Skocz do zawartości

Noidea

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Noidea w dniu 12 Października 2011

Użytkownicy przyznają Noidea punkty reputacji!

Osiągnięcia Noidea

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. hmm naczynie mam otwarte no to faktycznie może być psikus jakby się zagotowało. Niby nie ma takiej możliwości bo z tego co widzę to najwyżej do jakieś 70 kilku st mogę go rozpędzić. Do 70 stopni mam ustawiony nadmuch z turbiny powietrznej a jak tylko turbina wyłącza się przy 70 to temp. idzie trochę do góry i od razu spada , oscyluje ok 65 -75 st. Nie wiem jaka jest temperatura ścianek ponieważ całe pomieszczenie od wewnątrz zaizolowałem wełną z folią. Od środka WC mam cały dolny panel z naklejonymi kaflami wyjmowany. Zamiast tradycyjnej fugi jest tam wsadzona fuga akrylowa w tym samym kolorze więc nie ma problemu aby tam, wejść jak potrzeba (ostatnio wchodziliśmy aby zaizolować cały kominek i rurę spalinową)
  2. Witaj. A taka normalna cyrkulacja powietrza wokół kominka w moim rozwiązaniu jest potrzebna? Mam doprowadzoną rurę zasysająca powietrze z zewnątrz - to co widać pod kominkiem jako prostokątny kanał wentylacyjny. Turbina kominka zasysa więc powietrze z zewnątrz a nie z wnętrza mieszkania ponieważ mam dom zwentylowany mechanicznie z rekuperatorem jako odzysk ciepła. Kratę zawsze mogę zrobić ale to chyba tylko w górnej części bo zawsze nadmiar ciepła można wepchnąć w powrót rekuperacji dla ogrzania świeżego powietrza. Zamówię zaraz sobie coś co będzie pasowało o ile nie będzie jakieś kolizji z rekuperacją. Co do przeznaczenia pomieszczenia za komora kominka to jest tylko WC z umywalką jak na fotce. Na suficie którego nie widać nad WC mam anemostat zasycający powietrze na powrót wentylacji. Załączyłem fotki "stanu surowego" kominka tak na wszelki wypadek bo może się dopatrzycie, że coś wykonali mi nie do końca tak jak trzeba.
  3. Witam i proszę o wyjaśnienie. Czy w przypadku kominka z płaszczem wodnym ustawionego w czymś co można nazwać pomieszczeniem wciśniętym pomiędzy WC ( widać drzwi po prawej ) a salon ,kominek obkłada się wełną izolacyjną z folią czy też całe to "pomieszczenie" w którym stoi kominek wykłada się panelami wełny z folią? No i czy powinny oprócz rury doprowadzającej pod kominek powietrze z zewnątrz być wykonane otwory z kratką w górnej części zabudowy?? Bardzo proszę o poradę bo na razie obłożyłem całe to pomieszczenie w celu wyizolowania go ze względu na zamontowane w kominku turbiny powietrze - turbo kominek- ale nie jestem pewien czy sam kominek nie powinien być obłożony podobnymi panelami z wełny.Zastanawiam się czy nie mam strat z płaszcza do "pomieszczenia".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.