Skocz do zawartości

bex0

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom 75m2, styropian 10cm
  • Instalacja
    8 grzejników purmo C22
  • Kocioł
    Pellet

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia bex0

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Oddany Unikat
  • Miesiąc później
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. @atomfx Dzięki za porady! mam do nich trochę pytań: - Wywalenie filtrów z sitkami przy zastosowaniu separatora zanieczyszczeń - na pewno? Ten Vortex 500 to separator cyklonowo magnetyczny ale czy na pewno wyłapie on wszystkie zanieczyszczenia typu resztki pakuł/plastiku itp które mogłyby uszkodzić pompę/zawory? Zaworki odcinające przed za będą - nawet przyszły w zestawie z separatorem :) - Grupa bezp przesunięta na powrót - dlaczego? Pomiędzy powrotem a zasilaniem kotła nie ma żadnych zaworów itp więc jaka jest różnica? W instrukcji kotła jest żeby dać na zasilaniu - Separator powietrza - no racja fajnie by to było mieć - myślisz że taki będzie ok? https://allegro.pl/oferta/separator-powietrza-afriso-far-311-przylacza-3-4-cala-dn20-12818596233 - Co do zaworu mieszającego - trochę nie rozumiem jakby to miało działać. Jak zmniejszyć 70 stopni do 50 stopni na grzejnikach zaworem 3d skoro kocioł i tak wymaga 55 stopni na powrocie? Trzeba też dodać sprzęgło? Wybacz ale jestem laikiem w tych tematach - Powrót z zasobnika - po co tutaj zawór klapowy skoro zawór przełączający będzie blokował obieg CWU na zasilaniu? - I jeszcze jeden nowy temat - wyczytałem że nasze przepisy wymagają w układzie zamkniętym montaż zaworu DBV albo wężownicy schładzającej. Jest sens to montować dla tego kotła? Wiadomo że z przepisami się nie dyskutuje ale jakie jest prawdopodobieństwo że kocioł RTB nagrzeje czynnik do temperatury powyżej wrzenia? No i z tego co widziałem to mało kto się takimi rzeczami przejmuje w kotłach pelletowych Wybacz że tak dużo pytań ale powtórzę jeszcze raz - jestem laikiem i to mój pierwszy montaż kotła.
  2. Czy taka instalacja będzie ok? Kocioł RTB Feniks 10, stary dom z 8 grzejnikami, 75 metrów. Sterowanie strefowe - albo grzanie CO albo CWU Osprzęt: - Pompę dostałem z kotłem - NBE - Wszystko na rurach 28 CU lutowanych (może trochę za duże ale na grzejniki idą właśnie takie rury) - ATV - Afriso ATV 335 55 stopni - Zawór przełączający: Goshe 0350.125 - Separator zanieszczyszczeń: Sentinel Vortex 500 z zaworkami - Grupa bezpiecześtwa flamco Flexconsole, naczynie przeponowe flamco baseflex 25 litrów Zastanawiam się czy taki zawór przełączający będzie ok bo instrukcji jest że powinien być ze sprężyną zwrotną. No i co jeszcze byście dodali albo poprawili w takiej instalacji? Druga rzecz to zastanawiam się czy nie dodać dodatkowego zaworu do spuszczania wody na drugim wylocie powrotu z kotła. No bo zawór ATV + pompa będą pewnie mocno blokować przepływ wody w powiedzmy 15 stopniach.
  3. Proszę o sprawdzenie schematu instalacji - wymiana z kopciucha, na dniach będę się brał za montaż. Instalacja wg wariantu drugiego w instrukcji z zaworem strefowym Osprzęt: - Pompę dostałem z kotłem - NBE - Wszystko na rurach 28 CU lutowanych (może trochę za duże ale na grzejniki idą właśnie takie rury) - ATV - Afriso ATV 335 55 stopni - Zawór przełączający: Goshe 0350.125 - Separator zanieszczyszczeń: Sentinel Vortex 500 z zaworkami - Grupa bezpiecześtwa flamco Flexconsole, naczynie przeponowe flamco baseflex 25 litrów Zastanawiam się czy taki zawór przełączający będzie ok bo instrukcji jest że powinien być ze sprężyną zwrotną. No i co jeszcze byście dodali albo poprawili w takiej instalacji? Druga rzecz to zastanawiam się czy nie dodać dodatkowego zaworu do spuszczania wody na drugim wylocie powrotu z kotła. No bo zawór ATV + pompa będą pewnie mocno blokować przepływ wody w powiedzmy 15 stopniach.
  4. Jest szansa że RTB feniks 10 pojawi się na liście ZUM czy on nie spełnia tych norm?
  5. Zamówiłem RTB Feniks 10. Nie korzystam z dofinansowania czyste powietrze ale jeśli on nie jest na liście ZUM to czy mogą z tego wyniknąć jakieś problemy w przyszłości? na przykład jakaś nowa ustawa antysmogowa która spowoduje że nie będą mógł z niego korzystać? No i jaki najtańszy pellet do niego polecacie? Wiem że kryterium cenowe jest kiepskie ale prawda jest taka że każdy szuka najtańszego pelletu który będzie bezproblemowo się spalał w naszych kotłach.
  6. Dzień dobry, Planowałem zrobić kotłownię pelletową w miejscu obecnej węglowej na kopciucha ale nie zwróciłem uwagi na jedną bardzo ważną rzecz - w kotłowni nie ma prawidłowej wentylacji - jest jedynie kratka przy suficie wychodząca na zewnątrz ściany a z tego co czytałem to wentylacja składa się z nawiewnej - zetki oraz wywiewnej czyli otworu o powierzchni co najmniej 200cm2 który musi wychodzić ponad powierzchnię dachu. Ponadto kotłownia powinna mieć co najmniej 1.90m ale to się da załatwić skuciem posadzki i zrobieniem jej na nowo (Obecnie jest 1.88m w najniższych miejscach) O ile z montażem zetki nie ma problemu to z wentylacja wywiewna będzie wymagała dużo pracy. Czy taką wentylację mogę zrobić samemu i potem dać do opini kominiarskiej czy więżę się to z całą papierkologią typu projekt/pozwolenie na budowę itp? Czy jest może jakiś inny sposób na wentylację kotłowni zgodną z przepisami bo tutaj to muszę się przepruć przez 2 stropy i dach z rurą wentylacyjną. Za tydzień mam kominiarza ale pytam najpierw tutaj żeby się dowiedzieć czego się spodziewać. Wygląda na to że z prostego montażu kotła wyjdzie drogi i skomplikowany remont a zima tuż tuż.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.