Skocz do zawartości

olekjaw

Forumowicz
  • Postów

    35
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    około 200m2 powierzchni, dom z lat 60 ocieplony na ścianach 12 cm styropianu, dach 25cm wełny.
  • Instalacja
    Instalacja grzejnikowa, 3 zawory - 4drogowe sterowane termostatami pokojowymi KIPI, moduł B + Eco Lambda + 240L boiler oraz ochrona powrotu.
  • Kocioł
    MPM Bio Pell II 5-19kW, palnik Kipi 5-20kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Jaworzno

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia olekjaw

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Reacting Well Unikat
  • Miesiąc później
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Mam prośbę do użytkowników, czy w wersji przegladarkowej aplikacji econet macie odczyty temperatury zadanej bo u mnie dzisiaj znikły...
  2. Jeżeli możesz to zwracaj, żeby mieć pewność że sterownik pokojowy będzie ci się dogadywał z kotłem to pisz bezpośrednio do producenta kotła o taki sterownik i od nich kup...nie będzie problemów, jest to tylko nieco droższy zakup.
  3. Kupiłeś sterownik pokojowy który ma oprogramowanie nie zgodne z twoim, chodzi o to że producenci kotłów wymusili na firme plum "podpisywanie" oprogramowania i tak np. masz kocił firmy kostrzewa i nie będzie ci chodził (dogadywał się) z sterownikiem pokojowym z oprogramowaniem produkowanym pod fimę np. pereko, chociaż wszytko wychodzi od tego samego producenta elektroniki firmy plum. Jedyna opcja żeby to zaczęło ze sobą współpracować to kumaty instalator który ma oprogramowanie do wszystkiego (z jednej firmy) i ci je przeprogramuje (wszystkie moduły) lub pisanie prośby do fimry plum i wysyłanie całej elektroniki (sterowników, modułów dodatkowych i termostatów pokojowych) do nich żeby ci to ogarneli (oczywiście odpłatnie). Ja miałem ten sam problem co ty 2 lata temu z sondą lambda i z jednym z termostatów pokojowych...zrobili to wszystko za 500zł + wysyłki ale chcieli paragony z zakupów (do wglądu) że to sprzęt kupiony nowy a nie odkupiony używany... Tak że niestety nie jest dobrze
  4. To dlaczego nie chcesz wybrać większej krzywej (np 1,4) przecież to co pisze producent o krzywych 0,2-0,6 przy podłogówce to ich sugestia - twój dom może potrzebować więcej energii. Ty przy ustawieniu wyższej temp w pomieszczeniach zadajesz elektronice zadanie żeby szybciej nagrzać pomieszczenia bo jest duża różnica temp zadana-> obecna. Ustaw krzywą grzewczą na te 1,4 - 1,6 i obserwuj co się będzie działo ale weź też pod uwagę że podłogówka to duża bezwładność.
  5. https://biospal.pl/produkt/komora-nadmuchowa-palnika-kipi/ Raczej tylko tu kupisz, ewentualnie pisz prosto do producenta, mi zawsze odpisywali z aktualnymi cenami i czasem było taniej.
  6. A może po prostu masz pellet kiepskiej jakości, ja miałem podobne wyniki gdy kupiłem pellet ze słonecznika (kolor kawy z mlekiem, przy prawie czarnym słoneczniku tego nie było - palił się super) paliło się to ale właśnie wypadały pellety jak u ciebie spalone ale w kształcie całego pelletu i żadne ustawienia tego nie likwidowały, na dodatek widać u ciebie spieki więc moim zdaniem to wina jakości pelletu i nic z tym nie zrobisz. Jak kocioł osiąga zadaną temperaturę i masz ciepło w domu to po prostu olej to i pal tak jak palisz. Na następny sezon kup lepszy pellet...tylko nie daj się nabrać na pellet z traw - tej jest nie palny.
  7. Czy się to przełoży na mniejsze zużycie pelletu to nie wiem , na pewno będzie zdrowsze dla kotła bo ciepła woda będzie "zawracana" do kotła przez zawór i nie będzie zalewany zimną wodą z instalacji bo ta będzie dopuszczana stopniowo w miarę nagrzewania kotła - między powrotem a zaworem musisz dołożyć pompę przewałową. Na pewno zadana temperatura wody za mięszaczem (zaworem cztero lub trójdrożnym) na kaloryfery lub podłogówkę będzie pojawiać się szybciej ale dopiero po osiągnięciu kotła temperatury zadanej i otwarciu zaworu VTC. Kocioł będzie szybciej "łapał" temperaturę zadaną i nie będzie zalewany zimną wodą z instalacji.
