Skocz do zawartości

Lexus

Forumowicz
  • Postów

    24
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Lexus

  1. Witam.

    Panowie chciałbym zapytać co sądzicie o paście anaerobowej (żywica beztlenowa) zamiast konopi i pasty.Nie mogę uszczelnić zbiornika hydroforowego górny korek 2'',i pomyślałem że może taka żywica pomoże.W sklepie spotkałem,gotowy zbiornik i on był z kręcony na czymś takim jak gęsty lepki olej.Może ktoś wie jakim środkiem montują nowe zbiorniki (konopi tam nie widziałem).

    Druga sprawa tak na marginesie jak długo może być przygotowane złącze do lutowania(obsmarowane pastą i złożone) po jaki czasie musi być zalutowane (miękki lut)

     

    Pozdrawiam.

  2. Witam.

    Panowie mam do was pytanie.W jaki sposób nabić prawidłowo powietrza do hydroforu 200l ocynk.Czy moje rozumowanie jest prawidłowe.Po założeniu zbiornika (nowy) pompuję wodę do niego 2/3 patrząc na wodowskaz a 1/3 miejsce na powietrze i teraz ile mam nabić tego powietrza od góry jakie ciśnienie.

     

    Pozdrawiam.

  3. Witam.

    Muszę wymienić hydrofor i mam dylemat jaki rodzaj zbiornika kupić nowy z membranom czy tradycyjny ocynkowany.Będąc w kilku sklepach spotkałem sprzeczne opinie.Podobno membranowe ta guma lubi szybko pęknąć.Prosiłbym doświadczonych hydraulików o poradę .W domu zamieszkuje 9 osób i jest dwie łazienki.

     

    Pozdrawiam.

  4. Tak jak napisał quitar, temperatura punktu rosy zależy od wielu czynników i trudno powiedzieć czy 42 st. to temp. bezpieczna. Jeżeli producenci zalecają minimum 50 - 55 st. to lepiej stosować się do tych zaleceń.

    To że korozja niskotemperaturowa występuje miałem okazje przekonać się czyszcząc ostatnio rurę stalową która łączy czopuch mojego kotła z kominem. Czopuch kotła i kawałek tej rury mam ocieplony wełną mineralną. Na odcinku gdzie kończy się wełna mineralna rura stalowa po roku użytkowania była bardzo zardzewiała od wewnątrz, podczas gdy na odcinku gdzie była ocieplona wełną nie było widać nawet śladu rdzy.

    Mój sposób na korozję niskotemperaturową to utrzymywanie temp. na kotle powyżej 50 st. i suche paliwo, a sposób na niskie zużycie opału w okresie letnim do c.w.u to dobra izolacja termiczna nie tylko bojlera, ale także rur w obiegu między kotłem a bojlerem, oraz poprawiona fabryczna izolacja termiczna kotła. Przy dobrej izolacji termicznej zużycie opału w moim kotle przy temp. zadanej 52 st. to jeden zasobnik miału na miesiąc, czyli około 75 kg. Lepiej zatem zadbać o dobrą izolację, ustawić wysoką temp. i cieszyć się gorącą wodą.

     

    Witam. Te parametry które podałeś 52 st. i 75kg. miału na miesiąc do grzania wody chciałbym zapytać czy palisz cały miesiąc non stop .

  5. Witam.

    Tego typu pompy zgadzam się jak najbardziej dla domku na działce lub gdy w domu mieszka dwie osoby dorosłe . Jak rodzina liczna; dzieci, taka pompa może pracować w cyklach zał -wył bardzo często .A rachunek za prąd.(Energia coraz droższa.)Gdy potrzebujemy wody niewiele np. umyć ręce to przy zestawie z zbiornikiem np.150l to mamy te około 50l w zapasie w zbiorniku.

  6. tak jak pisali poprzednicy najlepiej zainwestowac w układ płynnej regulacji przepływu wtedy zbiornik przeponowy malutki 10-20l max

    jesli chcesz układ 0-1 to proponuje stare rozwiazanie czyli zbiornik ok 200l 1/3 powietrza przy cisnieniu 3 bar i to wsztystko

    układy marketowe czyli zbiornik przeponowy ok 30l i do tego pompa na właczniku cisnieniowym nadaja sie do podlewania ogrodu natomiast nie do domu (chyba ze jako awaryjne zrodło)

     

    Witam . Więc dla domu gdzie mieszka 7 osób dwie łazienki . Jaki układ hydroforu Pan by zaproponował.

  7. Może być jeszcze więcej wody , nawet 60 % trzeba tylko utrzymywać odpowiednie ciśnienie powietrza. Przy moim hydroforze pojemność zbiornika jest ok. 8l. Służy on tylko do prawidłowego działania układu regulacyjnego.

