Skocz do zawartości

Kemit

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kemit

  1. Narysowałem dla siebie jak mam połączyć realnie, więc wrzuciłem. Na tą chwile zawór 4d pilnuje mi temp powrotu na kocioł 60 stopni i działą dobrze. jak zrobię dodatkowy obieg samego pieca z ATV to zawór 4d będzie musiał zostać bo jest wszystko wkoło niego nie do zmiany , kolektor jest 6 cali i reszta przyłączy 2" rury spawane . Ale to nie problem bo jego wysteruję, abo całkiem otworze na stałe , bez znaczenia. Bufor będzie bezpośrednio jak i piec połączony z wyrównawczym naczyniem jak się nie mylę 200l na strychu 3cie piętro. zawory będą tylko na buforze w razie potrzeby zamknięcia obiegu z przyczyn np , technicznych. Pytanie czy zawór może być zwrotny na zasilaniu do pieca grzybkowy? bo ktoś mi mówił że klapowy można tylko instalować. I jeszcze jedno , czy zamiast ewentualnie połączenia bufora z wyrównawczym może być zawór ciśnieniowy bezpieczeństwa obok odpowietrznika? Jest połączenie z zbiornikiem aku, tylko jeszcze jeden schemat czy tak może być jak na tym schemacie dobraNarysowałem dla siebie jak mam połączyć realnie, więc wrzuciłem. Na tą chwile zawór 4d pilnuje mi temp powrotu na kocioł 60 stopni i działą dobrze. jak zrobię dodatkowy obieg samego pieca z ATV to zawór 4d będzie musiał zostać bo jest wszystko wkoło niego nie do zmiany , kolektor jest 6 cali i reszta przyłączy 2" rury spawane . Ale to nie problem bo jego wysteruję, abo całkiem otworze na stałe , bez znaczenia. Bufor będzie bezpośrednio jak i piec połączony z wyrównawczym naczyniem jak się nie mylę 200l na strychu 3cie piętro. zawory będą tylko na buforze w razie potrzeby zamknięcia obiegu z przyczyn np , technicznych. Pytanie czy zawór może być zwrotny na zasilaniu do pieca grzybkowy? bo ktoś mi mówił że klapowy można tylko instalować. I jeszcze jedno , czy zamiast ewentualnie połączenia bufora z wyrównawczym może być zawór ciśnieniowy bezpieczeństwa obok odpowietrznika? Już doszedłem, nie może tak być bo pompa będzie mieszać w koło. ...Ale sobie na skróty chciałem polecieć:)
  2. Narysowałem dla siebie jak mam połączyć realnie, więc wrzuciłem. Na tą chwile zawór 4d pilnuje mi temp powrotu na kocioł 60 stopni i działą dobrze. jak zrobię dodatkowy obieg samego pieca z ATV to zawór 4d będzie musiał zostać bo jest wszystko wkoło niego nie do zmiany , kolektor jest 6 cali i reszta przyłączy 2" rury spawane . Ale to nie problem bo jego wysteruję, abo całkiem otworze na stałe , bez znaczenia. Bufor będzie bezpośrednio jak i piec połączony z wyrównawczym naczyniem jak się nie mylę 200l na strychu 3cie piętro. zawory będą tylko na buforze w razie potrzeby zamknięcia obiegu z przyczyn np , technicznych. Pytanie czy zawór może być zwrotny na zasilaniu do pieca grzybkowy? bo ktoś mi mówił że klapowy można tylko instalować. I jeszcze jedno , czy zamiast ewentualnie połączenia bufora z wyrównawczym może być zawór ciśnieniowy bezpieczeństwa obok odpowietrznika?
  3. Zle narysowałem , zaworu nie ma na zbiornik wyrównawczy idzie nitka calowa bezpośrednio. ale ostatni rysunek , to jest wpięcie bufora, tylko dwoma rurami tak aby kotła nie odcinać od instalacji grzejnikowej . Czy jest tutaj potrzebny jeszcze jakiś element, czy taki układ mi zadziała prawidłowo?. Wiem że woda z bufora będzie raz w jedną raz w drugą stronę się przemieszczać i może trochę zmieni uwarstwienie wody w baniaku (2700l), ale takie rozwiązanie wydaje mi się najkorzystniejsze . Mam cztery obiegi samo kontrolujące poprzez sterowniki pokojowe. średnio ogrzewa 1 obieg 60m, 2 obieg 150m, 3 obieg 85 m i czwarty jak potrzeba w dni robocze to 300m do temp pracy w ruchu. A piec 40kw drzewem lub 36 pelletem plus 12kw pelletem w piecu olejowym bo też jest wpięty (czasem potrzeba też włączyć jak zimno i wszystkie pompy chodzą. Tak bufor załatwiłby mi trochę zmagazynowanego ciepła. W nocy instalacja prawie nie chodzi może 10%, a od rana do późnego wieczora na maxa czasem rano na dwa piece. Tak jak poniżej chcę wpiąć bufor i zabezpieczenie kotła na powrocie. Czy zawór zwrotny grzybkowy za pompą (która jest narysowana -jako dodatkowa będzie pracować tylko kiedy chodzi kocioł), zabezpieczy mi aby nie grzało mi kotła kiedy jest na postoju? Woda ciepła kiedy żadna pompa nie odbiera z bufora nie będzie grzałą mi kotła? Nie chcę mieć niepotrzebnych strat.
  4. Może tak będzie prościej jak chcę podłączyć. Ktoś może ocenić ? A tak mam w tej chwili podłączenie przy kotle bez bufora.
  5. To jest schemat narysowałem jak to widzę, czy ktoś może ocenić co jest do zmiany?
  6. Mam pytanie. Aby dołożyć bufor tylko dwiema rurami, aby kocioł grzał od razu grzejniki w razie potrzeby, a w momencie braku odbioru gorąca woda zasilała bufor. Oczywiście z bufora tymi samymi rurami woda przemieszczała się na grzejniki, kiedy piec nie działa. Co muszę gdzie wpiąć, aby działała instalacja prawidłowo i w razie braku poboru woda nie grzała pieca i nie generowała strat.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.