
eve66
Forumowicz-
Postów
17 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez eve66
-
Hellfire dzięki!
-
adamasz - a dzięki po raz kolejny za poradę :) A ktoś może zna się jeszcze na regulatorach/ sterownikach do ogrzewania. Coś dziś znajomy mi mówił, że warto kupić porządny by odpowiednio móc dobrać sobie temp. do potrzeb mieszkańców i ich trybu życia. No i właśnie co to znaczy "porządny" - jakie funkcje powinien mieć? Może polecicie jakieś konkretne?
-
A wiecie co, mój TŻ byl wczoraj w adm. mieszkaniowej i pytał o te ogrzewanie gazowe to babka stwierdziła, że moze do następnej zimy się wyrobimy z papierami (pozwoleniami) B) Powaliło mnie to!!! :P
-
Hmmm.. wiesz, nie jednej osobie uratowało życie to, że się wiecej dowiedziała o swojej chorobie czy lekach jakie zapisał szanowny doktor... a skoro boisz sie, że Twój inwestor będzie za dużo wiedział to Twoja sprawa. Ja jako usługodawca lubię akurat pracowac z ludźmi świadomymi. Z resztą ja nie chcę wymagać od mojego potencjalnego usługodawcy, tylko chcę umieć go wybrać, a to zasadnicza różnica. No ale te forum jest o ogrzewaniu, a nie o filozofii słuszności pozyskiwania informacji. Z nadmiaru wiedzy jakoś nikt nie umarł, więc albo do rzeczy albo zakończmy tę dyskusję bo nie dojdziemy do konsensusu.
-
mak- ja się nie oburzam :) Nie ten wiek by się denerwowac bo ktoś ma takie, a nie inne zdanie, więc luzzz. Ale powiedz- jak masz wydac na coś kilka tys. to nie dowiadujesz sie czegos na temat? Jak znajomemu złamał sie ząb, to wyszukał na necie jakie są techniki odbudowy zęba itp itd - wiedział wiecej o protetyce niż nie jeden stomatolog i ta wiedza mu sie przydała przy wyborze stomatologa właśnie!!!! Pamiętaj, że nie każdy ma możliwość pojechać z danym problemem do super firmy, z super fachowcami i wydać super kasę. Szukamy półśrodków. Więc najpierw dowiadujemy się ile mozemy na necie, a potem dzięki tej wiedzy weryfikujemy sobie naszego potencjalnego uslugodawcę. Proste. Zakładające temat od A do Z miałam raczej na uwadze tez ewentualnych innych czytających, którzy nie mając pojęcia o instalacji cwu i co na gaz bedą wiedzieli, ze najpierw trzeba zacząć od takich i takich pozwoleń ,że nie pakowac kasy w piec kondensacyjny z takiego a takiego powodu powodu, że spokojnie można dać rurki PP , a nie wydawać 5x wiecej na miedź... Dla Ciebie może to oczywiste oczywistości dla mnie, laika, cenne wskazówki i na takie właśnie liczę!
-
No i takiego nie szukam. Ktoś pytał jak wygląda dom dlatego wkleiłam rzut :) Jakbym nie miała wątpliwości co do usług fachowców to bym tu nie pisała. Skoro o coś pytam, to widać w jakimś celu chcę znać tę odpowiedź. A debatowanie czy mi ona potrzebna, albo tekst " zleć usługę firmie", mija się z celem ;) Ale uważam, że jak w każdej branży są jakieś tam mity, utarte przyzwyczajenia, które tak naprawdę nie mają żadnego poparcia. Po prostu ktoś tak robi bo tak... bo tak się nauczył, bo akurat taki ma sprzęt i będzie przekonywał, że tak jest najlepiej. Nie chcesz podzielić się radami/ uwagami to nie pisz. adamasz polecony przez Ciebie wcześniej Junkers już mam obczajony :) tylko ja właśnie nad tą zamknięta komorą spalania myślę :) Jeszcze raz dzięki :)
-
Wiesz - masz kasę to dajesz popracować projektantowi z renomowanej firmy, nie masz- szukasz informacji po forach i zatrudniasz jakiegoś speca co połączy Twój pomysł i Twoje materiały do kupy. Z reszta nawet jak na coś mam kasę, to lubię wiedzie o co chodzi i np nie przeplacac za piec kondens. bo co czytam materiały firmowe to nic tylko brać, a jednak kolega parę postów wyżej wytłumaczył mi elegancko na czym świat stoi. Jeżeli chodzi o rodzaj rury i różnice cenowe, no cóż, między rurą Pp stabi i Pex rzeczywiście różnice niewielkie, ale jak wziąć do tego miedz... to mnie powala na kolana!!!! Nie wiem ile mi będzie trzeba tych rur, ale wzięłam sobie jako orientacyjną liczbę 100 m- za tworzywa dam w porywach do 500zł, za miedz do 2000zł :) - jakby nie patrzeć mam zaoszczędzone na pól pieca :) A poradzisz mi coś więcej w tej kwestii ? Pewnie pracujesz na jakiś konkretnych, które możesz polecić z czystym sumieniem. Myślałam o kwocie 3-4 tys. Starczy mi na coś przyzwoitego, dwufunkcujnego do tego mieszkanka? Już wiem żeby nie rozglądać się za kondensacyjnymi ;) pozdrawiam
-
:) dobra teoria nie jest zła i dużo rozjaśnia ;) Jeszcze raz dzięki. Ogrzewanie będzie tylko w kaloryferach, żadnej podłogówki, więc jedno co wiem to nie ma sensu wydawać kasy na piec kondensacyjny :) A drugie to to, ze się nie obejdzie bez fachowca od całego układu. Początkowo myślałam ,że starczy koleś co to piecyk odpowiednio po podłącza. A czy ja dobrze widzę, że te polecane mi rury z PP z wkładką stabilizującą i PEX są zdecydowanie tańsze od miedzi? Gdzie jest ukryty haczyk?