  8. Miałem pellet który "ciężko" się rozpalał i palnik mocno przesypywał, moja sugestia ustaw kaloryczność na normalną (ok 5,3) wpisz rzeczywistą wartość podawania podajnika (bo wyliczenia ilości paliwa w zasobniku będzie inaczej zakłamywał) i wydłuż ten czas który zakreśliłem kółkiem. Będzie ci rzadziej podawał normalne dawki - jest to czas całego cyklu pracy - u mnie było przy twardym i ciężko rozpalającym się pellecie ustawione na 42 sekundy - najlepiej notuj sobie i obserwuj co się dzieje z płomieniem (po jakim czasie przy maks. mocy płomień uzyska około 90-95%) to taki czas będzie dobry, dopiero jak tutaj będziesz miał względnie ustawione to znów obserwuj wnętrze kotła (powinno być koloru kawy z mlekiem) jeżeli będzie czarno to zbyt małe obroty wentylatora (ja w końcu zakupiłem ecolambde i obroty już same się ustawiają - nie chciało mi się już siedzieć przy kotle). Miłej zabawy i dużo cierpliwości życzę.
  9. Takie temperatury ma mój Kipi 20kW - pracuje na 14 kW - w przeciągu całej doby
  10. Masz niezgodność w oprogramowaniu ecoster touch i ecoster 200 z sterownikiem kotła jest to spowodowane tym że producenci kotłów kupują od firmy plum całośc elektroniki ale każą sobie modyfikować oprogramowanie tak aby kupować tylko u nich pozostałe moduły/termostaty, np masz kocioł z firmy LUMIO a kupiłeś (nawet nieświadomie na allegro) ecostery z firmy KOTŁO-SPAW, teoretycznie cała elektronika jest firmy PLUM/KIPI ale się nie dogadają ze względu na blokadę firmową producenta kotła - dlatego wyświetla BLOCKED. Ja tak miałem i jedyne rozwiązanie to pisać mailowo do PLUM/KIPI do działu serwisowego i wysłać im komplet całej elektroniki lub znaleźć kumatego serwisanta z firmy z której masz kocioł a on przeinstaluje całość oprogramowania we wszystkich sterownikach/termostatach/dodatkowych modułach. Ja ten temat przerabiałem około 2 lat wstecz, kosztowało mnie to około 500zł i wysyłka tam i z powrotem do KIPI ale serwis wymagał chyba skanów paragonów z zakupu ich elektroniki.
  11. Wykręć silnik z przekładnią z palnika, i rozkręć górny element (przekladnie-gear head) zobacz co się tam wydarzyło, może wystarczy tylko dołożyć smaru bo czasem jest tam bardzo ubogi w smar. Ewentualnie można kupić przekładnie z silnikiem w Polsce lub u Chińczyków na aliexpress. Przekładnia ma mieć oznaczenie takie jak aktualnie masz (u mnie 2GN 150K) a silnik możesz przełożyć swój chyba że on jest uszkodzony, tak czy inaczej szukaj po oznaczeniach. Cena za komplet silnik z przekładnią to około 300zl. Zgrzyty też czasem pochodzą od "mielenia" pelletu przez ślimak podajnika ale takie efekty dźwiękowe nie występują cały czas...
  12. Bo przydał by ci się jeszcze czujnik temperatury zewnętrznej. Ustawiasz wtedy tryb lato/zima. W trybie lato kocioł nie odpali się (gdy temperatura zewnętrzna wzrośnie powyżej zadanej wogole - nawet jak spadnie temp. w domu) odpala tylko gdy spadnie temp CWU, w trybie zima kocioł stara się utrzymać temperaturę kotła w okolicy zadanej temperatury i nawet jak nie grzeje pomieszczeń to jak spadnie poniżej temperatury zadanej minus histereza to znów się odpali żeby się zagrzać. Przy takiej pogodzie jak teraz była (temp powyżej 15st i słońce) u mnie powyżej 12 stopni przełącza się kocioł na tryb lato i stoi praktycznie cały dzień, odpala się wieczorem i w nocy gdy spada temperatura zewnętrzna (poniżej 12 stopni) i dogrzewa dom. Chyba najprostsze rozwiązanie.
  13. Obudowa jest na tyle szczelna że deszcz nic jej nie zrobi, montuj na zewnątrz a najwyżej osłon przed działaniem promieni słonecznych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.