Skocz do zawartości

Azuks

Forumowicz
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom 160 m2, ocieplony 11 cm styropianu, podwójna ściana sylikat i Pustak MAX
  • Instalacja
    9 grzejników Al żeberka, 2 grzejniki łazienkowe, podłogówka 3 szt łacznie 33 m2
  • Kocioł
    Pompa ciepła 9 kW, 3-faz Panasonic

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Kielce

Ostatnie wizyty

2 102 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Azuks

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Miesiąc później
  • Oddany Unikat
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam po dłuższej przerwie. Przerobiłem bufor z połączenia równoległego i podłączyłem go na powrót, zlikwidowałem dodatkową pompkę obiegową i teraz pompa z Panasonica bezpośrednio toczy widę na instalację. Częstotliwość załączeń I wyłączeń znacząco się zmniejszyła przy temp. zewnętrznej na plusie. Musiałem obniżyć temperaturę na krzywej aż o 4 stopnie bo było za ciepło w domu, ale niestety pojawił się inny problem, którego nie przewidziałem . Pompa obiegowa podczas defrostu sama automatycznie podnosi przepływ. Chyba na największy , bo w grzejnikach występuje bardzo duże chuczenie, o ile w dzień to nie przeszkadza, to w nocy jest to naprawdę bardzo uciążliwe, myślicie że da się coś w tej kwestii zmienić ?
  2. Co powoduje zmiana tego parametru, w górę lub w dół, nie wiem jak to rozumieć ?
  3. Przy obecnej temperaturze, czyli ok 0 *C lub niższych nie wyłącza się wcale. W październiku do 5 listopada jak była uruchomiona przy temp ok 7-12 *C pobierała nawet 800 W ale przy starych ustawieniach , wtedy nabiła 1700 wł/wył.
  4. Widzę , że nawet będę mógł obniżyć bo temperatura w domu wzrosła o 0,5 *C. Myślę jeszcze o innej rzeczy, czy nie przesunąć bufora na powrót, bo w tej chwili PC na zasilaniu ma 40 *C, natomiast zasilanie na instalację z bufora jest 3-4 stopnie niższa. W/g mnie gdyby zasilanie z pompy od razu szło na dom , to mógłbym jeszcze o 2-3 *C obniżyć temperaturę na krzywej grzewczej, a co za tym idzie pompa jeszcze będzie oszczędniejsza. Czy dobrze myślę ?
  5. Po 20 h pracy widzę że jest lepiej. Mam delta 7, przepływ 33, pompa CO na 26 W, temperatura wody 40 *C. Teraz różnicę między zasilaniem, a powrotem utrzymuje na 4 *C, COP 3,5, Moc PC 1,2 kW. Gdy różnica między powrotem a zasilaniem spadnie do 3*C moc spada na 1 kW. a COP wzrasta na 4, gdy znów różnica powrotu a zasilania wzrośnie do 4 to również moc PC wzrasta do 1,2 kW. Czy myślicie że gdy przepływ jeszcze zmniejszę do 28 l/min , to będzie jeszcze lepiej. ?
  6. Woda ustawiona 49 , histerezą 7 włącza się na 20 min raz dziennie bojler 300 l. Pompa nie jest podłączona do internetu.
  7. Pozmieniałem Delta T jest 7, pompa CO 2 bieg 26 W, przepływ na razie dałem 33 l/min. Zobaczymy co będzie się działo.
  8. Co do pompy to Keller. Z tego co piszesz, wynika że muszę zmniejszyć przepływ na pompie obiegowej w PC, bo na pewno tu jest większy przepływ niż na instalację CO. Obecnie jest 45 l /min, jak myślisz na ile mogę zejść by zimą było ciepło a w okresie przejściowym nie włączała się tak często ?
  9. Pompka chodzi na najniższym 6 W.
  10. Mam jeszcze jedno pytanie. Na tych ustawieniach PC przez okres cały październik do 9 listopada pompa załączyła się 1820 razy i przepracowała 611 h czy to normalne ? Obecnie ma 1905 załączeń, i pracuje cały czas. Chodzi mi o to czy w dni z temperaturą na plusie 7-14 *C nie za często się włącza i czy można coś zmienić ?
  11. Te wartości które cytujesz mogę podejrzeć na pracującej pompie, natomiast przepływów tam nie ma. Film Te parametry co cytujesz mogę zobaczyć na pracującej pompie, tam przepływów nie ma. Film
  12. Niestety ja nie widzę przepływów bierzących, mogę tylko po wyłączeniu pompy wejść w ustawienia pompy obiegowej i zobaczyć jej ustawienia i ją przetestować i pozmieniać. Co do podłogówki to obecna moc pompy zewnętrznej jest wystarczająca i wszystko działa. Teraz już wiem, że ustawienia delty T nie wpływają na utrzymanie ustawionej wartości między powrotem a zasilaniem, tylko temperaturą w układzie w zależności od ustawień krzywej grzewczej względem zewnętrzne temperatury.
  13. Pompka w PC jest ustawiona 45 l/min, nie pisałem jednostek, bo myślałem że wszyscy producenci podają w takich jednostkach. Z Twojego wyliczenia wynika że przy moim przepływie może dawać ok 18kW, a to faktycznie nie możliwe. Czyli wychodzi na to że pompa też sama reguluje swoją pompą wodną dobierając przepływ w zależności od potrzeby, a parametr który jest ustawiony jest tylko górną granicą przepływu. To by miało sens. Że zdobytej wiedzy zauważyłem, że lepszym rozwiązaniem i oszczędniejszym byłoby zastosowanie bufora na powrocie, a nie równolegle jak ja mam i wtedy pompka zewnętrzna będzie zbędna, a pompka z PC sama dokładnie będzie dobierać przepływ .
  14. Chciałbym dokładnego wyjaśnienia, po to zakładałem ten post. Skoro pompa ma ust delta na 7, to dlaczego wyłącza się (jeśli już do tego dojdzie) w momencie gdy różnica między zasilaniem, a powrotem jest tylko 2 *C. Co do ustawień przezfirmę, to nie wiem czy ustawili dobrze czy żle, ale np przepływ producent sugeruję 28, a ja mam ustawione na max i wynosi 47, też nie wiem czy tak powinno być ?
  15. To w takim razie jaki ma sens ustawienie tej delty T, skoro pompa i tak sama decyduje co robić. Jakie ma znaczenie czy delta będzie 1, czy 8 ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.