Skocz do zawartości

am8

Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia am8

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Który z tych trzech: Red, Kepo, Lidia, ma najlepszy stosunek jakości do ceny ? Niestety nie mogę nigdzie wyczytać z jakiej blachy są one porobione bo niektórzy producenci chwalą się że np dają blachę 5 albo 6 mm, a tutaj nic. Pożyją troszkę te kotły czy rozlecą się po 3-4 latach? i czy faktycznie jest mniej przy nich do roboty niż np kotle Sekom albo Rakoczy, które mają po prostu dołożony palnik..
  2. W domu rodzinnym miałem kominek z DGP i to samo będzie w naszym więc będzie jak alternatywnie ogrzać dom i wydaje mi się że często będę z tego korzystał bo nie jest to jakaś wielka filozofia. Tylko wiadomo że nie zawsze może być czas, ochota albo jak wyjadę na parę dni - wtedy chcę żeby żona włączyła kocioł i nie martwiła się o dokładanie do kominka. Setlans duo flame wygląda fajnie, ma palnik kipi rot power - czym on się różni się od kipi rotary ? czy to jedno i to samo ?
  3. Dzień dobry wszystkim Jesteśmy na etapie budowy domu o powierzchni 140m2 - po podłodze, ok.120m2 użytkowej, kubatura netto ok.363m3, ściany zewnętrzne beton komórkowy, działowe silikat lub beton kom, ogrzewanie grzejniki 100%. Ściany będą docieplone styropianem 15-20 cm, poddasze użytkowe i tam planuje 25-30cm wełny. Zdecydowaliśmy się na kocioł na pellet drzewny bo nie mamy możliwości podłączenia gazu a pompa ciepła średnio nam się uśmiecha. Kocioł będzie używany do CO i CWU (4 osobowa rodzina), a w okresie letnim CWU będą podgrzewały solary lub panele pv - tu jeszcze wahamy się. W projekcie przewidziano kocioł 12 kw, a ze strony cieplowlasciwe wychodzi ( w zależności od konfiguracji materiałów budowy / okien /temperatury w domu) pomiędzy 7.2 - 8.1 kw - skąd taka różnica? Czy w projekcie moc kotła była policzona byle jak? Od dłuższego czasu zgłębiam fora, strony producentów kotłów, przeglądam instrukcje obsługi i mam wrażenie, że im więcej o tym czytam, tym mniej wiem... Czy możecie pomóc w wyborze kotła, który będzie pracował bez większych awarii, będzie łatwy w obsłudze, a w razie "w" serwis będzie sprawny i szybki ( dodam że chodzi o woj.lubelskie, okolice Lublina), a do tego wszystkiego nie będzie kosztował majątku. Przygotowałem listę kotłów, które wg mnie ( nigdy nie miałem do czynienia z takimi urządzeniami, zawsze gaz) są ok. Będę wdzięczny za uwagi i pomoc w wyborze/decyzji. Dodam, że kotłownia ma 5m2 i chce tam zmieścić kocioł + bufor z wężownicą CWU lub bez, ale wtedy zbiornik na wodę CWU min.200 litrów. kotły dwupaliwowe : Ogniwo BioDuo, *** Duo, Metalfach Semduopell, Drewmet UniDrex i MPM woodpell. kotły stricte pelletowe:Pereko Qmpell, Biawar Slim, Pellpall, Kotłostal z palnikiem SV300 i skzp 05, Kotłospaw slimko, Red Selecta, Kołton pellsmart, Kepo, Rakoczy Firemax Front, Klimosz Minipellet, pellux 100, Viessmann easypell i Ball Eko. w/w kotły rozważam w mocach 8-14 kw, poza pellux 100 bo on ma 20kw więc chyba będzie zdecydowanie za duży...zgadza się? Z tych wszystkich najbardziej podobają mi się *** Duo, Pereko Qmpell,Pellpall, Pellux 100, Red Selecta i Viessmann Easypell...pomożecie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.