Skocz do zawartości

Mat79

Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Mat79

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Miesiąc później
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Nie planuje podłogówki na poddaszu z uwagi na strop drewniany, przeczytałem, że przy podłogówce najlepiej zrobić wylewkę, a to dodatkowo obciąży strop i nie wiem czy w moim przypadku to możliwe. Im więcej poznaje opinii i artykułów, tym większą mam zagwozdkę... Konstrukcja mojego budynku wygląda tak, że była to stara chata z jedną izbą i kuchnią z piecem kaflowym, budynek został przebudowany jakieś 30 lat temu i została dobudowana "nowsza" część, czyli kolejne dwa pomieszczenia z kolejnym kominem w ostatnim pomieszczeniu , żaden z nich nie jest w centralnym punkcie budynku. Łącznie budynek ma 90mkw po powierzchni. Początkowo planowałem zainstalować samą pompę ciepła, zburzyć piec kaflowy w kuchni i zostawić kominek w ostatnim pomieszczeniu, które przeznaczone jest na salon. Kominek miałby służyć rekreacyjnie, ale z drugiej strony nie chce uzależnić się od prądu, w szczególności, że jest to działka leśna. Problem jest taki, że nie ma żadnej instalacji która rozprowadzałby ciepło z tego kominka, nie wiem jak ten dom funkcjonował w zimę, ostatni właściciele korzystali z niego raczej w okresie letnim, ale podejrzewam, że palenie w kominku w skrajnym pomieszczeniu bez rozprowadzenia ciepła będzie mało wydajne, stąd ten pomysł o połączenia pompy ciepła z kominkiem z płaszczem wodnym. Kotły na paliwo stałe odrzuciłem ponieważ zależy mi też na bezobsługowym ogrzewaniu, którym mogę zarządzać zdalnie (w pierwszych latach dom będzie użytkowany rekreacyjnie, całorocznie). @WŁ20Jeżeli chodzi o wentylacje mechaniczną to nie wiem czy jest mi potrzebna, na razie sie tym nie interesowałem i w pierwszej kolejności skupiłem się na wyborze źródła ciepła i dalej nic nie wiem...
  2. Nie jestem specjalistą, dlatego zwróciłem się z prośbą o opinie. Kocioł elektryczny jest znacznie tańszy w zakupie. Skoro to nielogiczne to po co w ogóle produkować kotły elekt?
  3. Ocieplenie budynku jest planowane tak jak napisałeś, grubość styr/wełny może nawet większa. Podłogówka na pewno na dole, a na poddaszu myślałem o zainstalowaniu kaloryferów. Obszedłem od pomysłu z pompą ciepła i teraz myślę, żeby zamontować we wspólnej instalacji kocioł elektryczny i kominek z płaszczem wodnym. Czy to dobre rozwiązanie?
  4. Dzień dobry, jestem przed remontem starego domu z użytkowym poddaszem ok 150m2, dom częściowo zmodernizowany - ściany z bloczków betonowych, podłoga częściowo na stropie drewnianym, częściowo wylewka - planuje zrobić wylewkę w całym domu. Dom nieocieplony. Brak instalacji do rozprowadzenia ciepła, dwa kominy i dwa źródła ciepła - piec kaflowy w kuchni i dodatkowo kominek w salonie, CWU: bojler elektryczny w łazience i podgrzewacz przepływowy w kuchni. Zostanie dobudowana mała łazienka na poddaszu. Zastanawiam się nad wyborem źródła ciepła. Dom będzie użytkowany rekreacyjnie również w zimę, ale w przyszłości +5lat ma być domem mieszkalnym, całorocznym. W każdym razie w pierwszych latach dom będzie użytkowany raczej weekendowo i zależy mi żeby utrzymać temp ~10-15st oraz żeby przed przyjazdem zdalnie manipulować temperaturą. W głównej łazience będzie również zamontowana wanna ok. 500l, dlatego uważam, że bojler nie będzie dobrym rozwiązaniem. Dom znajduje się na działce leśnej, cały czas w cieniu, fotowoltaika odpada. Proszę o pomoc w wyborze rozwiązania CO i CWU.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.