Skocz do zawartości

Szymone

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Szymone

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam ponownie. Pisałem wcześniej, że na C.O. wychodzi rura 5/4". Hydraulik zalecił zamontowanie zaworu 6/4". To konieczne ? Aha, no i lepiej żeliwny czy mosiężny ? To samo pytanie dotyczy zaworów zwrotnych, mosiężne czy żeliwne.
  2. Tylko że sprawdzenie w okresie wiosenno-letnim CO nie będzie adekwatne do dni zimowych. A wtedy przerabianie instalacji może być cokolwiek kłopotliwe (brak ogrzewania, znalezienie hydraulika od ręki)
  3. Chciałbym się troszkę wytłumaczyć. Znawcą instalacji hydraulicznych nie jestem i nie mam zamiaru zabierać pracy fachowcom. Chciałbym tylko wiedzieć co powiedzieć/ czego wymagać od wynajętego hydraulika, żeby było jak trzeba przy minimalnym nakładzie finansowym. No i może pokusi się ktoś o przybliżoną wycenę ?
  4. Przepraszam bardzo. A czy ta druga pompa jest konieczna ? Ta zaproponowana przez Yozika jest droższa od zaworu :lol: A widmo wzrostu kosztów może zmusić mnie do rezygnacji z planów zmodyfikowania instalacji :D Poza tym u mnie jest jak do tej pory tylko jeden zbiornik wyrównawczy na cały układ. I to jest chyba układ otwarty bo przelewa się do ścieków (ciekawe czy tym tekstem nie palnąłem jakiejś gafy? ). Tzn. przelewało się jak nie miałem dostatecznej kontroli nad starym piecem bez sterownika. Ktoś mógłby oszacować przybliżone koszty takiej przeróbki ? Tzn. materiał + to co należy się hydraulikowi.
  5. W moim sterowniku (ELSTER TEMPSTER) nie ma funkcji pompy CWU
  6. Czyli wracając do postu 1, zamiast 3- zawór 4-drożny, na zasilaniu, za termą. Będzie dobrze ? Potrzebne będą jakiś dodatkowe pompy, itp ? Instalacja 5/4"- jaki zawór ? TAKI mógłby być ?
  7. Znakiem tego powinienem zamontować zawór 4-drożny gdyż chciałem właśnie uzyskać taki efekt jak w cytowanym przeze mnie przykładzie
  8. Pozwolę sobie zacytować wypowiedź z innego forum (sorki jeśli jest to niedozwolone). Rozmawiamy tu o zaworze 3-drożnym
  9. No zakładając zawór mam nadzieję podgrzać powrót kosztem grzejników, gdyż 35-40st na grzejnikach przy całodobowym paleniu w zupełności wystarcza. A termostatami chcę dać możliwość regulacji temp w poszczególnych pomieszczeniach. Jeśli występuje w moim rozumowaniu brak logiki proszę mi to wyłuszczyć :lol: Oczywiście nie chciałbym ponosić zbędnych kosztów. Może powinienem pomyśleć bardziej o 4- niż 3-drożnym zaworze ?
  10. Witam. Instalacja sprzed 15 lat. 4 lata temu zakupiony piec na ekogroszek Zębiec KWKP-25, sterownik Elster Tempster. Jednak dopiero teraz zdecydowałem się na zamontowanie zaworu 3-drożnego . Zdjęcie przedstawia chyba to co najważniejsze. Ogrzewane jest: piwnica, parter i piętro. Pompa jest na 2 i wszystko działa OK. Tzn. ciepła woda w termie jest i grzejniki na wszystkich poziomach grzeją. Generalnie nie chciałbym jakichś większych przeróbek. Chcę zlecić hydraulikowi zamontowanie zaworu 3-drożnego ale chciałbym mieć jakąś koncepcję popartą Waszymi poradami. Pomyślałem sobie , że wystarczy zamontować taki zawór za termą i regulować przypływem ciepłej wody przez grzejniki. Gdyż nie przeszkadza mi (a nawet pasuje) że woda w termie będzie taka sama jak temp na piecu , czyli jakieś 60-65st. Na C.O. wychodzi rura 5/4"- to jaki konkretnie zawór ? Nie musi on mieć żadnej automatyki- na aluminiowych grzejnikach zamontuję termostaty gdyż w różnych pomieszczeniach będą nastawione różne temperatury w zależności od upodobań. Może wyjaśnieniem dla tego stanu rzeczy będzie fakt , że na parterze mieszkają rodzice, którzy nie lubią temperatur powyżej 19st. Proszę w związku z tym o porady. Pozdrawiam.
  11. Szymone

    Witam Bardzo

    Witam wszystkich forumowiczów Hydraulika nie jest moją mocną dziedziną. Dlatego na forum raczej szukam pomocy gdyż moje porady raczej by zaszkodziły. Mogę jedynie podzielić sie swoim doświadczeniem. Posiadam piec Zębca KWKP-25. Po paru sezonach użytkowania dowiaduję się , że jest to raczej kiepski model z dużymi stratami energii :lol: Instalacja na stalowych rurach o sporych przekrojach, która działa także grawitacyjnie. Grzejniki aluminiowe. Około 200m2 do ogrzania. Pozdrawiam wszystkich.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.