Skocz do zawartości

Mag2000

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Mag2000

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Współtwórca
  • Reacting Well Unikat
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. A zawór 3d z siłownikiem to nie jest to samo co mój obecny mieszacz tylko sterowany elektronicznie przez silniczek ? Co konkretnie miałoby sterować tym zaworem ? domyślam się że jakiś czujnik temperatury? Po przeczytaniu wielu postów i odpowiedzi w tym wątku myślałem - być może błędnie - że mieszacze stosuje się w instalacjach mieszanych (np grzejniki i podłogówka) gdzie temperatura cieczy z kotła przekracza dozwoloną temperaturę jaka jest możliwa do puszczenia na instalację podłogową. Czego nie wiem ? Zastanawia mnie jedna rzecz, czy w takiej skrzynce nie powinno być jakiegos baypasa na wypadek pracy pompy przed zakręconymi pętlami. Niby pompa sterowana jest automatycznie i powinna wykryć opór i wzrost cisnienia, ale ma też opcję manualnego nastawu. Co sie stanie jeśli pompa będzie pompować na zamkniętą 100% podłogówkę ?
  2. Czemu ma nie działać ? wyłączanie pompy gdy obwódy są zamknięte, sterowanie kotłem przez opentherm, zamykanie obwodów gdy pomieszczenie osiąga zadaną temperaturę. Myślę że raczej poprawi komfort użytkowania i ograniczy koszty ogrzewania. Tylko najpierw trzebna mieć sprawną instalację 😉 Podsumowując czy to co piniżej to najbardziej optymalne rozwiązanie ?
  3. Panowie, oczywiście że powinno być dobrze bo tanio to już dla mnie nie jest bo sprzęt kupiony i zainstalowany... a okazuje się że jest zbędny a do tego źle poskładany. Mojemu fachowcowi naświetliłem delikatnie problem ale przestał się odzywać... będę go jeszcze męczyć żeby to poprawił,ale jak miałem wątpliwości przy samym odpaleniu ogrzewania to próbował tłumaczyć że jest dobrze stąd mój post 😕 Na górze mam zespół pompowy kantherm, czy da się z niego ten termostat wywalić i dać kolanko oraz rurke zamiast niego ? Ile by mnie kosztowały te modyfikacje pod warunkiem że pompa na dole zmieści się w skrzynce po przeniesieniu na górę i przeniosłoby się listwy zasilania i powrotu? Muszę tą instalację doprowadzić do porządku bo mam w planach zainstalowanie w skrzynkach sterowników tech wraz z siłownikami do zaworów... Jeśli chodzi o "działanie" to o dziwo coś tam to wszystok grzeje ale obawiam się gazu spalam więcej niż powinienem..
  4. wszystko jasne, wielkie dzięki za pomoc i wiedzę !
  5. W sensie tą czarną skrzynką do góry ? jak tu:
  6. czyli jeśli dobrze rozumiem to nalezaloby wywalić mieszacz ze skrzynki 1, a pompe dac jak na moim amatorskim obrazku na listwę zasilania. Z rozdzielaczem drugim tak kolorowo nie będzie bo tam cała ta grupa jest z kompletu, chyba ze da sie to rozebrac jakos na części... Tak teraz się zastanawiam czy jeśli mieszacz w skrzynce 2 ma ustawioną temperaturę max czyli 43 to zawsze będzie zamknięty i nie będzie miał wpływu na przepływ wody powrotu do zasilania ?
  7. Ślicznie dziękuję za schemat, jeśli dobrze to widzę to pompa z zaworem 3d jaka jest w drugim rozdzielaczu działa w takim układzie jak na schemacie? rozdzielacz jest przed pompą a pompa pompuje bezpośrednio na listwę zasilania. Nie rozumiem tego co dzieje się w pierwszym rozdzielaczu bo wygląda jakby pompa pompowała ciepłą wodę do powrotu zamiast do listwy zasilania (czerwony przebieg). Jest możliwe że działa to w różowym przebiegu ? Czy to nie powinno być poskładane jak na 2 obrazku ?
  8. rozdzielenie jest za tym sprzęgłem, dokładnie tak jak na rysunku
  9. Grzejników nie ma tylko ogrzewanie podłogowe, układ patrząc na kotłownie wygląda tak jak na poniższym obrazku
  10. z tego co mówił hydraulik zawór ma termostat z regulacją 20-40°C, niestety jest mało precyzyjny w nastawieniu wiec nie wiadomo ile aktualnie jest ustawione. Rotametry mają skalę 0-5 l/min ale więcej niz 1 nigdy nie pokazały mimo całkowitego rozkręcenia. Jest sens to poprawiać ? co należałoby zmienić żeby było lepiej ? Jeśli ten zawór który jest na powrocie ma odpowiednio ciepłą wodę kierować na zasilanie podłogówki i ta różnica powinna wynosić -10°C od zasilania to ustawiąc tam mimimum czyli 20 °C przy nastawie pieca poniżej 30°C on nigdy się nie ustawi w pozycję powtórnego obiegu, dobrze myślę ?
  11. Dzień dobry, mam problem z ogrzewaniem podłogowym, hydraulik zamontował mi obwód pompowy z pompą purmo, od góry wchodzi ciepła woda a od dołu wychodzi. Problem jest z tym że podłoga praktycznie nie grzeje a przepływ na rotametrach jest tylko w momencie zakręcenia termostatu nad pompą. Gdy go rozkręcam w kierunku +40 przepływy są na 0.. hydraulik twierdzi że to pewnie przez zapowietrzenie obwodów podłogówki. czy możecie rzucić okiem na podłączenie tej pompy czy tak jak jest, jest ok?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.