Skocz do zawartości

samotan

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia samotan

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Miesiąc później
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. a jakiej wielkości bufor do takiego byś brał ?
  2. @Piecuch19 Dziękuję bardzo za sensowne rozwinięcie tematu. Twoje spalanie jak na taki budynek to wynik mega w moim odczuciu. Ja do swojego zakładałem 2,5t pelletu no ale inna kaloryczność itp. Co do wielkości to znowu pojawia się problem bo nie ma mniejszych niż 8kW i co w tym przypadku... Pompa jednak ?
  3. @Piecuch19 otóż właśnie dla CiepłoWłaściwe mam takie wyliczenia że przy -20 potrzeba 7,6kW mocy, a przy średniej dobowej 1,4 stopnia czyli przeciętna moc grzewcza - 3,7kW . Zastanawia mnie to że w zasadzie mój dom jest "standardowy" z projektu archona i w zasadzie takich domów jest setki, czyli co, wnioskować z tego że dla każdego nowo budowanego domu wystarczy kocioł max 8kW a nawet i mniej ? mniejszych to nie spotkałem nawet. Chyba że coś pokręciłem ostro we wpisywaniu danych do cieplowlasciwe.
  4. @wonskina mniejsze zużycie pelletu to nie liczę bo fizyki nie oszukasz , z czegoś ciepło musi być wytworzone. Bardziej mnie tu przekonywała ta sprawa z ilością rozpaleń, bo już na forum widziałem że niektórzy mają i po 20 dziennie co wydaje mi się bardzo złe. Sami producenci tez podają instalację bezpośrednią, na buforze i na sprzęgle, i o wszystkich 3 jest milion tematów. W moim przypadku będzie tylko CWU + Podłogówka więc sensu na sprzęgło nie widzę ale na pewno znajdzie się i taki który powie ze "tak sprzęgło". Chciałbym mieć jak najwięcej informacji żeby to hydraulik wykonał instalajcę tak jak ja chcę - dobrze a nie tak jak jemu będzie pasować
  5. Natomiast co raz więcej takich instalacji jest na YouTubach, czemu ? Do mnie trafił argument że piec ma mniej rozpaleń i nie załącza się kilka razy w ciągu dnia, a jedynie raz na długo aby nagrzać bufor, pracuje na pełnej sprawności bo 100% , można mieć lekko przewymiarowany piec (CW pokazuje mi 8kW a 8kW pelleciaka nie wezmę bo na styk z kalkulatorem a wiadomo że niedokładność może być, 10kw modeli jest mało a 12 już będzie większość czasu chodził na rozpalaniu wygaszaniu? , pytam nie wiem stąd ten wątek).
  6. @Martinoss a wiesz że jeszcze nic i nadal nie jestem w 100% przekonany ani na to ani na to... mam jeszcze trochę czasu ale im więcej czytam tym mniej wiem... ostatnio zastanawiałem się mocno nad pellet+bufor duży , poprzez filmiki z YT z kanału karluka
  7. Gaz niestety nie jest pociągnięty tam gdzie buduję, pompa ciepła - bardzo myślałem nad tym ale czekam za pierwszymi rachunkami za prąd nowymi, obawiam się że może już nie być tak opłacalne. Fotowoltaiki nie planuję. Zastanawiam się też mocno nad kotłami hybrydowymi tak żeby móc palić drewno+pellet. Mam jakiś dostęp do drewna więc byłaby to fajna opcja, natomiast z tego co szukałem to w większości są to kotły gdzie trzeba demontować palnik, ale niektóre były takie które zasypywało się drewnem na rozpalenie a później gdy drewno się wypaliło , automatycznie uruchamiał się palnik pelletowy. Czy to jakieś rozwiązanie "nie do końca poprawne" że tak mało popularne ? Komin mam systemowy ceramiczny Schiedela więc pod pelleciaka budowany.
  8. Cześć, jestem przed ważnym wyborem kotła na pellet do swojego nowego budynku. Po wizycie u lokalnych "handlarzy" - masakra, zero doradztwa, czytanie parametrów z katalogu, Pan weźmie 22kW bo zawsze dajemy takie i jest dobrze, Pan powie jaki chce to zamówimy... Link do mojego ciepła : https://cieplo.app/wynik/25p2k Teraz zastanawiam się nad wyborem producenta. Bo o ile się zagłębiłem w temat to jest ich z 50 i w zasadzie wszyscy bardzo podobni. myślałem nad 4 opcjami : 1) Defro Evopell plus 12kW - tu na plus wbudowany moduł internetowy, sprzedawca mówi że mają swojego serwisanta, opinie 2 znajomych że defro jest spoko 2) Kotłospaw SlikoPlus 12kW - palnik Revo i Pellasx , polecany przez znajomego, mówi że miał taki 8 lat bez awarii 3) Tekla Classic BIO 12kW - tu kusi możliwość przerobienia na palenie drewnem/węglem , kto wie może będzie kiedyś znowu okej i tanio 4) Stalmark Hydro Vegas 15kW - nowość która oferuje w sobie wężownicę do grzania CWU, trochę duża moc (w cenniku jest też opcja 10kW ale w katalogu nie), może taki miks warto ? Pomóżcie podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.