Skocz do zawartości

Ptak69

Forumowicz
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Ptak69

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. O jakim potworze mówisz? O kociołku 25kW?
  2. Pellet jest obecnie drogim paliwem. Jeżeli chcesz być bardziej eko i zaoszczędzić pieniądze, to lepszy będzie kocioł na zrębkę. Np. taki: https://www.natural-e.pl/kotly
  3. Witam, Użytkuję kocioł jak w temacie. Rok produkcji 2007. Wtedy nie istniała jeszcze klasyfikacja kotłów na paliwa stałe. Do końca czerwca 2022 trzeba podać dane dotyczące żródła ciepła do CEEB. Czy ten kocioł można zakwalifikować do jakiejś klasy czy też musi zostać potraktowany jak śmieciuch?
  4. Cena oczywiście jest zależna od mocy kotłowni. Dla zainteresowanych pzrygotowuję indywidualne kalkulacje po wizji lokalnej. Powiem tylko tyle, że zakup kotłowni jest opłacalna jeżeli ogrzewamy powierzchnię od 3000m kw. wzwyż.
  5. Dodam jeszcze że oczywiście, z powodu schładzania spalin powstaje trochę kondensatu w wymienniku ciepła spalin, ale po rozcieńczeniu, można go spokojnie wypuszczać do kanalizacji. Spaliny nie są wychładzane poprzez stugi wody a jedynie poprzez ściany wymiennika ciepła - przez wodę oraz przez powietrze wtłaczane do paleniska kotła. Wszytsko to jest możliwe dzięki opatentowanemu wymiennikowi ciepła spalin.
  6. Kolego arthi, nie ma w tym żadnego marketingu. Jeżeli chcesz, mogę zaprosić Cię na jedną z lokalizcji, na której pracują nasze kotłownie. Możesz zabrać swój termomert i zmierzyć tempeartaurę spali. Odnośnie sprawności, to obecnie "mądre głowy" zastanawiają się jak ją wyliczyć, ponieważ ponoć standarowo sprawność kotła wyznacza się przy temperaturze spalin 150st. Celsjusza. Tak jak pisałem, obecnie produkujemy wyłącznie kotłownie dużej mocy. Na kotły do domków jednorodzinnych przyjdzie czas - może za 3, 4 lata.
  7. Tak, Kolego, dokładnie. Obecnie produkowane kotłownie mają moc od 200kW wzwyż. i ogrzewają powierzchnie od 1000m. kw do 11500m kw. Pracują na fermach drobiu, pieczarkarniach i tego typu obiektach. Chodziło mi o pokazanie jak efektywnie można spalać paliwa stałe i co z tym związane jak tanio można ogrzewać, wykorzystując węgiel lub biomasę.
  8. Dostęp do sterownika również jest. Podaję link: https://esterownik.pl/remote/2167
  9. Strona internetowa jest. Proszę wpisać w przeglądarkę: www.ber.com.pl Dostępu do sterownik faktycznie chwilowo brak.
  10. Witam, Ponieważ wszystkich nas interesuje jak najmniejsze zużycie opału w kotłowniach, chciałbym przedstawić polski wynalazek - kotłownię Technologii Czystego Węgla. Cechą charakterystyczną tej kotłowni jest mniejsze o ok. 50% zużycie paliwa w stosunku do innych dostępnych na rynku kotłów na paliwa stałe. Tak niskie spalanie udało się uzyskać dzieki zastosowaniu w konstrukcji kotłowni wynalazku - specyficznego wymiennika ciepła spalin kominowych. Ten wynalazek pozwolił zredukować temperaturę spalin do zakresu 10...40st. Celsjusza. Dzięki temu, ciepło a tym samym nasze pieniądze, nie są wyrzucane przez komin. Dodatkowym atytem kotłowni jest bardzo niska emisja pyłów i SO2. Kotłownia spełnia z zapasem normy emisyjne mające wejść w życie 1 stycznia 2016r. Podane oszczędności oraz normy emisji zostały potwierdzone badaniami wykonanymi przez Politechnikę Gdańską i WIOŚ. Więcej informacji na stronie: www.ber.com.pl Temperaturę spalin (oraz inne) można podejrzeć na stronie: https://esterownik.pl/remote/2167 - kotłownia jest wyposażona w sterownik Bruli.
  11. Witam, Mam pytanie. Jak prawidłowo ustawić parametry aby węgiel dobrze się spalał, aby nie tworzył się popcorn w popielniku? Czy nadmuch bardziej przytłumić czy odwrotnie? Czy podawać często małe porcje węgla czy raczej rzadziej i większe?
  12. W sumie to mam prawie identyczne ustawienia, oprócz jednego. Mianowicie U3. Instalator z serwisu ustawił 75. Jak ustawiałem mniejszy czas, to dochodziło do zagotowania wody w piecu i bezpiecznik go wyłączał. Temperature ustawiłem na 65st i nie chcę jej zmniejszać z powodu przyspieszonej korozji. Chyba nie pozostanie mi nic innego jak wstawić zawor czterodrożny. Obecne spalanie - ok. 1 tony miesiecznie przy wlaściwie cały czas dodatnich temperaturach na zewnątrz jest chyba drastycznie wysokie. Ogrzewam ok. 200m kw. + c.w.u.
  13. Jakie masz spalanie? Przy jakiej powierzchni?
  14. Jeszcze jedno. Ponieważ mam sterownik pokojowy, który steruje pracą pieca, powodując kilka razy na dobę mocne wychłodzenie wody w całej instalacji c.o. (w stanie czuwania), to do zaworu czterodrogowego będę chyba potrzebował siłownik ze sterownikiem?
  15. Kolego D yavor, Czujnik pokojowy steruje u mnie pracą kotła. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.