Skocz do zawartości

ipy

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia ipy

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam serdecznie! Palnika jeszcze nie kupiłem, mam zamiar kupić Kostrzewę Platinum Bio 16 kW, ale trochę boli mnie cena (niemal 6000 pln bez Eco Dotacji). Jeśli nie uzyskam Eco Dotacji, to taniej będzie mi sprzedać obecny, roczny kocioł i kupić nowy, oryginalnie tylko na pellet z innej firmy. Z węglem raczej zakończę swoją przygodę- po jednym sezonie kocioł w środku cały był oblepiony jakby stwardniałą smołą, której niczym nie szło zeskrobać. Po kilku tygodniach palenia wyłącznie brykietem smoła wypala się do postaci twardych łusek, które łatwo zeskrobać z powierzchni- ale co kilka dni trzeba powtarzać skrobanie, bo schodzi tego cała masa. Czy do kotła Kostrzewy ze sterownikiem Luxus 4 mogę zastosować palnik innej firmy? Będzie pasował do otworu w kotle (to jakiś standard?) i sterownik się z nim dogada? Pozdrawiam!
  2. Mam kocioł z wejściem na palnik pelletu- zamówiłem tę opcję przy kupowaniu. Ceny rzędu 3000 za palnik uwzględniają już zniżkę z Eko-Dotacji, która w jakimś momencie przestanie być udzielana. Mnie generalnie interesuje zużycie pelletu w stosunku do węgla, w realnych warunkach, dla tego samego budynku i kotła, w podobnych warunkach pogodowych.
  3. Dziękuję za odpowiedź. Pytam użytkowników takiego kotła jak mój, ponieważ przypuszczam (mam nadzieję ;-D) że pelletu spali się jednak mniej niż brykietu- brykiet cały czas upala się w kotle nawet gdy nie ma potrzeby grzania wody w obiegu- tylko dlatego, żeby podtrzymać ogień. Pellet całkowicie przestanie się sypać na palnik w takim wypadku i myślę, że w sumie kilka godzinek dziennie kocioł nie będzie w ogóle zużywał pelletu, więc spalanie powinno być mniejsze. Tylko, pytanie, o ile...
  4. Witam serdecznie i dziękuję za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę, że spalam dużo brykietu, ale po pierwsze nie mamy jeszcze założonych Danfossów (założymy na wiosnę) więc kaloryfery idą pełną parą nawet w pomieszczeniach, gdzie jest ciepło od słońca. Po drugie, brykietu dorzucam ręcznie gdy poprzedni wsad zaczyna znikać, więc na pewno sporo idzie na samo podtrzymanie ognia. Mam nadzieję, że dzięki automatycznemu palnikowi, który sam będzie się rozpalał i wygaszał, będą dłuższe przerwy w podawaniu pelletu i spalę mniej. Tylko pytanie, ile...
  5. Witam serdecznie. Czy ktoś z Użytkowników ma doświadczenie w eksploatacji kotła Kostrzewy 18,5 kW w połączeniu z palnikiem na pellet? Ja mam dom(y) około 170 m2 i ten sezon paliłem węglem- średnio zużywałem około 1 tonę na miesiąc. Palenie węglem niestety oceniam bardzo marnie- konieczność zaglądania do kotłowni min. 4 x dziennie (dorzucanie węgla lub rozkuwanie spieków); straszliwa dewastacja piwnicy- kilka pomieszczeń do remontu z powodu pyłu, sporo rzeczy przechowywanych w piwnicy nadaje się już tylko do wyrzucenia; bardzo dużo popiołu- połowa śmietnika zapełniona workami z popiołem; niestała jakość węgla- raz dobry, raz beznadziejny, mimo że z tego samego źródła; obrastanie komina- trzeba go czyścić co miesiąc. Ostatnio palę brykietem i różnica jest miażdżąca- czyściutko, schludnie, ładny zapach, brak popiołu, komin nie zarasta. Chcę wobec tego zainstalować podajnik na pellet- żeby zredukować częstotliwość uzupełniania paliwa. Kocioł spala mi obecnie jakieś 75 kg brykietu na dobę. Kto z Państwa mógłby odpowiedzieć mi, jak wygląda proporcja ilości zużycia węgla a pelletu dla tego samego kotła, w podobnych warunkach? Pozdrawiam!
  6. Sprawa przebudowy leciutko posunęła się do przodu. Mam pisemną opinię kominiarską- na ciągu kominowym 14 x 14 cm mogę zainstalować piec na paliwo stałe o mocy do 21 kW. Drugi, taki sam ciąg kominowy będzie służył do zapewnienia dopływu powietrza. Dodatkowo, w kotłowni muszę wykonać kratkę nawiewu w ścianie zewnętrznej, a komin wylotowy przedłużyć o 1m za pomocą nasady kominowej.
  7. Witam serdecznie. Przebudowuję instalację grzewczą. Obecna sytuacja jest taka: 2 domy w odległości około 5 m od siebie. Jeden 110 m2 pow. użytkowej, drugi 70 m2. Domy z cegły, ocieplone styropianem. W obu są niezależne systemy c.o. zasilane dwufunkcyjnymi piecami gazowymi. Docelowo będzie piec Warmet Ceramik wpięty w instalację w większym domu, ale oba domy zostaną połączone tak, żeby piec Warmet ogrzewał je jednym obiegiem, przy czym ciepła woda będzie dalej lokalnie z pieca gazowego w danym domu. Przebudowa tych instalacji to niesamowite wyzwanie, chwilowo jest zrobiony pierwszy malutki kroczek- opinia kominiarza ;-)
  8. Witam serdecznie! Pozdrawiam wszystkich Użytkowników Forum Info-Ogrzewanie! Przede mną ambitne zadanie: przebudowa systemu ogrzewania dwóch domów- położonych około 5 m od siebie, na jednej działce, obecnie ogrzewanych indywidualnymi systemami opartymi na dwufunkcyjnych kotłach gazowych. Docelowo ma być wpięty w system kocioł na węgiel, drewno i pellet, oba domy mają być połączone pod ziemią przewodami preizolowanymi, ale stare kotły mają zostać zachowane. Problemów już na samym starcie pojawiła się cała góra- ale mam nadzieję pokonać je jeden po drugim, między innymi dzięki temu Forum. Fajnie, że jest takie miejsce w Sieci! Pozdrowionka z Bydgoszczy!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.