Skocz do zawartości

ramers

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ramers

  1. Witam wszystkich serdecznie. Jak w temacie, mam do podłączenia 50 rur próżniowych z kombinowanym zasobnikiem ciepła 500/160. Są to kolektory typu Heat Pipe. Odległość kolektora od zasobnika około 10-12m. Jaką średnicę rur miedzianych zastosować, jak ją obliczyć? Jaki przepływ ustawia się dla kolektorów próżniowych? Z góry dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam hej!
  2. Witam wszystkich serdecznie. Jak w temacie, mam do podłączenia 50 rur próżniowych z kombinowanym zasobnikiem ciepła 500/160. Są to kolektory typu Heat Pipe. Odległość kolektora od zasobnika około 10-12m. Jaką średnicę rur miedzianych zastosować, jak ją obliczyć? Jaki przepływ ustawia się dla kolektorów próżniowych? Z góry dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam hej!
  3. Nie jest to układ z pompą, poprostu same belki zasilane z pionu C.O. idącego z kotłowni gazowej, zasilającego równięż po drodze zestaw pompowo mieszający od podłogówki. Według instrukcji Kana wszystko ok., zasilanie na górną belkę z zaworami do siłowników. Dzwoniłem też do działu technicznego Kana z zapytaniem o zastosowaniu tego rozdzielacza do ogrzewania grzejnikowego, powiedzieli, że nie widzą przeciwskazań... Ale byłem tam dzisiaj, pompa od podłogówki chodzi stuki dalej występują, okazuje sie, że przyczyną jest zamknięcie przez właściciela wszystkich głowic termostatycznych na grzejnikach. Na górze w garderobie grzejnik mimo zamkniętej głowicy minimalnie przepuszczał na zaworze i to on tak stuka aż grzejnik podskakuje. Stukot przy wkładce zaworowej, który przenosi drgania na całą instalację. Po pełnym otwarciu głowicy przepływ ruszył, stukot ustał. Podejrzewam, że identyczna sytuacja miałaby miejsce w każdym z grzejników gdyby tylko zawór delikatnie przepuszczał. Zdaję sobie sprawę, że w takich sytuacjach gdy pompa pracuje i nie ma przepływu przez instalację ciśnienie i prędkość w instalacji gwałtownie wzrasta. Co zrobić w takich przypadkach, nie zakładać głowicy na którymś z grzejników by zapewnić minimalnym przepływ w instalacji?
  4. Witam serdecznie. Jak w temacie, stuki jakby pociąg jechał, jednostajne stuk stuk, stuk stuk.... Ogrzewanie na zestawie pompowo-mieszającym firmy Kan Therm z przepływomierzami oraz siłownikami 4 sekcje. Sterowanie za pomocą bezprzewodowego systemu Danfoss CF2. Po pierwszych oględzinach zauważyłem, że wszystkie siłowniki są zamknięte a pompa nadal pracuje co oznaczało, że przekaźnik pompy w regulatorze nadrzędnym CF-MC przestał działać. Po zdemontowaniu siłowników stukot ustał. Dodam, że ustawiony był również minimalny przepływ na bajpasie według instrukcji, tak więc pompa na sucho nie pracowała, ustawiona na 1 biegu. Cóż stwierdziłem, że to wina przekaźnika pompy, który powinien ją rozłączać w przypadku zamknięcia wszystkich siłowników. Zdemontowałem regulator i wysłałem do naprawy a instalację pozostawiłem z włączoną pompą, lecz ze zdjętymi siłownikami czyli z pełnym przepływem. Po kilku dniach Inwestor dzwoni, że stuki znowu powróciły. Przyjeżdżam, faktycznie stuk stuk, pompa na 2gi 3ci bieg coraz częstsze stuki, ZBARANIAŁEM :) Panowie pomóżcie brak mi koncepcji na ten problem. Dodam jeszcze, że na piętrze jest ogrzewanie grzejnikowe z rozdzielacza Kan Therm. Z tym, że jest to rozdzielacz do ogrzewania podłogowego. Na górnej belce zawory do siłowników (otwarte na max) i podłączone zasilanie, na dolnej zaworki regulacyjne i powrót. Tak się zastanawiam, czy zasilanie i powrót powinny być zamienione, by woda wpływała pod grzybek zaworu. Być może to jest przyczyną...Choć wystarczy zamknąć zawory na belkach i zobaczyć czy to jest przyczyną, następnym razem to sprawdzę... Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.