Skocz do zawartości

EmilekBilohehe

Forumowicz
  • Postów

    19
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia EmilekBilohehe

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Współtwórca
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. @vps1 a co powiesz o takim? Dobry jest? Kliknij Tutaj
  2. W ramach konfiguracji to jaki UPS do kotła Vaillanta ecoTec VC 25 CS/1-7 polecacie, pytam w razie wyłączenia energii. Ogrzewanie tylko grzejniki, pow. ogrzewania 100m2. Kocioł z zasobnikiem na ciepłą wodę 150 litrów.
  3. @Lolekx86 np. mamy zadaną temp. pokojową 20 stopni, i ta temp. zostaje osiągnięta. O ile stopni musi spaść temp, aby kocioł się załączył i zaczął ponownie grzać aby dobić do zadanej temp. pokojowej 20 stopni? Mówimy tutaj o trybie rozsz. <termostat> Drugie pytanie. Lepiej jak kocioł chodzi cały czas i nie załącza się?
  4. @Lolekx86 tutaj instrukcja od regulatora Instrukcja Onsługi Regulatora i Instrukcja Obsługi Kotła
  5. @Lolekx86 @vps1 Mam tylko wątpliwość jeśli chodzi o tryb aktywny i tryb rozszerzony, wiem ze w rozszerzonym raczej piec sie nie wyłącza i jak dojdzie do zadanej temp. pilnuje jej - piec wtedy chodzi na najmniejszej mocy minimalnej i może być też tak ze zamiast zadanej temp. 20 stopni wzrośnie do 22 lub 23. Taki jest właśnie tryb rozszerzony. Moja wątpliwość dotyczy trybu aktywny. W trybie aktywnym np. jest zadana temp. 19 stopni i piec się wyłącza jak już osiągnie tę temperaturę. Moje pytanie, o ile musi spaść stopni temp. w tym trybie ,aby piec znów się włączył i zaczął grzać do zadanej temp. ???
  6. Właśnie dużo osob mi mówiło ze znajomych ze bardzo przekłamuje ta strona
  7. @BORA nie o to chodzi, jeszcze raz przeczytaj dokładnie co napisałem wyzej i o co zapytałem.
  8. @BORA na ile masz ustawioną Minimalną temp. zadaną zasilania i Maksymalną temp. zadaną zasilania?
  9. @BORA pamiętaj podesłać tutaj wynik swojego domu z cieplo wlasciwe. Mam podobny dom jak Ty.
  10. Wyślij tutaj jak możesz swój wynik. Co do krzywej... Lepiej grzać z tego co czytałem na krzywej grzewczej i zejść do takiego poziomu, aby piec pracował na najniższej temperaturze zasialania przy jednoczesnym komforcie cieplnym.
  11. @BORA czyli wolniej będzie nagrzewał tą wodę na mocy 15 kW, a jeżeli byłoby ustawione 25kW? Np. teraz temp w domu 17 stopni, temp zewnętrzna 13,5 stopnia, temp zadana na sterowniku pokojowym 19 stopni, więc może być tak, że jak będzie ustawiony na 15 kW to i tak zjedzie z mocą dp np. 11kW aby nagrzać zimną wodę w układzie C.O. biorąc pod uwagę temp. zewnętrzną i temp. pokojową? Wyślesz link do swojego wyniku w ciepło właściwe?
  12. @sorierCzyli np. w domu mam 16 stopni teraz, moc kotła zmniejszona z 25kW na 15 kW. Zaczynam odpalać kocioł, czyli wg. logiki wolniej nagrzeje mi dom przy takiej mocy, niż jakby miał moc 25kW. Dobrze rozumiem? Jeszcze mi napisz jak możesz, czy dobrze rozumiem drugą kwestie. Jeśli układ C.O. jest wygrzany i woda w nim jest ciepła to nie startuje kocioł z pełną mocą i się potem obniża, tylko z mocą taką jaką potrzebuje do dogrzania tej ciepłej już wody w układzie C.O. Prawda? A startuje z pełną mocą pewnie wtedy gdy woda w układzie jest zimna i powiedzmy ma 10 stopni. Dobrze rozumiem? @sorier ta funkcja jest dostępna z menu serwisanta? Czy to coś zmienia? Czy zmiana jej skutkuje, że kocioł będzie pracował niepoprawnie? @BORA też możesz się odnieść do tego co powyżej napisałem. Poza tym widzę, że masz dom nieocieplony 140m2, ogrzewasz 100m2. Jak traktujesz stronę cieplo wlasciwe? Podaje dobre dane jesli chodzi o przewidzianą energie do ogrzania domu np.?
  13. @BORA w ciepło właściwe wyszło mi, że maksymalna potrzebna moc grzewcza to 21 kW, strona także wskazuje, że przeciętna moc grzewcza 10 kW Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 1,5°C i średniej temperaturze w domu 20,0°C. Myślę, że w takim okresie przejściowym to nawet 15 kW jest za dużo? To moje pierwsze pytanie. Drugie pytanie: to czy zmiana parametru d000 z 25 kW na 15 kW nie wpływa na żywotność pieca lub jego poprawną pracę?
  14. Czy istnieje jakaś aplikacja mobilna lub internetowa która w sposób graficzny obrazuje np. jak zmienimy nachylenie krzywej grzewczej jakie będą wtedy temperatury na zasilaniu, albo jak krzywa zachowa się jak zadamy 23 stopnie na sterowniku. Jest gdzieś coś takiego? Taka interaktywna zabawa z krzywą grzewczą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.