Skocz do zawartości

AREKBL

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez AREKBL

  1. Witam , tak myślałem bo pewnie tam jest salon i będzie drewniana podłoga dlatego pętle powinny być geściej ułożone a nie co 20 cm , a jeśli chodzi o pętle zasilające dane obiegi to jeśli zbyt dużo ich przechodzi przez np. korytarz (mały korytarz) to aby był dobry komfort przebywania w tym pomieszczeniu to stosuje się takie praktyki że np. co drugą rurę izolujemy otuliną , ale to wszystko można wyliczyć .czy jest taka potrzeba , a co do pomagania jestę otwarty na propozycję .pozdrawiam

    Nie moge coś wysłać priv wiadomości do Pana.

    Proszę o kontakt na Np gg 6042520 lub na maila.

    Bardzo Dziękuję za odp.

  2. Witam , jeszcze tak z ciekawosci spytam dlaczego w jednym pokoju jest rura co 15 a w drugim co 20 cm (liczyłeś zapotrzebowanie na ciepło dla danych pomieszczeń ) ????

    I tak sobie jeszcze pomyślałem, bo widzę że jesteś również z ok bielska, więc mam takie pytanie czy byś mi w tych schematach/obliczeniachozc nie pomógł, oczywiscie nic za darmo.

    Z góry dziękuję za odp.

    Pozdrawiam.

  3. Proszę o opinie na temat sposobu rozprowadzenia rur grzejnych ogrzewania podłogowego przedstawionego na rysunkach poniżej.

    Mam problem z tymi strefami brzegowymi, czy są wystarczające.

    Co sądzicie o takich rozstawach/odstępach między nimi.

    Boje się również o te długości pętli, czy aby nie za długie (ta 120m), oraz czy nie za duża różnica długości miedzy nimi.

    Będę naprawdę bardzo wdzięczny za każda opinie na ich temat.

    Dziękuję i Pozdrawiam.

    post-14542-1277667140_thumb.jpg

    post-14542-1277667171_thumb.jpg

    post-14542-1277667183_thumb.jpg

    post-14542-1277667193_thumb.jpg

    post-14542-1277667210_thumb.jpg

  4. Witam

    Najlepiej zacznę od początku.

    Mamy domek o pow. około 120m, mierzone po podłodze(parter 60m i poddasze 60m), do tego jeszcze około 30m garaż. Kubatura 320 m bez garażu.

    Ściany zewnętrzne beton komórkowy 36 na ciepłej zaprawie, obecnie rozważamy nad tym żeby jeszcze dołożyć jakieś 8cm styropianu, okna dość dobrej klasy z pakietem trzy szybowym, poddasze 25 cm wełny w "trapezie" a na strychu 15cm.

    Decyzje w sprawie rodzaju opału już podjęliśmy i będzie nim gaz.

    Kocioł na pewno kondensat 1 funkcyjny + zasobnik około 120-150l.

    Zdecydowaliśmy również że wszędzie będzie ogrzewanie podłogowe, z racji że takie najlepiej się spisuje z kotłem kondensacyjnym a i nam takie ogrzewanie odpowiada.

    I tu zaczyna się nasz problem, że chcemy położyć również instalacje pod grzejniki, niekoniecznie ich od razu wieszając, to tak na wszelki wypadek jakby miały przyjść straszne mrozy, no i do garażu.

    Podejrzewam że od razu się odezwą głosy że przy dobrze wykonanej instalacji podłogówka zawsze sobie spokojnie poradzi z ogrzaniem domu.

    Jednak bardzo bym prosił o porady jak to by najlepiej wykonać.

    Doszedłem do takiego wniosku żeby dać rozdzielacz do podłogówki osobny na parterze i osobny na poddaszu, oraz koło każdego z nich rozdzielacz do grzejników.

    Pytanie jest czy można zasilić te rozdzielacze jednym pionem który myśle zrobić z miedzi 22?

    Instalacja podłogówki z Pex 16 Wavina i podejścia do grzejników również ta rurą.

    Podpinam rzuty parteru i poddasza, na czerwono zaznaczyłem gdzie planuje umieścić rozdzielacze a na niebiesko gdzie będzie wisiał kocioł i stał zasobnik.

    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.

    parter.bmp

    poddasze.bmp

  5. Ale czy czasem nie jest tak, że jeśli mamy system rozdzielaczowy tzn każdy grzejnik osobno, to i tak chyba nie wystarczy zrobic pionu/podejścia do rozdzielaczy jeszcze grubszą rurą np 28, bo raczej i tak nie pójdzie to na grawitacji. Chyba że sie myle, chodzi mi o to że później mamy poziome podejścia do grzejników rurą pex 16.

    Ale samo rozwiązanie przyłącza do tych dwóch rozdzielaczy mogło by tak być, tak od góry.

    Zdaje sobie sprawe że może lepszym rozwiazaniem tego byłoby puszczenie tej rury Cu 22 kawałek w poziomie pod prawą skrzynką rozdzielacza następnie kolano 90 do góry między skrzynki, potem jakiś "czwórnik" o ile taki jest aby rozdzielić zasilanie na prawo i lewo, no i dalej prosto do góry pionem na piętro.

    Jednakże pytanie jest takie czy moje rozwiązanie również się sprawdzi.

    Oczywiście razem z pompką.

    Proszę o wszelkie sugestie.

    Dziękuję.

  6. Witam

    Mam pytanie do znawców tematu CO.

    Mam u siebie taki układ jak w schemacie (narysowałem jak umiałem :-) ) mam dwa rozdzielacze do grzejników i podłogówki, w prawym dolnym rogu wychodzą mi rury CO miedź 22.

    Pytanie brzmi czy moge tak zasilić te dwa rozdzielacze poprzez trójniki na zasilaniu i powrocie i później niżej kolejne dwa aby rozdzielić na oba układy.

    Chodzi mi o identyczne podpięcia jak narysowałem w schemacie patrząc na ściane gdzie są zamontowane skrzynki z rozdzielaczami.

    Dalej rury idą na pietro też Cu22.

    Z góry dziekuje za każdą odp

    Pozdrawiam.

    schemat.bmp

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.