Skocz do zawartości

FanBuk

Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    OK.250 m , 3 kondygnacje , stare budownictwo warstwowe (pustak pianowy+ cegła +tynk) nie ocieplony .Ogrzewam 1 poziom ok.150m.
  • Instalacja
    Grzejniki starego typu blaszane, większość grube rury z inst.grawitacyjnej.
  • Kocioł
    Ogniwo BIO 18 z miarkownikiem +bufor 800l +zawór 3 drog.60st.+ster.pomp.

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia FanBuk

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

4

Reputacja

  1. Odp Maroka; W instrukcji pisze że są to kształtki ceramiczne - na razie bez uszkodzeń chociaż sznura już trochę jest mniej. Myślę że aby załadować bufor to trzeba ze 2 razy do pełna bukiem, a jak paliłem olcha to około 3 razy. Już nie sprawdzę bo nie mam. Została mi jabłoń, śliwa i dokładam brykietu drzewnego. Chociaż nie wiem po co sprawdzać jak żadnego dymu z komina nie uświadczy można tylko zobaczyć ruch powietrza -przyjmuję ze spala idealnie . Ogniwo z mojego rozeznania staje się piecem górnego spalania po otwarciu klapki -nie polecam. Temperaturę spalin mam między 200 a 250. Chyba trochę dużo (w instrukcji 160) i pewnie straty są,chociaż przynajmniej mój stary ceglany komin jest zadowolony.
  2. ,ile kilo drewna jesteś w stanie do niej włożyć - nie ważyłem ,zależy od drzewa z tym tematem jedna wada że jest trochę wąski i trzeba kombinować by dużo włożyć. ile spala się taki zasyp na pełnym gwizdku - około 3-4 godzin z tym że mówimy o twardym drzewie-buk,(olcha pójdzie w 2 godziny) w poprzednim ds na węgiel przegroda szybko padała ta przednia jak u ciebie z tą przegrodą jest w miarę trwała - na razie nic się nie dzieje.(chociaż nie wiem o jakiej przegrodzie mowa (jeśli do krótkiego obiegu to piszą by nie zostawiać na skrócie bo właśnie ulega uszkodzeniu) mam mpm-a ale szwagier chce kupić coś z papierami ale żeby był prosty w obsłudze ,no i ten ma ten krótki obieg co czyni z niego gs-em a to nie raz może pomóc w razie jakiś kłopotów z ciągiem itp - mam dobry ciąg i do rozpalania nie potrzebuję włączać krótkiego obiegu , używam tylko do dokładania. - na skrócie nie wolno długo palić -uwaga jak wyżej -chociaż wtedy ciągnie jak głupi i spaliny doszły mi do 350 st (raz zapomniałem) - nadal jestem z niego zadowolony , ale wymiennik raz w tygodniu trzeba przeczyścić (5 min), raz w miesiącu komorę spalania, czopuch z popiołu, komorę pod palnikiem.
  3. Mam pytanie do sterowania , bo rozumiem ze jak bufor osiągnie zadaną temperaturę to wyłączy pompę a potem po podniesieniu temperatury pieca zamknie się miarkownik. Pytanie dotyczy czy piec nie zagotuje wody jeśli zostanie w nim drzewo/żar. I drugie pytanie jeśli nie osiągnie temperatury a braknie drzewa to chyba pompa się nie wyłączy.
  4. Mam od miesiąca Ogniwo bio 18 z buforem 800 l i jestem zadowolony. Czytałem trochę o mpm i myślę że lepsze Ogniwo. Instrukcja dopuszcza każda grubość drzew i wrzucam wszystko co się zmieści.(20x24).Duża zaleta długość komory 42 cm (max.dlugosc drzewa).Komora nie zadymia kotłowni oczywiście gdy otworzymy krótki obieg. Zalecam zawór 3 drogowy min na 60 st.bo po odpaleniu parę godzin grzejemy tylko bufor i nie podskoczy dużo więcej .Z informacji na stronie Atmosa najlepsza sprawność jest powyżej 65 st.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.