Skocz do zawartości

petro798

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia petro798

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat
  • Współtwórca
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. witam, jeszcze się wstrzymałem z zakupem
  2. dziękuję za odpowiedzi:) chciałbym jeszcze zapytać odnośnie wysokości wyceny czy jest w porządku? i czy ten mały bufor 50l potrzebny? 100% podłogówka bez podziału na strefy. tutaj wycena; 1/ Zakres oferty PC Panasonic: 1. Pompa ciepła aquarea K powietrze-woda H-P 1-faz 5 kW z grzałką 3kW - 1 kpl. x 17500 = 17500,-zł 2. Podgrzewacz cwu 1-węż. 200l - 1 szt. x 3000 = 3000,-zł 3. Zawór 3-drogowy przeł., rury chłodnicze, podstawa pod agregat - 1 kpl. x 1500 = 1400,-zł 4. Materiały instalacyjne; rury, zawory, złączki, naczynie przeponowe - 1 kpl. x 4700 = 4700,-zł 5. Montaż, rozruch pompy ciepła - 1 kpl. x 5000 = 5000,-zł ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Razem wartość: 31 600,-zł + pod. VAT 8% = 34 128,-zł Wyposażenie dodatkowe: 1/ Sterowanie przewodowe/bezprzew. - adapter sieciowy Smart Cloud - 700,-zł 2/ Bufor wody grzewczej 50l - 1000,-zł 3/ Zawór nadmiarowy - 450,-zł Dzięki pozdrawiam
  3. Witam, Zaproponowano mi pompę seria K panasonic aquarea 5kw. Chciałbym zapytać czy wiadomo coś na jej temat ? czy są słuszne z mojej strony obawy o ten nowy model (choroby wieku dziecięcego) i lepiej kazać jeszcze wycenić starszą wersję? Pozdrawiam serdecznie
  4. witam, dziś byli panowie od Pc, zaproponowali pompę panasonic spilt 7kw, tylko kwestia sterowania że nie wiem czy bawić się w jakieś 2 strefy góra dół osobno czy puścić wszystko razem ??powiedziałem że chce 2 strefy do wyceny a teraz mam wątpliwości czy nie lepiej jednak spiąć wszystko razem góra dół? np.dla pompy...cały czas tak sama ilosc wody ,przepływ..brak dodatkowych pomp obiegowych tylko jedna w PC,mniej kombinacji ,jeden termostat. Napewno mniejsze koszty..doradcie coś jak najkorzystniej ,,najprościej za sterować,stworzyć taki układ przy 100%podłogówki ? .mówili jeszcze coś do małym buforze do defrostu? czy rzeczywiście potrzebny?
  5. z kotłów na pellet jeszcze ciekawie wygląda windhager BioWin 2 Lite 10 kW , Mini Matic kostrzewa
  6. dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem, oj dom już stoi w tradycyjnym systemie ,przy następnym będę mądrzejszy;)... jedynie rekuperacje mogę dokombinować bo wydawała mi się zbedna..a jednak ma jakiś sens. ale może nie będzie tak źle ,to tylko 100m2 do ogrzania... reasumując: -grzanie gołym prądem odpada -gaz narazie brak a obostrzenia już od 2027 -pellet brak propozycji takiego małego kotła żeby to ogarnął albo z buforem na który nie ma za bardzo miejsca chyba ze poziomy do sufitu? -pompa ciepła ale sama bez pv najlepiej monoblok bo może by się samamu udało ogarnąć -albo jeszcze pellet+np.z 2 klima konwektory na dole salon i łazienka na okres przejściowy a wspomaganie pelletem w mrozy ale to chyba bez sensu
  7. albo zamontować jakiegoś taniego,używanego peleciaka na chwilę (rok-dwa) ,miedzy czasie odbiór a potem wszystko będzie termomodernizacją...;)
  8. myslałem nad tym ale chyba się nie łapie od tego roku a to jedyna dotacja przy nowych domach... Moje ciepło 2022 warunki w pierwszym roku działania, czyli 2022, dotacja będzie przyznawana inwestorom, którzy budują domy o wskaźniku Ep nie większym niż 63 kWh/(m2rok), w następnych latach wymóg dotyczący wskaźnika Ep ma wynosić nie więcej niż 55 kWh/(m2rok).
  9. oj w takim razie w ten sposób będę kombinował...ewentualnie jeszcze jakieś propozycje się Wam nasuwają?
  10. Kordjano jak u siebie zabezpieczyłeś monoblok?
  11. oj tak gaz by był najlepszy tylko go nie ma w działce ani w pobliżu:/ dalsi sąsiedzi przy magistarli czekali po 2 lata na przyłącz aż uwowa wygasła 2022 i w tamtym roku PC po montowali..niewiem jak teraz z przłączami... z butli wolno stojącej chyba nie warto a może wstawić PC +np.PEREKO QmPell 8 kW ~8-9tys..w razie W a z PC za czym się warto rozglądnąć ?mono czy split, producent , wiadomo z mocą do dokładnego ustalenia (5-7kW)
  12. Nasz nierząd zrobi wszystko żeby Nas krótko trzymać...jak prąd , koszty zatrudnienia drożeje to i się przełoży na pellet pewnie..już widziałem na yt jak ludzie próbują nawet drzewem palić w pelleciaku. Ale tanio drzewo to ma tylko np.znajomy bo ma pare h lasu i piec zgazowywujący.....to mu wisi. do tego 5kw można coś jeszcze doliczyć na cwu, ewentualnie o jakiej pojemnosci bufowa mowa? też z miejscem słabo na jakiś duży np 1000l...chyba ze o mniejszy chodzi Na te czasy to najlepsza by była hybryda np.PC + coś w razie W..... generalnie chciałbym się zmieścić z kotłownią w 30tys i wydać to rozsądnie. Pompy z klimy raczej nie będę tworzył, to już bym wolał z monoblokiem pokombinować albo pellet z nawet małym buforem i zwiększyć histereze żeby się tak czesto nie załączał.
  13. wyniki z strony ciepło właściwe: Moc grzewcza: 5,0kW (C.O.) Ogrzewanie budynku 5kW – maksymalna potrzebna moc grzewcza W "najmroźniejszy" dzień zimy, tj. przy średniej dobowej za oknem -20°C i średniej temperaturze w domu 22,0°C. 2,5kW – przeciętna moc grzewcza Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 1,4°C i średniej temperaturze w domu 22,0°C. 3,1kW – moc w optymalnym punkcie biwalentnym -5°C
  14. dziekuje za zainteresowanie tematem. tylko kepo od 15kw, kalor od 16kw ....nie za dużo jak na ten dom? chyba że tak nisko modulują...i sprawnie bo już dość sporo poczytałem na tym forum że kotły mają z tym problem.. najlepiej bym szukał laguny, rtb, blackstara.. ale pewnie cena wysoka jeszcze widziałem -KLIMOSZ miniPELET 9 kW -ferroli -pereko spark albo ta pompa tylko jaka? jakaś propozycja Panie Puławiak?
  15. a coś nowego sprawdzonego w rozsądnej cenie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.