-
Normalnie niezła skarbnica wiedzy z Ciebie! Dzięki!!! :) A powiedz jeszcze w krótkich żołnierskich słowach o co chodzi z:
-
A piec nie lepszy będzie z zamkniętą komora spalania??? Czytałam też o piecach kondensacyjnych, że oszczędniejsze i wydajniejsze - prawda to? I czy większość pieców ma już w sobie "sobie boilerek, filtry, i pompkę i zawory mieszające tudzież elektronikę sterująca " czy trzeba osobno kupować?
-
Spoko, spoko przecież nie o to chodzi :) Ja chcę po prostu wiedzieć co i jak ma wyglądać oraz jakich materiałów użyć by było ok. Wiadomo jak z tymi fachowcami bywa :mellow: Bardzo dziękuję za Twoją wypowiedź.
-
A może jeszcze ktoś mnie olśni z jakich elementów składa się układ ogrzewania c.o. + c.w.u. :mellow: 1. piec 2. rury, rurki, kolanka, trójniki itp. itd 3. grzejniki (kaloryfery) 4 pompa wody??? 5. filtr do wody??? 6. jakiś zasobnik na wodę (bojler) ???
-
No właśnie dlatego chcę "odrobić zadanie domowe" i dowiedzieć się paru rzeczy na temat ogrzewania by potem nie żałować wydanej kasy :) Jeżeli chodzi o mieszkanie (55m2) wygląda mniej więcej tak: Wymiary nie są idealnie rozrysowanie bo nie mam czym pomierzyć tych wszystkich kątów (do tego meblami są pozastawiane). Okna póki co są stare, ale maja być wymieniane przed założeniem instalki co. Drzwi między sypialnią i pokojem nie będzie. Piec gazowy myślę ,że będzie w kuchni koło komina. Dzięki za rady i czekam dalej na sugestie piecowo/ grzejnikowe :) Mecenas napisałeś, że najlepszym materiałem będzie PP z wkładką stabilizującą.. jeszcze nie wiem co to za materiał ale zaraz poszukam po necie :) Ale powiem szczerze, że zaskoczona jestem, że miedź dopiero na szarym końcu bo co widzę u ludzi to maja grzejniki alu i rury miedziane :) Aha- jeżeli chodzi o mury-hmm, ekspertem nie jestem- grube i nieocieplone :) Latem jest chłodno, zimą też ;p Stropy - drewniane na wysokości 300cm. Sąsiedzi pode mną,a nade mną strych.
-
No wiesz, pozory mylą :mellow: A tak serio- to chcemy zrobić dużo we własnym zakresie. Fachowiec od spawania się znajdzie, ale nie musi on być koniecznie dobrym w doborze i rozkładzie rur etc, wiec wole się dopytać na co zwracać uwagę. Z reszta póki co, istotniejszym jest dla mnie wybór pieca.
-
No to w moim przypadku muszę zacząć od pozwoleń :mellow: A wybierając piec czym się kierować? Czytałam o jakiejś mocy minimalnej- podobno ma być niska? Niska czyli jaka to wartość? I lepiej zakładać piec który służy i do grzania mieszkania i do ogrzewania wody w kranach? Czy osobne ustrojstwa do jednego i drugiego??? I te rurki... fi 22 będzie ok? Czy w różnych miejscach instalacji są różne średnice potrzebne?
-
hehe- mam :) i dwa kominy jakby co :mellow:
-
Witam. Chciałabym się zwróci do was o poradę w kwestii założenia ogrzewania do mieszkania w kamienicy 55m2 ( 2 pokoje ogrzewane piecami kaflowymi, kuchnia i łazienka nie ogrzewane, zimna woda). Myślałam nad piecem gazowym, który poza ogrzewaniem mieszkania będzie również grzał wodę w kranach. Nie wiem zupełnie na co zwracać uwagę przy wyborze pieca/ rur/ grzejników. W mieszkaniu mieszka babcia, która póki co daje rade z piecami kaflowymi no ale jak to będzie za rok to nie wiadomo. A może zaproponujecie jakiś inny typ ogrzewania i grzania wody ? Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia montując gazowe ogrzewanie? Czy wystarczy wezwać jakiegoś tam "kwalifikowanego" jegomościa do podłączenia pieca??? Będę bardzo wdzięczna za wyjaśnienia.