Skocz do zawartości

xaime

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia xaime

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Zbliża się kolejny sezon grzewczy, komin po inspekcji kominiarza, zakupione 3 tony miału i 2 orzecha. Paliłem już kilka razy, mam założony obecnie zawór 3-drożny bardzo ułatwiło regulację temperatury w domu. Na piecu trzymam 55 st zawór ustawiłem na 30 procent tzn tyle bierze z pieca- zauważyłem, że bardzo słabo widać żar tak jakby węgiel się wędził a nie palił a wnętrze pieca mocno się błyszczy...Zastanawiam się czy nie trzymam za niskiej temperatury chyba, że kupiłem kiepski opał. Jeżeli macie jakieś pomysły to chętnie poczytam. Dmuchawa jest ustawiona na najdłuższe przerwy między poszczególnymi załączeniami.
  2. Obieg mam wymuszony, nie ma grawitacyjnego. Będę próbował różnych mieszanek.
  3. Miał raczej nie ma tendencji do zagotowania wody ale zastanawiam się czy w połączeniu z zwykłym węglem nie będzie takich sytuacji. SADPAL mam i będę używał.
  4. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, póki co trochę udało mi się zdziałać samemu. Komin został grutownie wypalony, iskry leciały przez dobrą godzinę z komina. Niestety mój błąd, że regularnie nie korzystałem z usług kominiarza. Mam nadzieję, że jutro będzie mógł do mnie jakiś przyjechać i sprawdzić komin. Teraz napaliłem małą ilością miału i się nie dymi. Będe próbował mieszanki miału i ekogroszku albo inne węgla. Czy jak zasypie cały piec mieszanką węgla i miału to czy nie zagotuję wody. bo wiem, że węgiel to potrafi siędobrze rozkręcić. Napewno zamontuje system dodatkowe nadmuchu zgodnie z rysunkami przedstawionymi przez was.
  5. Nie zauważyłem żadnych otworów w boku paleniska, jedynie czuć podmuch dmuchawy od strony popielnika. Ten piec ma około 7-8 lat ale od używany od 3 lat, może takie wtedy były rozwiązania. Gdzie jest opisany twój wynalazek.
  6. Kopcenie przy działaniu dmuchawy było już wcześniej ale bardzo delikatne 'taki mały dymek poleciał" :-). Piec jest czyszczony regularnie a do komina wezwę komiarza, kopci się przez drzwi do ładowania (jest w nich uchylna klapka) także z uszczelnieniem będzie kłopot. Nad zasypem są pionowe płomienice żądnych kanałów powietrznych się nie doszukałem. Jeżeli nie miałem to czym palić ? Mieszanka węgla i ekogroszku ? Przeszukam forum - może znajdę odpowiedź.
  7. Witam, po raz kolejny zwracam się z prośbą o pomoc. 3 sezon palę w piecu CO z Pleszewa Budkota zasypywanego i odpalanego od góry-wyposażony w regulator i dmuchawę. Palę cały czas miałem róznej klasy od 23 do 25 testowałem który wyjdzie najkorzystniej. Niestety od tygodnia pojawił się problem dymienia z pieca podczas pracy dmuchawy-niestety kotłownie mam w przedpokoju co sprawia, że śmierdzi okrutnie w tym pomieszczeniu. Komin ma średnice "światła" 300 mm niestety nie był jeszcze czyszczony przez kominiarza-jest tylko czyszczony wykurz i od czasu do czasu przepalany gazetami. Po lekturze forum dochodzę do wniosku, że niekoniecznie mam piec na miał ponieważ dmuchawa z tego co zauważyłem dmucha od dołu od ruszt. Na dzień dzisiejszy wyłączyłem całkowicie dmuchawę a na poniedziałek chce zamówić wizytę kominiarza. Jeżeli macie jakieś propozycję sugestię to bardzo proszę je napisać.
  8. Ciepło rozprowadza ale tylko w połowie domu tylko prawa strona domu parter i piętro. Moje przypuszczenie o wykończonej pompie wzięło się stąd , że nawet na 3 biegu nie daje rady a wcześnie spokojnie sobie radziła na dwójce. 1. Kocioł sterowany (Tajfun) ustawiony na 58 zwykle jest ponad 63 stopnie. 2. Z tego co widzę nie ma obejścia ani dodatkowego zaworu pompa Leszno Typ 25PO 3. Grzejniki są aluminiowe i zawory proste pokrętła. 4. Zawory wszędzie identyczne. 5. Problem nasilił się tamtej zimny wcześniej był bardzo sporadyczny. 6. Dołożyłem tamtej zimny odpowietrzniki do grzejników-zwykłe nie automaty. 7. Naczynie zamknięte. 8. Instalacja ma odpowietrzniki na dwóch pionach nie automaty przynajmniej raz w miesiącu kontroluję czy są otwarte. Dziękuje za wszelką pomoc.
  9. Własnie miałem taki zamiar ale przed wczoraj pojawiło się coś nowego. Pompa nie zapowietrza się tylko rozprowadza ciepło na jednej połowie domu przy nawet przy najszybszym biegu ;) przy tym słychać w całym układzie mocny szum, chyba jednak pompa się skończyła.
  10. Dziękuje za odpowiedź rozumiem, że zawór klapowy to osobne urządzenie które jest montowane koło pompy ?
  11. Witam to mój pierwszy post na tym forum i od razu zwracam sie o pomoc ;) . W domu mam instalację CO na piec miałowy w układzie otwartym z wymuszonym obiegiem pompą. Problem polega na na bardzo częstym zawieszaniu/ zapowietrzaniu się układu a konkretniej pompy (tak mi się wydaje). W czasie grzania w sposób niekontrolowany wzrasta temperatura i przestaje działać obieg. Pompa buczy i jak się ją dotknie to czuć ja "pulsuje" - nie mogę znaleźć lepszego określenia. Pompa zamontowana jest w pionie na wyjściu ciepłej wody, działa dopiero 3 sezon ale już ma około 7 lat zastanawiam się czy po prostu nie skończyła się. Zastanawiam się jeszcze czy pompa się zawiesza bo bardzo rośnie temperatura ponad 80 stopni czy rośnie temperatura bo pompa się zawiesza. Tak wygląda miej więcej problem z moim CO, proszę o jakieś rady bo mam w domy miesięczne dziecko i nie chciałbym mu fundować od razu zimnego wychowu ;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.