Skocz do zawartości

majnero

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez majnero

  1. Może niezrozumiale wyraziłem swój problem przepraszam.

    Chodzi mi o to czy te rozwiązanie zastosowane przez wykonawcę zapewni mi ciepłą podłogę w łazience i kuchni - (te 2 obwody na RTL). Bo jeżeli to nie jest dobre rozwiązanie to muszę mieć jakieś argumenty konkretne żeby to zmienili , bo w okolicy wszędzie w swoich inwestycjach tak rozwiązują kwestie podłogówek w systemie mieszanym podobno. Więc staram się łopatologicznie zgłębić temat jako to robi róznice gdzie ten RTL będzie. 

    Dziękuje za wszystkie sugestie

  2. https://ogrzewanie-podlogowe.rzeszow.pl/tag/podlogowka/

    hydraulik niby się powołuje na to i podobno to działa dookoła więc mam mętlik w głowie co za róznica gdzie ten zawór

    poniżej cytat tego artykułu

    Zawór RTL Często pojawiają się pytania dotyczące zastosowania zaworu rtl. Np. czy montuje się zawór rtl na powrocie czy zasilaniu? Żeby wyjaśnić sprawę stosowania i zasady działania tego zaworu, trzeba powiedzieć, że jego zadaniem jest regulowanie/ograniczanie temperatury zasilania podłogówki. Używa się go w obiegu grzejnika. Możemy zastosować go dwojako: albo na wyjściu z grzejnika – wtedy temperatura podłogówki zależy od temperatury w pomieszczeniu, albo na trójniku zamontowanym na zasilaniu z sieci co. Tutaj ręcznie ustawiamy maksymalną temperaturę zasilania podłogówki. W internecie znaleźć możemy zarówno schemat ogrzewania podłogowego z zaworem rtl zastosowanym na wyjściu z grzejnika, jak i schemat ogrzewania podłogowego z zaworem rtl zastosowanym na wyjściu z zasilania co (po trójniku)

    Natomiast w sytuacji wykorzystania zaworu RTL w zasilaniu, jego funkcja zmienia się na kontrolowanie temperatury wody, która opuszcza kotłownię i kieruje się do obiegu grzewczego. Ten rodzaj zastosowania znacząco wpływa na komfort cieplny użytkowników oraz efektywność całego systemu grzewczego. Poprzez precyzyjną regulację temperatury wody zasilającej, można zapewnić optymalne warunki ogrzewania w budynkach.

    • Różnica między zastosowaniem zaworu RTL na powrocie i w zasilaniu jest związana z kierunkiem przepływu mediów.
    • Zawór RTL na powrocie automatycznie reguluje temperaturę wody powracającej, podczas gdy w zasilaniu kontroluje temperaturę wody opuszczającej kotłownię.
  3. A to dziękuję za spostrzeżenie bo myślałem że w droższych kotłach są wyprowadzenia do 2 obiegow grzewczych plus do c.w.u. 

    Jeszcze nie ma instalacji grzewczej rzuconej po budynku. Właśnie interesuje się w jaki najlepszy sposób to wszystko połączyć żeby nie było problemów z grzejnikami czy podlogowka.

  4. Domek będzie miał przewagę grzejnikow a podlogowka będzie na parterze w: lazience kuchni i wiatrołapie,  A na piętrze w lazience. Jak najlepiej to połączyć ?jeśli zdecyduje się na piec termet gold 20kw 1-f z zasobnikiem 140l.

    Czy lepiej wybrać jakis piec który ma podlaczenie i do podłogówki i do grzejnikow oddzielnie??

  5. Sambor Bardzo Dziękuje za szybką rzeczową odpowiedź i poświęcony czas.

    Myślę, że zdecyduję się na ten piec polski Termet, w sklepie człowiek zachęca mnie żeby wziąść Ecocondens Silver zamiast Gold Plus 20 kW o którym myślałem. Czy przy ogrzewaniu mieszanym z dużą przewagą grzejników + zasobnik 140L coś przemawia na korzyść któregoś z tych pieców?:

  6. Jeżeli moc minimalną ma mieć do 3kW to może ten jednak wybrać tego z mojej listy od instalatora, dobry dostęp do serwisu jest i chyba ma możliwość oddzielnego przyłączenia podłogówki, grzejników i CO

     

    3. De Dietrich AMC evodense 15kW   modulacja 3,3- 15,6 koszt koło 13000 z zasobnikiem i sterownikiem już

    vaillanty to chyba nie mój przedział cenowy

  7. Witam,

    mam pytanie odnośnie doboru pieca gazowego jednofunkcyjnego do nowego domu typu bliźniak 120m2, ogrzewanie głównie grzejniki (podłogówka: 2 łazienki wiatrołap i kuchnia). Ocieplenie budynku 24 cm porotherm + 15 cm styropian. Od instalatora dostałem propozycje doboru pieca :

    1. De dietrich mcr 3 evo 24kW modulacja 6,1-24, 8 kW

    2. De Dietrich mcr 3 evo 15 KW modulacja 6,1 -15,6 KW

    3. De Dietrich evodense 15kW   modulacja 3,3- 15,6 KW

    Najkorzystniej cenowo (ZDECYDOWANIE) wychodzi opcja numer 1 ale czy ten piec nie jest zdecydowanie przewymiarowany do mojego zapotrzebowania?? Czy zakres min. modulacji nie jest za wysoki na taki mały domek. Czy zasobnik c.w.u. 100L jest wystarczający dla 3-os. rodziny ?? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.