oraz regulatorem pokojowym za 1900 PLN Brutto a pewnie może kupisz jeszcze taniej.
pozdrawiam