     

    Witam.Na jakiej podstawie Pan wyliczył 60% .To bardzo korzystny uzysk wody.Pana pompa to zupełnie inna bajka.

  8. Witam.

    Zwracam się do forumowiczów o poradę.Czeka mnie wymiana hydroforu starego na nowy.Mój problem polega na tym że nie wiem jaki zastosować który będzie bardziej ekonomiczny ,starego typu zbiornik ocynkowany około 200 litrów+pompa,czy nowy typ pompa np; JP lub wielowirnikowa i zbiornik z mębraną w środku.

    Chciałbym się dowiedzieć może ktoś z forumowiczów wie w jaki sposób obliczyć wydajność (ile wody można uzyskać pomiędzy załączeniami się pompy) w jednym zestawie a drugim.przy ciśnieniu załączania 1at. a wyłączania 3at.

    Jakie zestawy hydroforowe funkcjonują u was.

    Proszę o poradę ponieważ ciężko mi się zdecydować.

  9. Witam.

    Z montażem tych odpowietrzników automatycznych w instalacji otwartej tak byle gdzie to nieraz mija się z celem a niektórzy instalatorzy montują je bez opamiętania i logiki np.na pionach a zaraz obok jest naczynie wzbiorcze.Nawet tutaj na forum poleca się montaż odpowietrzników jako lekarstwo na całe zło .

     

    Pozdrawiam.

  10. Armino jak się zachowuje zimna woda gdy odkręcasz kran.

     

    I jeszcze jedno co byś mógł zobaczyć bo nie do końca widzę dokładnie na twoich zdjęciach, a chodzi o zawór bezpieczeństwa który masz założony na zasilaniu zimnej wody do zbiornika CWU. A dlaczego bo to są zawór bezpieczeństwa i zawór zwrotny w jednej obudowie a to dlatego żeby woda ci nie uciekła z zbiornika CWU gdy zabraknie wody w instalacji i taki zawór ma w środku sprężynę która jak dobrze pamiętam to przyciska grzybek zaworu zwrotnego i jest ustawione to chyba na około 3,5 atmosfery czyli jeśli masz ciśnienie poniżej tej wartości, a piszesz że aktualnie masz 2,8 atmosfery to za diabła on ci nie puści zimnej wody do zbiornika CWU. W takiej sytuacji byś musiał mieć jakiś zawór zwrotny bez sprężyny albo tamten rozkręcić a dokładniej w środku jest taka nakrętka która dociska sprężynę i byś musiał ją rozkręcić żeby sprężyna mniej dociskała ten grzybek wtedy będzie puszczał on wodę do zbiornika CWU przy niższym ciśnieniu. Ale to nie jest rozwiązanie na zawsze bo w instalacji powinieneś mieć około 3,5 atmosfery.

     

    To nieprawda zawór bezpieczeństwa działa także bez problemu przy niższych ciśnieniach wody.On zadziała gdy ciśnienie wzrośnie powyżej swojej wartości wypuszczając wodę bocznym otworem.

  11. Nie, nie może. powietrze które znajduje się w zbiorniku musi być w górnej części zbiornika, wylot na dole. Duże zbiorniki mają jeszcze wodowskaz (rurka szklana pomiędzy dolna częścią zbiornika a górną) aby było widać stan wody a tym samym wielkość poduszki powietrznej. a tak trzeba to robić trochę na oko, gdy zaczyna się pompa hydroforowa częściej włączać trzeba uzupełnić poduszkę powietrzną. Obróć najpierw zbiornik do pionu (wlot wody u dołu) przerwy we włączeniach powinny się zwiększyć. Oczywiście dopompuj do zbiornika powietrza. Jeśli będzie za dużo to nadmiar wyleci razem z wodą. Ten zbiornik to nie naczynie przeponowe, mam nadzieje? Powietrze powinno wypełniać hydrofor mniej więcej do połowy. Powietrze uzupełniaj przy ciśnieniu wody. przy spuszczeniu wody do zera powietrze zostanie wypchnięte do instalacji i trzeba je uzupełnić powtórnie.

     

    Przy tym zbiorniku może ponieważ woda jest w gumowym balonie a powietrze do okoła pod odpowiednim ciśnieniem.

    Według mnie może uszkodzony być regulator ciśnienia.

  12. co dosterowania to zawór 3d z siłownikiem i strowaniem pogodowym i obnizeniem nocnym max 2st

    tak aby instalacja CO nie wyziebiała sie do min ,a na kotle zadana temp ok 60st zały sezon tylko podczas wiekszych mrozów trzeba podnies w zaleznosci od budynku

     

    Przy takiej ilości wody i około 200m.do ogrzania żeby utrzymywać 60 st cały sezon jaką ilość opału (węgla) trzeba spalić.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.