Skocz do zawartości

tsonga

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tsonga

  1. Ja nie zamierzam palić czym innym niż pelletem. Zależy mi jednak, żeby była możliwość szybkiej przeróbki/modyfikacji do spalania drewna czy zwykłego węgla (nawet w bardzo upośledzony sposób), w razie gdyby za kilka lat znowu zrobił się jakiś syf wojenny i pellet na przykład zniknie z rynku na pół roku albo będzie kosztował majątek. Po prostu tylko w całkowicie awaryjnej sytuacji. Przyjrzę się piecom Sekom-Pleszew, bo akurat mam niedaleko.
  2. Rozumiem, o co chodzi. Ekipę do komina i pieca znajdę oczywiście w pobliżu. W tej chwili najbardziej interesuje mnie, jakie są plusy/minusy obu pomysłów na komin. Gdyby okazało się, że ten z nierdzewki przymocowany do ściany w teorii powinien być wystarczający, to czy jest sens stawiać ten systemowy?
  3. Dla mnie im taniej i łatwiej, tym lepiej. Byle spełniał swoje zadanie i nie było jakiejś wtopy. Na kominach znam się jeszcze mniej niż na piecach, czyli w ogóle i szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie i kogo zapytać. Głównie chodzi mi właśnie o wybór rodzaju komina, systemowy podmurowany czy np. nierdzewny przymocowany do ściany. Z jakim fachowcem o tym rozmawiać, tak żeby podjąć decyzję w oparciu o konkretną ekspertyzę? Mam wrażenie, że znalezienie odpowiedniej i wiarygodnej osoby do projektu piec/komin w starym 150 letnim domu, jest dość trudne. Sprzedawcy jacy są wiadomo, fachowcy piecowi raczej montują, a nie zajmują się kominami.
  4. Dzień dobry Planuję zmianę piecokuchni na kocioł na pellet z podajnikiem. Niestety komin jest w środku domu, a nowy kocioł będzie w innym miejscu. Potrzeba więc dobudować drugi komin, nie ma innego wyjścia. Szukam informacji, jakie by były koszty całego przedsięwzięcia i jak wygląda sprawa pozwoleń, bo tu widzę różne informacje. Komin około 7-8 metrów, ma stać obok jednopoziomowego domu. Nawet dość niedokładne wyliczenia kosztów będą pomocne, bo w tej chwili nawet nie wiem czego się spodziewać. Sam komin chyba nie jest zbyt drogi. Do kogo w ogóle się zgłosić z postawieniem tego komina, chodzi mi o wykonanie i informacje na temat pozwoleń?
  5. Dzięki za radę. Popatrzę sobie na te kotły. Możesz mi coś jeszcze napisać na temat różnicy między tym piecem a innymi markami, czemu właśnie ten polecasz? Ja bardzo słabo orientuje się w piecach, jedyne co wiem, to że będę potrzebował kotła około 10KW z podajnikiem i możliwością palenia innym paliwem w razie jakiejś wtopy z pelletem. Po czym się poznaje, że piec może spalać również inne awaryjne paliwo? Z tego, co wiem, to w teorii chyba nie wolno tak projektować ekologicznych pieców, ale firmy robią tak, żeby była możliwość małej przeróbki w razie czego. Tak mi ktoś gadał, ale nie wiem czy miał rację. Czym w ogóle się kierować przy wyborze pieca, są jakieś funkcje techniczne, które są ważne, ale nie wszystkie urządzenia je posiadają? Sterowanie Wifi jest opcjonalne czy dokupuje się jakiś sterownik do tego?
  6. Dzień dobry Muszę wybrać piec na pellet z podajnikiem i szukam informacji, jaki dokładnie kupić (ile KW i jaka konstrukcja, model). Chciałbym, żeby była tam możliwość palenia awaryjnego innym paliwem niż pellet (drewnem?), opcjonalnie, w razie jakiś kłopotów związanych z brakiem pelletu na rynku. Dom jest stary ma 150 lat, jednopoziomowy. Bez styropianu, okna plastikowe, mur z cegły 50cm, brak normalnego stropu (strop jest chyba z gliny z normalnym sufitem). Strop będzie docieplnony wełną mineralną od góry. Budynek jest wyremontowany, normalnie cały czas użytkowany od momentu zbudowania, ogrzewanie z piecokuchni i grzejników aluminiowych. Sam dach bez docieplenia. Będę wdzięczny za każdą pomoc, szczególnie w kwestii doboru mocy pieca, jak i modelu/firmy. Przydałoby się sterowanie z aplikacji. Z tego co wiem, są dwa rodzaje pieców - "zwykłe" i o podwyższonym standardzie emisyjności - jeszcze nie wiem, jaki wybrać, na ten droższy jest większa dotacja (na zwykły maksymalnie 5600zł, na droższy 9100), więc to się jeszcze okaże po dokładnym zapoznaniu się z cenami i funkcjami. Do pieca będzie musiał być dobudowany zewnętrzny komin, ponieważ obecny jest w innym miejscu niż może stać piec centralny. Tutaj również mam kilka pytań, ale napiszę o tym w dziale kominów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.