Skocz do zawartości

niko9999

Forumowicz
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia niko9999

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat
  • Współtwórca
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. a spytam bo ogólnie jak mam zawór nadmiaro upustowy to gdy mam skręcony do minimum chyba poniżej 100mbar a skala do 500 jest to do temp 19.8/20 jest znośnie na pewno duży ton ciszej niż byłby rozkręcony na full bo wtedy szum jak na morzu.Myślałem,że jak skręcę go do minimum to nie będzie dobrze nagrzewać w pokoju gdzie grzejnik najdalej oddalony ale normalnie nagrzewa może ciut słabiej niż na pełnym otwarciu Gdybym chciał kiedyś zmienić jeszcze to która opcja będzie lepsza: 1.Wstawienie wymiennika ciepła+ dodatkowej pompki=koszt pewnie z 1000zł 2.Wymiana wszystkich 6 grzejników na grzejniki panelowe typowe takie jak do gazu koszt + - pewnie do 2500zł jak tak policzyłem. Tylko czy np wstawienie wymiennika plus pompki dodatkowej zlikwidowało by w grzejnikach tych co mam czyli aluminiowych szum? czy dalej ryzyko jest,ze byłby a kasa wywalona? to samo w przypadku grzejników panelowych czy zmiana na typowo właśnie panelowe gazowe eliminuje całkowicie szum nawet gdyby zawór nadmiaro upustowy był rozkręcony na full?czy też ryzyko jest,że będzie słychać?
  2. ale ustawienie termostatów nawet na 5 czyli pełny przepływ to tak jakby ich nie było? to tak samo
  3. ok a powiedz kolego taki wymiennik to się przy piecu montuje czy zas jakieś przeróbki instalacji itp? a ten bypass by mi ograniczył szumy z połowę? to musiałbym juz do jakiegoś hydraulika dzwonic by to wykonał?
  4. kolego to co najlepiej zrobić? bypass,wymienić pompę w piecu? grzejniki zmieniać? czy ten wymiennik ale to dużo roboty by takie coś montować? możesz pokazać jakby wyglądał ten wymiennik bo nie mogę tego namierzyć bo,żeby dużo nic nie rzezbic to najtaniej co by wyszło by zlikwidować szumy lub zmniejszyć je powiedzmy o połowę? i powiedz mi kolego bo jak patrzyłem moja pompę w piecu to tam takie pokrętło małe szare było i to chyba jest odpowietrznik na niej i to powinno być zakręcone? bo jakoś luzne nie było i dokręciłem kapkę i nie wiem czy słusznie ? bo jak odkręciłbym całkowicie bo to chyba automatyczne odpowietrzenie to nie zaleje nic pieca w środku? czy lepiej to zakręcone miec?
  5. 1.kolego a jakby był wymiennik osobny to by nie szumiało? kurde bo nie wiem kompletnie bo co zrobić by mieć obecne grzejniki a by nie szumiało? np pisałem o wymianie pompy z tym,że np o tej https://allegro.pl/oferta/pompa-obiegowa-do-co-wilo-yonos-para-25-6-43-sc-130mm-energooszczedna-16055900751 https://allegro.pl/oferta/pompa-obiegowa-elektroniczna-wilo-para-25-6-43-180mm-3-43w-energooszczedna-16865868483 ona elektroniczna jest ale ma trzy tryby pracy.Chyba,że musi koniecznie być np pompa taka jak obecna czyli nie można dać innej np z trybami pracy bo źle będzie piec pracował? bo w obecnej jest tylko możliwość ustawienia mocy między 85 a 100% i nawet jak pompa chodzi to ona widzę na 85 ciągle chodzi.Zas serwistant powiedział mi przez telefon,że on może zmniejszyć niby programowo obroty czy jakoś tak ale nie poleca bo to na moją odpowiedzialność bo może wymiennik się zepsuć 2.Dwa pisane tutaj bylo o tym by wstawić bypass i jedna osoba pisała mi również coś takiego: zawór bypassowy to trzeba odpowiednio dobrać i wyregulować, nawet jeśli to już osiągniemy to możemy mieć problem z niedogrzaniem układu z uwagi na zbyt wczesne przyjście ciepłej wody na powrót kotła'' 3.Pod głowicami termostatycznymi zmiana ustawień bo mam od 1do 6 nic nie daje prócz tego,że np jak obracam kombinerkami pokrętło z cyframi to schodząc niżej czyli np na 4 to jeszcze głośniej się robi bo jakby przymyka wodę i słychać opór więc każdy grzejnik ma na 6 ustawione czyli full otwarcie.
  6. kolego ale ten kocioł raczej ma w sobie wymiennik
  7. Dodam jeszcze,że tak w pokoju gdzie regulator jest grzejnik ustawiony jest na 5 a w pokoju obok(grzejniki łączy ze sobą rura przez ścianę) jest grzejnik na 3 ustawiony i nie da się spać.. żeby było cicho to muszę w tym pokoju co jest na 5 zmniejszyć na np 3 i wtedy jak w drugim obok dam na 3 to już ciszej jest o wiele ale zaś samo danie na ''3'' bez zmniejszania w tym pokoju co jest na 5 nic prawie nie daje można nawet ustawić na 1 czy poniżej i tez jakiś hurgot leci w grzejniku i znów muszę iść do pokoju obok i w nim jak dam na 1 to wtedy cisza absolutna...:
  8. co oznacza sprzęgła i drugiej pompy? a np nie da sie tej pompy co mam na zdjeciu wyjąć i ''pp' wsadzić pompę tez elektroniczną ale taką jak pokazałem gdzie sa trzy tryby? bo wtedy gwarancje stracę? a zmieniło by to coś? bo np obecna pompa w takim razie 85% mocy to pompa która ma trzy biegi to na dwójce ile by miała?
  9. Panowie moja pompa wygląda tak zdjęcie przykładowe z neta ale taka sama i nie ma regulacji oprócz mocy 85 lub 100% maks natomiast w internecie są takie pompy np https://allegro.pl/oferta/pompa-obiegowa-do-co-wilo-yonos-para-25-6-43-sc-130mm-energooszczedna-16055900751 czy taka pompa z przełączeniem biegów była by lepsza? ale zas jak piec nowy na gwarancji to sens zmieniać jest? dodam też,że jak temperatura na sterowniku jest niższa np 18.5 stopnia to grzejniki cicho chodzą ale jak dobija do zadanych 20stopni to już głośniej
  10. próbowałem regulacji po zdjeciu głowicy są oznaczenia na białym małym pokrętle od 1 do 6 a na miedzianej śrubie kreska i zmieniając nastawy to w sumie nie ma różnicy dużej np na 4 jest głośniej niż na 6.. nawet jak dałem na 1 to i tak słychać było.Normalnie jak kryzy mam na 6 ustawione czyli full a na pokrętle mam 5tkę najwyższą to słychać jak zmniejsze na pokrętle na 3 to o połowę już ciszej jest ale zaś tutaj gdzie termostat musze mieć na 5 i boli głowa od szumu.. to samo mama mówi u niej w pokoju spać się nie da.. czemu to tak szumi hurgocze jakby nie wiadomo co tam się działo
  11. pod pokrętłami jak zdejmę to tylko pisze oznaczenie 1/2/3/4/5 i kreska jakaś i tyle
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.