Skocz do zawartości

Robert1

Forumowicz
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Robert1

  1. Witam

    Mam następujący problem, od początku w moim piecu niekontrolowanie rosła temperatura więc zacząłem go uszczelniać i było lepiej. Niestety temperatura dalej rosła tylko nieco wolniej. Spróbowałem wyjąć korek metalowy z wyczystki w kominie i problem znikną, nastawiona temperatura się utrzymuje i niby wszystko jest dobrze ale czy można palić ze stale otwartą wyczystką? Czy zatkać wyczystkę i szukać przyczyny rosnącej temperatury gdzie indziej?

  2. Pomału zacząłem panować nad moim piecem.

    1 po dokręcałem wszystkie drzwi,

    2 zrobiłem uszczelkę przy żaluzji wentylatora (dziękuję za pomysł)

    3 zmieniłem ustawienia na sterowniku

    4 ostatecznie po spędzeniu kilkunastu godzin w kotłowni spróbowałem zdjąć metalowy korek od wyczystki w kominie i temperatura pomału zaczęła spadać do zadanej.

     

    Teraz się zastanawiam czy można tak palić z otwartą wyczystką?

    W kominie mam wpuszczoną rurę żarodporną a przy piecu jest wyczystka razem ze skraplaczem. Do wyczystki prowadzi otwór okrągły o fi 120. Czy można gdzieś kupić taki regulator ciągu i wstawić go do tego otworu zamiast tego korka?

  3. Pytam jak palić ponieważ w instrukcji pieca jest napisane cytuję:

    "Wsypać paliwo do komory zasypowej, Na paliwo położyc papier, suche rozdrobnione drewno (może być podpałka) i podpalić, Po zapaleniu się węgla przechodzimy w tryb pracy automatycznej wciskając przycisk „START” "

     

    Natomiast znajomy ma taki sam piec i pali klasycznie (najpierw rozpala na ruszcie i później zasypuje). Uważa że tak jest prawidłowo i lepiej niż w instrukcji.

     

    Czy sposób rozpalania ma jakieś znaczenie?

  4. Witam

    Mam kocił heitz 16. Jest to piec do spalania wszystkiego, typowy śmieciuch. Powiedziano mi że ma spalanie górne. Jak wyglądąć powinno rozpalanie w takim piecu? Należy najpierw zasypać i rozpalić czy najpierw rozpalić a potem dołożyć opału. Zaznaczam że kupiłem już miał do palenia.

    Proszę o radę jak w nim palić.

    Dziękuje

  5. Zrobiłem uszczelkę i trochę pomogła, nadal temperatura rośnie ale się nie gotuje:)

    Po zrobieniu uszczelki jeszcze trochę ciągnie powietrza przez wentylator(nie tak mocno jak bez uszczelki) i się zastanawiam czy tak może być. Lepiej palić miałem czy węglem żeby temperatura tak nie rosła?

  6. Obroty wentylatora mam na 3/10, czas między przedmuchami na 10min, wszystko mam tak ustawione żeby dostawał jak najmniej tlenu. pomyślałem że zdejmę sterownik i bez nawiewu rozpale w piecu. i recznie bedę dopuszczał powietrze do pieca bo myślę że to przez ten wentylator dostaje ciągle powietrze.

  7. Witam

    Mam problem z nową instalacją mianowicie po załadowaniu pieca temperatura rośnie nieustannie aż do zagotowania wody. Piec Heitz 16, pow. grzewcza to ok. 70 m. Piec posiada sterownik który odcina dopływ powietrza do pieca ale to nie pomaga ponieważ temperatura stale rośnie, Grzejniki wszystkie w domu są bardzo gorące. Obieg otwarty, naczynie wyrównawcze 40l. Hydraulik powiedział że to wina zbyt małej pow. grzewczej i że ciepło nie ma ujścia. To po co jest ten sterownik który nie ma wpływu na temperaturę pieca. Czy jest jakaś rada na to żebym nie musiał się martwić rosnącą temperaturą i spać spokojnie?

    Proszę o pomoc

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.