Skocz do zawartości

Nifatso

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Nifatso

  1. że tak się wetnę pomiędzy posty ...... no tak, oczywiście że nie "stworzywo" tylko miedź - lutowana, więc utrzymanie poziomów - a raczej sugerowane przez was spadki - nie będą problematyczne (chyba?) i prawie tak samo jak pokazałeś na projekcie, myślałem zainstalować odpowietrzniki - chciałem dodać ewentualnie dwa gdzieś po środku, bo tych zakrętów wyjdzie trochę więc pewno nie zawadzą - a tak na marginesie co znaczy "dobre" odpowietrzniki ?

    post-15487-1282768254_thumb.jpg

  2. Dziękuję za wnikliwą analizę mojego problemu.

    Wiem, że w wylewce byłoby prościej, choć obawiam się o ewentualne nieszczelności kiedy układ pomieszczeń nie pozwala mi na położenie całych rurek - miałem już wątpliwą przyjemność spalenia parkietu zerwanego w mieszkaniu kolegi któremu rozszczelniła się mufka na rurce w wyniku czego podniósł mu się tenże parkiet. Wykonawca - firma z papierem!! - po tym sąd, odszkodowanie, skuwanie wylewek itd - brrrrrrr!!! Wiem, że można zainstalować rozdzielacz i rurki z miękkiej miedzi, ale co mam zrobić kiedy już mam "twarde" rurki. Brałem pod uwagę też wkucie się w ściany lekko poniżej montażu kaloryfera, ale przed tym - chyba przez lenistwo, pomyślałem o zawieszeniu rurek pod sufitem - no bo i tak muszę zrobić sufit podwieszany, a pod tynkiem na ścianach wkucie jedynie "zejść" do kaloryferów. Nic jednak na siłę - jak się nie da to będę rył ściany.

     

    Jeżeli chodzi o pompkę to wyprzedziłeś moje pytanie o to, choć najpewniej sprawdzę czy sobie pompka poradzi po złożeniu instalacji - jak nie, to założę drugą na zasilaniu albo wydajniejszą na powrocie, mam jeszcze "jeden bieg" do wrzucenia na grundfosie - chodzi na dwójce, jak dam trójkę to może sobie poradzi, no i dzięki za podpowiedź odnośnie separatora - poczytam więcej i zamontuję.

     

    Mam jeszcze jedno pytanie - dlaczego masz wątpliwości co do podnoszenia powrotów?

  3. Witam ponownie - tym razem z fotkami - "różową strzałką" zaznaczyłem przewody zasilające a zielonym trójkątem miejsce rozchodzenia się instalacji, w którym to zamierzałem wsadzić odpowietrzniki - na strychu - więc z obowiązkowym dostępem i odpowiednio zaizolowane. I ponawiam pytanie, czy tylko tu instalować odpowietrzniki czy przy każdym zejściu gałązki w dół do kaloryfera. Co do samych odpowietrzników - to również mam przykre doświadczenia - tzw. automaty wymieniłem na manualne i jest już dobrze, te wcześniejsze nie działały jak należy.

     

    post-15487-1282055261_thumb.jpg post-15487-1282055225_thumb.jpg

  4. Faktycznie przeoczyłem podanie informacji na temat rodzaju instalacji : moje CO to układ zamknięty. Uspokoiło mnie znacznie stwierdzenie na temat skuteczności działania CO przy rozwiązaniu jakie chce zastosować. Co do izolacji to mam zamiar użyć otulin dostępnych na rynku.

    Co do odpowietrzników na pętlach, to postaram się jakoś przerobić do formatu jpeg. i przedstawić projekt, który zrobiłem, bo to trochę trudno opisać - łatwiej pokazać - jak tylko siądę przy swoim kompie. Niemniej jednak póki co wielkie dzięki za odpowiedź.

  5. Witam wszystkich

    Szukałem w tematach i nie znalazłem pomocnych informacji, stąd też ten temat.

    Na skróty: mam zamiar rozbudować istniejącą instalację CO o kolejną kondygnację budynku (dom dwupiętrowy - obecnie piętro ogrzewane piecem na paliwo stałe, instalacja miedź, grzejniki aluminiowe).

    Z uwagi na to, że na piętrze wykonane są już wylewki, a przed tym nie zostały wprowadzone rury zasilające/powrotne do grzejników, żeby ominąć demolowanie ścian mam zamiar rozprowadzić je pod sufitem (sufit podwieszany) i zejść rurami w dół do kaloryferów. I tu proste pytania dwa : czy to zadziała, a jeżeli tak - to, czy właściwym byłoby wstawienie odpowietrzników nad każdym zejściem rur do grzejników (trójnikiem na strych)? Z góry dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi. W razie potrzeby oczywiście udzielę dodatkowych informacji. :o

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.