Skocz do zawartości

pikusb

Nowy Forumowicz
  • Postów

    2
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pikusb

  1. Hej shadowgroup! Interesuję mnie poruszony przez Ciebie temat instalacji z rozdzielaczem zasilającym grzejniki na rożnych kondygnacjach. Nie otrzymałeś konkretnej odpowiedzi a ciekawi mnie, czy taki system zadziała. Czy może uruchomiłeś już swoją instalację? Bardzo proszę o informację. Pozdrawiam.
  2. Witam! Jestem na etapie generalnego remontu domu oraz wszelkich w nim instalacji. Budynek podpiwniczony, parter i piętro. Wydobyłem już ze ścian stare (niczym w tynkach nieizolowane) trzydziestoletnie rury stalowe. Zamierzam kłaść instalację z ALU-PEX Wavina w układzie ciśnieniowym. W domu trzy piony, kotłownia położona w centralnej części piwnicy. Proszę o porady i opinię o mojej koncepcji wykonania w/w instancji. Chcę wykorzystać istniejące bruzdy w ścianach przy zachowaniu dotychczasowych trzech pionów. Jednak w celu wyeliminowania łączeń jakie występowałyby w systemu trójnikowym pod tynkiem (instalację będę wykonywał samodzielnie) ale i w celu lepszej kontroli nad przepływami oraz większej możliwości zrównoważenia tychże przepływów zamierzam zastosować rozdzielacze C.O. Belki rozdzielacza musiałyby być jednak odwrócone zasilaniem i powrotem do góry . Przy zachowaniu oczywiście zasady, że odpowietrznik na górze belki a zawór spustowy na dole. Rozdzielacze byłyby usytuowane w piwnicy pod pionami. Rozdzielacz zasilałby rurami PEX16: 2 grzejniki po 800W każdy w piwnicy oddalone po 2 m w poziomie od rozdzielacza, 2 grzejniki po 1500W każdy na parterze oddalone po 2,5m w górę od rozdzielacza, 2 grzejniki po 1500W każdy na piętrze oddalone po 6 m w górę od rozdzielacza. To najbardziej obciążony pion. W dwóch pozostałych byłoby po 4 grzejniki po jednym w piwnicy, na parterze i dwa na piętrze. Same rozdzielacze znajdowałyby się w odległości ok 6 m od kotła gazowego jednofunkcyjnego kondensata z zasobnikiem C.W.U wolno stającym 100 litrów. Od kotła do rozdzielacza PEX20 ( a może 25?) Mam jednak wątpliwości, czy taki rozdzielacz poradzi sobie z grzejnikami na piętrze? Bardzo proszę o poradę. W sumie nie wiem, czy takie rozwiązanie z punktu widzenie poprawności działania instalacji są dopuszczalne i praktykowane? Jednak taki układ byłby dla mnie najłatwiejszy do wykonania, niewymagający specjalistycznych pras do zaciskanych złączek. Pozdrawiam - Sławek
  3. pikusb

    Witam!

    Mam na imię Sławek i mieszkam w Lesznie. Obserwuję i uważnie czytam od jakiegoś czasu to forum. Pewnie dlatego, że remontuję zakupiony niedawno dom i tematami poruszanymi na forum jestem jak najbardziej zainteresowany. Przede mną kompleksowa modernizacja C.O. jak i instalacji wody użytkowej i kanalizacji. Pozdrawiam forumowiczów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.