Witam,
jestem nowy na forum i jestem kompletnym laikiem. Proszę o pomoc w prawidłowym wykonaniu instalacji CO i CWU z częściowym wykorzystaniem rur plastikowych (są to rury systemu KAN-Therm Push).
Sprawa wygląda tak:
Mam już rozłożone i połączone rurki wraz ze wszystkimi złączkami, trójnikami, kolankami, itp. w ten sposób, że w piwnicy wystają z sufitu 8 rurek, a w pokojach, kuchni i łazience na parterze wystają z podłogi chromowane 2 rurki do każdego podłączenia grzejnika (grzejników jeszcze nie ma). Na użytkowym poddaszu nie ma jeszcze rozprowadzonych rurek do każdego planowanego grzejnika. Wystają tylko z podłogi 2 rurki, które nigdzie nie są jeszcze podłączone.
Te plastikowe rurki, to: Cronatherm-Kan z osłoną antydyfuzyjną według normy Din 4726. Na rurkach napisane jest jeszcze: 18x2 (rozmiar), 95 C 6 bar (chyba temp. i ciśnienie pracy), oraz PE-MD(LPE) (oznaczenie rurki).
Chciałbym dokończyć instalację CO i CWU w ten sposób, aby wykorzystać te gotowe już rurki. Muszę jeszcze wstawić kocioł i wykonać wszystkie połączenia do tych istniejących oraz podłączyć grzejniki.
Kocioł już zamówiony (na paliwo stałe z Pleszewa), przeglądając przez 3 dni fora internetowe wybrałem schemat instalacji, który moim zdaniem będzie pasował do mojej sytuacji (trochę go zmodyfikowałem).
Prośba o ocenę tego schematu z uwzględnieniem tego, że chciałbym mieć zabezpieczenie przed zagotowaniem wody ze względu na zastosowanie rur PE. Dodam, że część instalacji od kotła do rozdzielaczy będzie w stali.