Skocz do zawartości

Micha90zgaz

Forumowicz
  • Postów

    65
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Micha90zgaz w dniu 17 Listopada 2023

Użytkownicy przyznają Micha90zgaz punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Budynek 230 m2 z lat 90 5 wełny w ścianie oraz budynek 90 m2 z lat 60 luka powietrzna w ścianie
  • Instalacja
    bufor 2000l. Wszystko na grzejniki sterowanie TECH 2 zaworo 4 drogowe i zbiornik CWU 300 l
  • Kocioł
    Kocioł STALMARK ekowood 37 kw

O sobie

  • Lokalizacja
    Podkarpackie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Micha90zgaz

  1. Tak powrót reguluje wkladka i mam tam 60 stopni. Kocioł wypluwa 83. Nie zauwazylem zmian tych parametrów przy zmianach wydajności pompy.
  2. Nie sądzę. Ciśnienie jest zależne od wysokości na jakiej masz odbiór. Na zbiorniku mam 1,5 bara. Ja tez mam wkladke 60 stopni i spokojnie mi pracuje na 83 stopniach kocioł. kwestia sterownika myslę. Co do CWU to wyjscie mam na osobnym przyłączy i powrót też. Nie widze problemu.
  3. uklad zamknięty. zbiornik przeponowy 200 litrów. 1,5 bara cisnienia na zimnym maks 2,5 bara na buforze 2000 l nagrzanym do 80 stopni. Laddomat masz poniżej dolnego wejscia do kotła ?
  4. Sprawdź odpowietrznik na wyjściu z kotła. U mnie przez pierwszys sezon dawał podobne objawy. Obecnie słychać tylko takie syknięcia po podłożeniu. Pompa od laddo na 3 .
  5. Mój palnik w 37 wygląda jeszcze gorzej po 4 latach. Dopóki się nie ropadł to uzywaj bo jedyne co mu sie moze tam stac to sie odkruszy jeszcze troche. Mozna by próbować odlac takie cos ale komu sie bedzie chciało bawić w forme do tego to nie wiem czy taniej nie wyjdzie kupić.
  6. czyli przegrzewasz bufor ? W jakim celu ? na za malo starcza ?
  7. Nie prościej zamiast wymiennika i 2 pompek oraz naczynia przelewowego rzucić laddomat i wspólne naczynie przeponowe dla całej instalacji ?
  8. Chciałbym podjechać do tych państwa. 1. Pomiar wilgotności drewna. 2.Sprawdzenie wykonania instalacji. 3. Niech mi pokażą jak przebiega proces rozpalania i spalania.
  9. Za małe naczynie. Ja przy tym buforze i instalacji mam zalożone 250 litrów i przy naładowanym do 83 stopni buforze mam 2,2 bara ciśnienia.
  10. To dobry pomysł bo u mnie temp spalin chodzi w granicach 230-250 st a podejrzewam ze jak na komin bedzie szło okolo 100 to nie bedzie skroplin w nim Dom jest z lat 90. Żeby doprowadzić go do norm obecnie wymaganych (obciąłbym zapotrzebowanie na ciepło o 50%) potrzeba 68 tys bez rekuperacji (zakładam 20 tys na nią) Obecnie na drewno wydaję 4500 zł rocznie. po modernizacji wydawałbym 2000 rocznie 68 tys/ 2,5 tys =27 lat zwrotu inwestycji. zakładając że cena drewna wzrośnie nagle 2krotnie wychodzi 13,5 roku zwrotu z inwestycji są dużo lepsze inwestycje niż ta.
  11. Dzięki za info. Chodzi mi o to że jeśli miałbym wydać na coś co poprawia wydajność to chciałbym wiedzieć ile drewna pozwoli mi to zaoszczędzić, z tego tez powodu nie docieplam domu, nie opłaca się.
  12. Mam proste pytanie, jakie efekty sa tych przeróbek ? mniej drewna idzie ? czy może sprawnośc większa ? mi gdy posypało się oryginane naczynie to kupiłem za 90 zł cegły szamotowe i ułożyłem na nowo, smiga 2 rok bez problemu.
  13. Bufor 2000 l ma weżownicę dolną? Mi się wydawało że tylko gorna jest do CWU.
  14. Dobre pomysły macie panowie, teraz pytanie o ile ten zawirowywacz podnosi sprawność ? zauważyliscie jakąś róznicę ?
  15. dlatego pisalem zeby wstawić go tam gdzie oddziaływania mechanicznego nie ma, tylko tam gdzie płomień ma miec temperaturę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.