Skocz do zawartości

WebSter

Forumowicz
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez WebSter

  1. Witam,

     

    Mam nowy kocioł Futura Econo Cichewicza. Wsypuje do zasobnika węgiel i zaczynam palić. Jako, że nowy dom ocieplone mury bez ocieplonego poddasza, jeszcze nie zamieszkany ustawiam na kotle 50 stopnii. Ma to ogrzać podłogowe na korytarzu oraz grzejniki w domu 220 m2.

     

    Podpalam, ustawiam parametry dobija do 50 stopnii przechodzi w stan podtrzymania. Temperatura spada, ślimak woła o węgiel poczym pojawia się 'brak paliwa' i piec wygasza się. Kupowałem workowany eko teraz, na dniach. Próbowałem wszystkiego - Pieklorz i inne, polskie cuda na kiju. Za każdym razem eko się wiesza (muszę przemieszać zasobnik kijem, wtedy wyraźnie czuć 'poduszkę' z węgla).

     

    Kiedy kocioł jest w trybie PRACA problem ten nie występuje - zapewne dlatego, że ślimak podaje węgiel w miarę regularnie, jednak na podtrzymaniu to już jest tragedia...

    Jak temu zaradzić?

     

    Jakie powinno być spalanie eko w nowym domu? Rozumiem, że mury zimne także liczę na zwiększone "spożycie" węgla przez kocioł.

     

    Miało być lekko, łatwo a tutaj muszę jeździć kilka razy w nocy i mieszać w zasobniku, żeby piec nie wygasł :D

  2. Witam,

     

    Mam piec Cichewicza Futura Econo 25 kw. Wyprowadzona instalacja na ogrzewanie podłogowe, grzejniki oraz grzanie CWU. W tym tygodniu odpaliłem kocioł. Ze względu na fakt, że jest to nowy, ocieplony z zewnątrz dom styropianem 10 lecz niestety bez ocieplonego jeszcze poddasza powoli udaje mi się dobić do temperatury 50-60 stopnii na kotle.

     

    Fakt ten utrudnia mi dość kiepskiej jakości ekogroszek - jest mokry i 'zawiesza się' w kotle. Ale z tym sobie jakoś poradzę.

     

    Mam następujące pytanie: w instalacji jest zawór 4-drożny, sterowany ręcznie (być może wkrótce zainteresuję się pogodówką i siłownikiem do zaworu). Jakie jest najlepsze ustawienie dla tego zaworu? W jakiej pozycji powinien się on znajdować?

  3. Witam,

     

    Mam Cichewicza Futurę Econo 25 kw. Już wiem, że pogodówki do niego nie podłącze, tymbardziej brak sterowania zaworem mieszającym.

     

    Chciałbym jednak mieć ten zawór toteż wertując forum natknąłem się na takie rozwiązanie:

    zawór mieszający z siłownikiem + sterownik UNICONTROL + pogodówka.

     

    Tutaj nasuwa mi się kilka pytań: czy sterowniki ten z pieca i ten od zaworu nie będą się gryźć? Jak to wtedy obsłużyć? Wbijam na kotle temperaturę, a reszta idzie automatycznie czy może wbijam temperaturę na UNICONTROLU i on połączony z Cichewiczem reguluję/kontroluję pracę kotła?

  4. Ja mam pytanie z innej beczki:

     

    Zawór 4 lub 3 drożny - ok. Chciałbym, żeby było sterowane to automatycznie. Kupuję zawór i siłownik tylko? Czy potrzebuję jakiś dodatkowy sterownik? Mam Futurę Econo 25 kw ze sterownikiem RK2006 - czy on obsłuży zawór?

  5. Witam,

     

    Kupiłem kocioł Cichewicz Futura 25 kw. Dokupiłem do niego pogodówkę oraz sterownik umożliwiający zmianę temp. z pokoju. Majster przyjechał, zamontował kocioł, jednak dziś mówi, że nie może podłączyć czujnika pogodowego bo nie mam zaworu trójdrożnego. Mówiłem mu o tym zaworze wcześniej, zaraz na początku, jednak on twierdził, że do kotłów o mocy do 50 kw taki zawór nie jest wymagany.

     

    Jak to jest naprawdę? Taki zawór jest niezbędny? Jaki jest jego główny cel? Czy faktycznie bez tego zaworu czujka pogodowa nie ma racji bytu?

     

    Pozdrawiam wszystkich

  6. Ogladalem dzis oby dwa piece. Oba zrobily na mnie dobre wrazenie. Ling Kombi ok 10 000 zl 25 kw, Econo 25 kw 7600 ;-. Dystrybutor zachwalal Brucera, dodatkowe palenisko, wyglad i jakosc wykonania, a takze gorne wyjscie dla komina. Ling tez wydaje sie byc dobrym kotlem (sadzac po opiniach).

     

    Futura jest na stanie i moge ja wziac od reki.

     

    Palic zamierzam glownie ekogroszkiem, moze raz na jakis czas spale jakies smieci czy cos. Slyszalem tez o jakims zaworzze 4-glowicowym czy jakos tak. Z czym to sie je?

     

    Jaki piec wybrac? Pomozcie prosze bo juz sie gubie smile.gif((

  7. Witam,

     

    Zamierzam kupić piec do domu o powierzchni użytkowej ok 190 m2. Aktualnie w planach mam piec na eko-groszek, a w niedalekiej przyszłości w kotłowni dojdzie jeszcze piec na olej + zbiornik pod ziemią. Czy eko-groszek to aktualnie dobre rozwiązanie? Jaki piec kupić? Myślałem nad jakimś 25 kw z Lublińca (HEF) albo z Nakła Śląskiego MetalTres (?). Czy są to dobre wybory? Ogrzewanie to zarówno grzejniki (nowe) + podłogowe (kuchnia, łazienka, wc).

     

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.