Skocz do zawartości

adik29

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom piętrowy podpiwniczony z lat 70tych - ogrzewany parter 70 m2, piwnica i piętro nieogrzewane - ocieplenie słabe, na ścianie 5 cm styropian, między parterem, a piętrem warstwa żużla w stropie
  • Instalacja
    7 grzejników
  • Kocioł
    Tekla Komfort 12 kW pellet

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    wielkopolskie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia adik29

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. A jakie by Pan zaproponował rozwiązanie? Rura poprowadzona z tej "zetki" by nie polepszyła sytuacji? Całą kotłownie wraz z wentylacją robił hydraulik który jest równocześnie przedstawicielem i serwisantem firmy produkującej kocioł.
  2. Dzień dobry, pojawił się u mnie problem z przegrzewaniem palnika. Palnik osiągał temperaturę około 65 °C i wyłączał kocioł, pojawiał się alarm "Przegrzanie palnika". Wcześniej kilka tygodni kocioł pracował normalnie (nie wiem jaka była dokładnie temperatura palnika ale na pewno powyżej 50 °C), lecz po całkowitym zakończeniu prac remontowych w kotłowni założyłem drzwi (wewnętrzne - kotłownia / piwnica) i wtedy zaczęły się problemy. W kotłowni zrobiona wentylacja nawiewna ("zetka") oraz wywiewna (pod sufitem) obie Φ125. Przy otwartych drzwiach palnik się nie przegrzewa. W tej chwili kocioł pracuje przy zamkniętym drzwiach, lecz otwartym lufciku okna. Temperatura palnika osiąga maksymalnie 56 °C. Co może być problemem? Jak to rozwiązać? Czy wymagane będzie robienie trzeciego otworu? Wysyłam w załączniku rzut z góry na moją kotłownie. Czy problemem jest to, że obie wentylacje są na tej samej ścianie? Niestety dom stoi w granicy i jedyną ścianą zewnętrzną do której mam bezpośredni dostęp to ta ściana, gdzie są wentylacje i okno. Kocioł Tekla Komfort 12 kW.
  3. Zasugerowałem hydraulikowi, by jednak zrobić to wg schematu Tekli, jednak hydraulik bardzo chce by piec chronić przed wracającą zimną wodą z bojlera - wg niego ze schematu z Tekli zimna woda z bojlera trafia do kotła i powoduje do kondensacje w kotle. By nie grzać bufora, proponuje mi by założyć zawór na powrocie z bufora. I teraz miedzy zaworem atv a buforem wg schematu z Tekli byłby ten powrot z bojlera i zawor od strony bufora by go zamknąc w sezonie letnim. Co Pan @sambor sądzi o takim rozwiązaniu?
  4. Dziękuje za tak szybką odpowiedź. A jak ta instalacja by chodziła, jeśli zrobiło by się wg pomysłu hydraulika? Czy byłby to duży błąd w sztuce? Wspomina Pan by pompę na powrocie ustawić od 50C lub mniej. To tylko w przypadku grzania już bufora i grzejników? W okresie letnim ta pompa na powrocie stoi i grzeje tylko i wyłącznie pompa od cwu? Obojętnie wtedy od jakiej temperatury w kotle?
  5. Dzień dobry, witam wszystkich na forum, jestem w trakcie modernizacji starej instalacji kopciucha na piec na pellet. Wybór padł na tekle komfort 12 kW, instalacja będzie z buforem 500 l, bojler 210 litrów, same grzejniki. Rozmawiając z hydraulikiem nt schematu instalacji, sugerowałem wybór gotowego schematu ze strony tekli - schemat w załączniku do postu - oczywiście bez podłogówki. Hydraulik upiera się by powrót z bojlera umieścić przed zaworem ATV (między powrotem z bufora, a zaworem ATV) by chronił piec przed chłodną wodą z bojlera. Czy taki schemat byłby prawidłowy? Jak wtedy ma wyglądać grzanie samego bojlera latem? Zamówiony zawór to ATV 55 st C, wtedy start pompy cwu dac na 55 st C by zawór ATV już się zaczął otwierać na wodę z powrotu? Czy latem należy również grzać bufor? W jaki sposób latem ma pracować pompa kotłowa? Jako pompa bufora? Czy w ogóle ma być wyłączone, a obieg będzie wymuszać jedynie pompa cwu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.