Skocz do zawartości

eltom

Nowy Forumowicz
  • Postów

    2
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez eltom

  1. Witam,

    w tym roku planuję budowę domku 120m2 z poddaszem, dach dwuspadowy, chcę go porządnie ocieplić 20cm styropianu w podłodze, 12cm fundament, 20cm styropianu w ścianach z maxa, 30cm wełny w dachu dachowka ceramiczna. oto link do projektu http://www.extradom.pl/projekt-domu-ADA%C5...zukaj=ada%C5%9B

     

    Problem w tym, że nie mam gazu o okolicy, zastanawiam się nad ogrzewaniem elektrycznym dodatkowo wspomaganym kominkiem z dystrybucją gorącego powietrza, przy czym ogrzewanie elektryczne chciałbym zeby bylo centralne wodne, czyli grzejniki rurki i piec elektryczny przepływowy, gdyż w razie gdyby ceny gazu poszly mocno w gorę bez problemu mógłbym przezbroić ogrzewanie na np. ekogroszek.

     

    Czy ktoś ma takie rozwiązanie i jakie są koszty energii na ogrzewanie elektryczne w dobrze ocieplonym domku.??????

     

    zależy mi na ogrzewaniu elektrycznym gdyż chcę z kotłowni zrobić pralnie a w przypadku ekogroszku jest to niemożliwe

     

    Proszę napiszcie czy macie jakieś doświadczenie odnośnie ogrzewania elektrycznego. pozdrawiam

     

    Witam,

    Przed decyzją o ogrzewaniu domu, jak i przygotowaniu ciepłej wody użytkowej musisz odpowiedzieć sobie po co budujesz dom?

    Jakiego standardu się spodziewasz?Inwestycja w termoizolację . o której piszesz to krok w dobrym kierunku pod względem ogrzewania, jak i chłodzenia domu latem.

    Kotłownię powinieneś zastąpić dogrzewaniem w postaci kominka z DCP, a elektryczne ogrzewanie podłogowe ,jako główny system grzewczy.

    Wg mnie jest to najwyższy komfort użytkowy,niskie koszty nakładu oraz umiarkowane koszty eksploatacyjne w dobrze ocieplonym domu.

    Dodatkowo proponuję klimatyzator z funkcją ogrzewania(pompą ciepła), bo to w chłodne(nie mroźne) dni także dodatkowy i ekonomiczny element grzewczy dla domu.

    Koszty eksploatacyjne elektrycznego ogrzewania, o których pisze wielu forumowiczów nie mają przełożenia w domach nowobudowanych.

    Kiedyś standardowa termoizolacjia na gruncie to 5 cm styropianu, teraz 10 cm, a w Skandynawi 30cm. Uczymy się na błędach innych i to jest pozytywny objaw-energię trzeba szanować.

    Opisujący koszty eksploatacyjne elektrycznego ogrzewania forumowicze powinni określić w jakiego typu domu miały miejsce: warstwa termoizolacji na gruncie, ocieplenie stropodachu, okna, itp.

    Poza samym elementem grzejnym zdecydowanie duże znaczenie ma sterowanie ogrzewaniem, które w sposób logiczny, prognozuje i myśli za nas, aby dla danego pomieszczenia , w godzinach jego użytkowania, było w nim komfortowo ciepło.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.