Skocz do zawartości

bryhard

Forumowicz
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bryhard

  1. I tak i nie Możesz używać tylko resztę pomieszczeń będziesz musiał dostosować do tego jednego po przez przepływy tak jak to masz do tej pory. Lub nie tak jak to masz teraz tylko będzie stały przepływ temp. z krzywej grzewczej
  2. Tak jak rozmawialiśmy na priv Wrzucasz sterowanie pogodowe, krzywą grzewczą, ( nie masz problemu bo 100%podłogówka) pompa pracuje cały czas i rozbiera bufor, ustawiasz temp. Mini i Max i zawór 3D będzie pracował cyk w prawo cyk w lewo a na termostacie w pomieszczeniu zadaną temp. Jeżeli występują duże różnice w temp. to i zawór 3D będzie latał z lewej na prawą a jeżeli będzie ustabilizowana temp. +/- 2-3' to będzie się grzecznie zachowywał. Uważam że to dobre rozwiązanie. A ja mam takie pytanie jak lepiej Bufor rozbierać o +/- 10⁰ i doładować, czy 30⁰? bo mi przy pracy kocioł + sprzęgło +(grzejniki i podłogówka) jest ekonomiczniej pracować na wyższych temperaturach.
  3. Mogę to sprawdzić tylko jutro bo moja kotłownia jest po za domem🧣🧤❄️, zobaczę czy z domu mogę coś zrobić.
  4. Można powiedzieć że mamy coś identycznego, i też mam jeden k10 na dom tam gdzie podł. do jej sterowaniem, tylko nie wyłączam pompy a mieszacz stara się kontrolować kiedy dać więcej ciepła kiedy mniej, i w obiegu utrzymuje się w miarę stała temp. nie ma zrzutów.
  5. A masz w pomieszczeniu gdzie podłogówka czujnik temperatury, panel pokojowy i druga rzecz czy masz sterowanie pogodowe.
  6. U mnie kostrzewa mini bio sprzęgło,mieszacz, ale dawaj może coś wymyślimy🤔 Dodam jeszcze że dzisiaj zrobiłem to co pisałem już kiedyś, rozwierciłem od strony paleniska wizjer czujnika z fi10 na 11.5 i efekt taki że czujnikowi brakło skali a wyświetlacz zrobił się kolorowy haha, koniec przeróbek satysfakcja gwarantowana HEJ.
  7. Jak u ciebie z ciągiem kominowym, czy masz regulator ciągu, masz zawirowywacze, jakie warunki pogodowe. Ja bym poczekał żeby kocioł się ułożył po przeróbce, obserwuj. Można się wiatrem💨 pobawić i obserwować co z czujnikiem płomienia i w palenisku. Spróbuj do wyniku testu wydajności dodać 10% i zmień wartość, zobacz co się będzie działo, jaką kaloryczność masz podaną.
  8. W ciągu 24 godziny dwa kotły poprawione🥳🥳
  9. Witam, tak dla potwierdzenia przeróbki, między 17⁰⁰-18⁰⁰ widać zmianę po zastosowaniu, tak więc działa. Jak skończy mi się mieszanka, to przejdę na sam pellet i zobaczę czy dobije do 100% bo zawsze pokazywało więcej na czystym.
  10. A jesteś w stanie to wytłumaczyć laikowi jak to zrobić i zacząć pracować na tym bo wygląda dobrze
  11. Ja właśnie w exelu zrobiłem i staram się ostatniego bądź pierwszego każdego miesiąca spisać sobie max mini i poś, przez zużycie materiału i mam średnią miesiąca i porównanie rok do roku (zimy coraz cieplejsze👍) do tego wykresy i jest ok. A taka dygresja co do mieszanki z owsem tak się pulsuje ale mało kto mówi że poliołu10x więcej, i trzeba mieć czas żeby zajrzeć do środka. Osobiście stosuję bo mam i mogę to kontrolować ale nie jeden wpadł na minę. W moim przypadku na pewno kocioł lepiej wygląda po mieszance niż samym pellecie.
  12. 👍👍👍👍👍👍 Czy prowadzicie jakąś dokumentację do własnego wglądu na temat spalania, zużycia, którą się posiłkujecie na bierząca, jeżeli tak to w jaki sposób. Każdy pewno ma jakiś pomysł, sposób.
  13. Irytuje cię to, To nie czytaj bo są ludzie którym pewne wskazówki w życiu się przydają. Daj znać Kostrzewe może zaplusujesz
  14. Panowie czujnik płomienia Kostrzewa, aż miło na to patrzeć😃 Panowie czujnik płomienia Kostrzewa, aż miło na to patrzeć😃
