Skocz do zawartości

Christo84

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Christo84

  1. @zaciapa dziękuję, już mam ofertę. Tylko to kawał drogi ode mnie (okolice Nowego Sącza). Przez to zastanawiam się czy jest też ktoś godny polecenia bardziej na południu Polski.
  2. Czy polecisz wykonawcę buforów na południu Polski (slask, malopolska, podkarpacie, swietokrzyskie)?
  3. Czyli kociol o mocy 30kw to takie minimum a 60kw to maximum dla bufora 3000 litrów? Najlepiej więc zamontować kociol 40-50kw. Różnice w cenie między 40kw, a 50kw jest symboliczna, więc lepiej się kalkuluje mocniejszy kociol. Wyższa sprawność, mniej wizyt w kotłowni, szybciej naladowany bufor. Chyba że coś źle zrozumiałem czytając różne wątki po forach?
  4. 30kw nie za mało żeby nagrzac 3m3 wody? Dodatkowe wężownice przyszłościowo. Dodatkowe źródło ogrzewania typu solary, PC, ewentualnie wyjście na kolejny bufor? Sam się zastanawiam do czego służą w praktyce.
  5. Witam Was serdecznie, Jestem w trakcie przebudowy domu. Obecnie jestem na etapie doboru ogrzewania CO (podlogowka w sumie ok 230m2) i CWU. W gminie jest zakaz montowania pieców na paliwo stałe, z wyjątkiem kotłów z podajnikiem lub zagazowujacym drewno. W planie mam bufor 3000l z dwiema wezownicami stalowymi i jedna ze stali nierdzewnej: LMT 3000 2V + N825 https://zbiornik-buforowy.eu/lmt-3000-2v.php Ewentualnie zastanawiam się nad zbiornikiem emaliowanym wewnątrz. Nie wiem co jest lepsze. Do tego (nie wiem czy dobrze kombunuje) kociol Atmos dc50gsx przeznaczony do zagazowywania drewna. Chętnie bym widział Atmos ac50 do zagazowywania wegla i drewna, ale nie wiem czy to przejdzie przy odbiorze. Całość będzie zasilala Proszę o porady czy dobrze kombunuje?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.