Skocz do zawartości

naswoim

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    200 m2, ściany: 20 cm wełna, poddasze: 30 cm wełna
  • Instalacja
    100% podłogówka, rekuperacja

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Lubuskie

Osiągnięcia naswoim

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Miesiąc później
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. No właśnie zastanawiam się, czy to rzeczywiście da mi korzyści w postaci wygody. Biorę pod uwagę, że: koszt zakupu osprzętu jest znaczny dojdzie konieczność pociągnięcia kabli (kolejny koszt i czas pracy) nie wiadomo na ile łatwe i możliwe będzie wysterowanie wszystkim aby pompa nie taktowała, gdy ktoś sobie będzie zmieniał temperaturę w pomieszczeniach jeśli zmienia temperaturę, to raczej rzędu 1-2 stopni max fajnie jest móc ustawiać inną temperaturę na dzień i noc, ale to równie dobrze można robić centralnie na cały dom ten dodatkowy osprzęt to rzecz, która na siebie nie zarobi, a poza tym nie wiadomo jak będzie z niezawodnością będę mieć klasyczne wylewki, które dobrze akumulują ciepło, więc ewentualna zmiana temperatury nie będzie prędko odczuwalna
  2. Czy ktoś z osób posiadających sterowanie strefowe, jest zadowolony i korzysta z tego czy to jednak zbędny wydatek? W necie święta wojna na ten temat. Oczywiście producenci i instalatorzy będą to reklamować, bo mają z tego pieniądze. Dlatego chciałbym poznać opinie użytkowników. Jestem na takim etapie, że jeszcze mógłbym sobie rozprowadzić kable do sterowania (nie lubię wifi). Na pewno będe miał bufor. Dom dość duży, dwukondygnacyjny, powiedzmy że łącznie 200 m2. Czy warto mieć takie sterowanie, czy jednak ograniczyć się do wyregulowania przepływów w rozdzielaczach i kontroli temperatury np. za pomocą czujnika pogodowego?
  3. @cezario1 Mam tego świadomość, że nie każdy będzie chciał serwisować takie pompy. Wkrótce będę się widział z hydraulikiem, więc poruszę z nim ten temat. A niech sobie wlicza. To i tak będzie kwota dużo mniejsza niż ta doliczona do ceny samej pompy. Nie przesadzasz? Ja nie mówię o zakupie pompy od jakiegoś chińskiego januszeksa, tylko od firmy, która na rynku chińskim ma jakąś renomę. Kiedyś ludzie tak wypowiadali się o Xiaomi - zanim ta marka stała się powszechnie dostępna i rozpoznawana w Polsce. Mają całkiem niezłe urządzenia, choć obecnie na ich telefony nie patrzę już tak pozytywnie jak kiedyś - pozmieniało się. Czytam dużo komentarzy pod różnymi filmami na YT i ludzie w większości przypadków nie żałują zakupu tańszych pomp, a działają im te pompy już kilka lat. Tak czy inaczej - jestem skłonny zaryzykować za powiedzmy 10k. W tym momencie ważniejsze jest by dobrać odpowiednią moc pompy i taką, która ma potrzebne opcje w oprogramowaniu.
  4. Czyli 6, maks 7 kW powinno w zupełności wystarczyć? Ostatnio dużo myślałem o cenach pomp i zdecydowałem, że nie będę płacił złodziejskich stawek - zamiast tego kupię jakąś chińską. W zasadzie to większość pomp i tak ma te same podzespoły, z tego samego kraju, więc wniosek nasuwa się sam... Nie wiem jeszcze czy kupię od pośrednika czy zamówię prosto z Chin - zależy jaka będzie dostępność itd. Natomiast do podłączenia wezmę fachowca. Widziałem, że ludzie kupują marki takie jak właśnie Sunrain, Power World i jeszcze kilka innych, ale zapomniałem nazw 😁 Na co zwracać uwagę przy wyborze oprócz mocy i ceny? Co się przydaje, a czego unikać? Sprowadzał ktoś taką pompę i podzieliłby się doświadczeniem jak to załatwił i jak przebiegało? Ponoć majfrendy potrafią wysłać ten sprzęt w zwykłym kartonie, a powinni w skrzyni, więc warto się z nimi konkretnie dogadać...
  5. Witam, Jakiś czas temu zrobiłem sobie taką kalkulację: https://cieplo.app/wynik/2apm6 per pomieszczenie. Jako źródło ogrzewania, najbardziej przekonuje mnie pompa ciepła. Biorąc pod uwagę, że z biegiem lat jest coraz cieplej, raczej nie zdecyduję się na pompę gruntową (tym bardziej, że to dużo większy koszt). Chyba lepiej zostać przy powietrznej. Chciałbym jednak kupić dobry produkt i tutaj przydałyby się porady. Bardzo dużo tego na rynku. Firm instalatorskich również. Jakie marki i modele brać pod uwagę, a czego unikać? Lepiej split czy monoblok? Jakie firmy z woj. lubuskiego wybrać? Info: - wszędzie podłogówka, indywidualne sterowanie temperaturą per pomieszczenie - wylewka tradycyjna - rekuperacja - dwie łazienki, w jednej wanna - docelowo 4 osoby dorosłe - na starcie nie będzie fotowoltaiki - nie wiem jak duży zbiornik na C.W.U. będzie odpowiedni i tak samo jaki bufor - na dofinansowanie się nie załapię Na razie jedna z firm zaproponowała:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.