  15. Narazie tak zostawię i niech popracuje a na bieżąco będę sprwdzał odczyty wykresu i temperatury na palniku też. Zdięcie też nie oddaje tak jak rzeczywistość, tak naprawdę to wyszło gdzieś ⅛ tarczy 125mm. Dobrze jest też przykładać do palnika i zaglądać do środka w stosunku do otworu i daje to jakiś pogląd na to gdzie żar. Pochwal się też dokonaniami, pozdro
  16. Jeszcze bym się pokusił o delikatne podszlifowanie żeby to wyciągnąć w stronę paleniska, potestuję i zobaczę, ewentualnie dorobienie takiej blachy zamiast ceramiki na palnik. Pozdrawiam
  17. Witam, wracając na właściwe tory, czyli czujnik płomienia Kostrzewa mini bio. Kolega wcześniej pokazał swoją przeróbkę, powiem super, ja również dokonałem podobnej zmiany. Po pracy szlifiereczka i bez zbędnej zwłoki wyszlifowałem taki pół księżyc 🌙. Jak widać na wcześniejszym wykresie podbicia były 60-70%, teraz utrzymuje się między 75-85, tak więc super👍👌. Zaznaczam jeszcze raz że to mieszanka z owsem i czujnik nie orginał. Jeszcze sądzę że te wąchania w moim przypadku mogą wynikać z pracy w FL i sondy Lambda. Śmiało mogę powiedzieć że to pomogło, piankę można otworzyć 🍺.
  18. Tutaj się zgadzam ale ten świat już jest tak zorganizowany. A może ty masz jakiś pomysł? Na tą sprawę.
  19. Powiedzmy sobie ilu producentów kotłów to 2x więcej czujników, bo są takie i owakie do tego i tamtego, tylko szkoda że później to ludzie kombinują na własną rękę jak poprawić producenta. Taka dygresja może to i dobrze bo byśmy jeszcze byli w epoce kamienia łupanego.
  20. Witam nie będę dyskutował, ale tutaj to tak nie działa, a dla czego na odpalonym kotle, pełnej mocy 100% wyciągam czujnik i zasłaniam w zależności ile zasłonie tak spada lub wzrasta. Można się pobawić. Mam taki kocioł pod opieką w placówce, są miesiące (jak były zimy) że przepalałem nawet 3t miesięcznie i jak (zaniedbałem bo wziołem dłuższy urlop) rutynowe czyszczenie (dodam że jest ruchomy ruszt czyszczący) potrafiło się tyle nazbierać popiołu że płomień potrafi sobie skakać. Dodam jeszcze że w płycie oddzielającej palenisko od komory gdzie znajduje się czujnik płomienie jest więcej otworów przez które może wychwytywać płomień gdzie kąt czujnika jest ok 20⁰. Troszkę zeszliśmy z tematu wiodącego to zdięcie i kilka słów dałem do porównania, bo takie mam doświadczenie między pracą heiztechniki a domem kostrzewa, temat toczy się o kostrzewę. A w temacie to właśnie kusi mnie żeby ten otwór który jest przeznaczony do czujnika powiększyć, powiedzmy jest fi6 to zrobić fi8 i zobaczyć co będzie. Pozdrawiam
  21. Witam👋 jako nowy użytkownik, dopisuję się, Podjeliście temat na który nawet serwisanci nie mają odpowiedź, tylko wymieniać czujnik ale i tak nie osiągniemy 100% a to dziwne. Na ten problem zaproponowano mi wymianę na czujnik optyczny (o ile się nie mylę za 280zł z zastrzeżeniem żeby to był dedykowany do kostrzewy) zrobiłem inaczej kupiłem na allegro za 80zł (na próbę) i nastąpiły zmiany z 30-40% na 60-70% oczywiście skokowo ale jest różnica. Jeszcze jedno to jest na mieszance z owsem na samym pellecie jest+-10%więcej. A co do pelletów to przerobiłem kilkanaście rodzajów i od 2 lat staram się palić Alaska jestem zadowolony i mogę polecić. Dodam że nie jestem do końca usatysfakcjonowany bo powinno być 100%. Mam również doczynienia z kotłem heiztechniki palnik 90kw i powiedzmy budowa jest identyczna (jako palnik) tylko wszystko większe ale nie czujnik, różnica- nie ma żadnych nakładek tylko cały i tu nie ma żadnych problemów z płomieniem po rozpaleniu osiąga 100% i tak trzyma do wygaszania. Myślę że przeróbki które tu pokazaliście na pewno wejdą u mnie w życie. Pozdrawiam i myślę że wymienimy jeszcze jakieś doświadczenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.