Skocz do zawartości

HSW

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana HSW w dniu 19 Października 2022

Użytkownicy przyznają HSW punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia HSW

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Podobna serwisów-ka w której jest uwzględniona zwężka wentylatora (występują w nowszych kotłach w dwóch wersjach fi 21 oraz fi 18). Kotły z zwężką wentylatora powinny mieć ustawiony parametr P01=40 ISU-Ecocondens Gold plus 17.10.2019(1) (1).pdf
  2. Dla potomnych serwisów-ka ISU-662-ECOCONDENS_GOLD_Plus.pdf
  3. Ok po chwili zastanowienia myślę ze zmieniając P01 na 25, P03 na 54 dodatkowo można by jeszcze zmienić P04 na 1200 i P05 4500. Tyle tylko że po takich zmianach należało by przeprowadzić ponownie korekcję mieszanki przy pomocy analizatora spalin. Kiepsko chyba nie będę tego nawet ruszał. Może za rok przy następnym przeglądzie.
  4. Mam świeżo co uruchomiony kocioł Ecocondens Gold Plus 20kW 1F + czujnik temperatury zewnętrznej + sterownik CR 11011 OpenTherm. Grzejniki żeliwne, dom to PRL kostka w miarę ocieplona (styropian grafitowy 15 cm, okna trój szybowe, posadzka na strychu wełna 25 cm). W załączonej tabeli pierwsza kolumna po lewej na zielono to moje ustawienia kotła. Przyglądam się parametrom ustawionym przez serwisanta i mam kilka pytań: 1. P01=40 moc startowa ustawione na 40. Wartości fabryczne odsyłają do tabeli 4.3.2.1, uwzględniając rodzaj gazu u mnie w sieci 2E-G20 P01=25 i jest to uzależnione od rodzaju gazu w sieci. Nie wiem skąd dobrał serwis 40 może chodzi o sieci z gazem zaazotowanym. Nie wiem czy prawidłowo rozumuje ten parametr. Może powinienem przestawić na P01=25? 2. P03=75 moc max dla CO. Rozumiem ze tym parametrem serwis ograniczył mi maksymalna moc kotła do 15 kW ze względu na w miarę dobrze ocieplony dom. Na stronie „Ciepło Właściwe” mam wyliczone maksymalną moc grzewczą w wysokości 7,1 kW. Może powinienem przestawić maksymalnie na P03=54 (ok. 11 kW) lub minimalnie na P03=40 (ok. 8 kW)? 3. P10=0 Tryb pracy funkcji „Antylegionalla”. Mam dodatkowy zbiornik CWU 140l. Powinienem przestawić ten parametr na P10=1 czyli tryb automatyczny? Zdaje się ze raz na 7 dni podnosi temperaturę w zasobniki CWU do 65C. 4. P20=5 Jak macie ustawioną histerezę? Kiedyś na kotle węglowym miałem ustawione 1C. Zwiększyć, zmniejszyć, zostawić? 5. P26=2 Nie wiem dlaczego serwis ustawił „2” (praca bez regulatora pokojowego). Przecież mam regulator CR 11011 OpenTherm, Jak przestawię na „1” (praca z regulatorem pokojowym) to pogryzie się z pogodówką? 6. Pytanie łączy się z poprzednim czy prawidłowo są usunięte zwory przy założeniu że jest podłączony czujnik temperatury zewnętrznej oraz sterownik CR 11011 OpenTherm? Usunięta jest zwora RT z złącza 1 i 2. Usunięta jest zwora TANK-TIMER z złącza 7 i 8. Tabela.pdf
  5. Witam, planuje wymienić kocioł zsypowy węglowy na kocioł gazowy kondensacyjny. Przy takiej zamianie muszę zamknąć układ i zastanawiam się czy ciśnienie w układzie rzędu 1,5 bara nie sprawi że grzejniki żeliwne gdzieś nie zaczną przeciekać w końcu mają już z 37 lat. W układzie otwartym nigdy nie było problemy z kapaniem ale wiek robi swoje. Ktoś przerabiał już podobny temat?
  6. Ma ktoś taki kocioł jak w temacie? Zastanawiam się nad nim tylko niewiele opinii mogę znaleźć na jego temat.
  7. A może zbyt szybki przepływ wody przez ten grzejnik? Pokręć pokręcadłem jak przydławisz odrobinkę to może przestanie.
  8. Witam, mam taki problem . Często wyjeżdżam i przez kilka dni dom stoi pusty, idzie zima i przydało by się aby co jakiś czas w mieszaniu było przepalane. W domku ok. 130 m2 mam zwykłe żeliwne kaloryfery, konstrukcja z przed 18 lat ale w obecnej chwili z kotłem węglowym idealnie działają. Potrzebuję jakiś kocioł który będzie bezobsługowy i bezpieczny który pod moja nieobecność trochę zagrzeje kaloryfery aby w mroźne dni nie rozsadziło ich i mieszkanie nie zniszczyła niska temperatura. Nie mam dostępu do gazu i tez nie potrzebne mi jakieś super skomplikowane i drogie rozwiązania. Myślałem o piecu elektrycznym centralnego ogrzewania KOSPEL 18 kW EKCO.LN-18 – ten model chyba nawet jest z możliwością ogrzewania wody użytkowej. Nie jestem znawcą tematu ale czy takie urządzenie z żeliwnymi grzejnikami da radę, ogrzeje taki metraż? W domu 3 fazy jest instalacja miedziana automaty przed licznikowe (te na zewnątrz budynku) 25 A. Obawiam się ze przy takich korkach jak się taki piecyk załączy to albo od razu korki wywali albo po włączeni jakiegokolwiek innego urządzenia to nastąpi. Czy do takiego metrażu 18 KW to czasem nie jest za dużo?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.