Skocz do zawartości

enterbios

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia enterbios

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. To miałby być zwykły grzejnik. Ale czy przy tym piecu można zagwarantować że na 100% nie zagotuje się woda? Nie jestem pewny co może się dziać w przypadku awarii prądu.
  2. To by był dość duży kłopot bo trzeba by tą rurę prowadzić przez cały dom i było by to ponad 25m. A można jakoś inaczej rozwiązać ten problem?
  3. Dziękuje za odpowiedzi. Jeszcze mam takie jedno pytanie, bo kończę remont pokoju na poddaszu i chce tam również wstawić grzejnik, ale będzie on o 2,5m wyżej niz naczynie zbiorcze w kotłowni. Czy naczynie zbiorcze musi być bezpośrednio przy piecu? Czy można je jakoś zamontować obok tego najwyższego grzejnika? Czy może jakoś inaczej można rozwiązać ten problem?
  4. A mógłbyś poprawić mi to na moim schemacie jak to powinno dokładnie wyglądać? Mam dać pompę na powrocie z grzejników i drugą na powrocie z cwu? Do tego wywalic ten bypass?
  5. Gdy nie było pompy pomiędzy korytarzem i pokojem2, grzejniki w pokoju nie grzały. Na internecie znalazłem że ten fabryczny sterownik ma możliwość sterowania pompami do cwu i do co. W takim razie jak powinienem przerobić instalacje w kotłowni?
  6. Ok a co z grzejnikami w pokoju2? Dlaczego nie grzeją jak wyłączę tą pompkę? To jest wina tego przejścia z miedzi na plastik? Ten bypass był chyba montowany w celu wymuszenia obiegu w przypadku braku prądu ale nie orientuje się zbyt dokładnie. Czyli powinna być pompa na cwu i osobna na C.O.? Ile kosztuje taki sterownik do przełączania tych pomp?
  7. Ale przecież na powrocie w kotłowni już jest pompa. Jak zrobić żeby pompy się same przełączały? Czy musze to robić ręcznie?
  8. Witam. Mam w domu problem z instalacja co i cwu. Opisze problem dosyc dokladnie a w zrozumieniu pomogą załączone schematy. W kotłowni stoi piec miałowy firmy Zębiec(model KMW) o mocy 16kw, z nadmuchem i sterownikiem. Rury wszystkie są miedziane o średnicy 22mm, tylko rury idące do boilera są grubsze. Na schemacie kotłowni jest narysowana rurka x która wychodzi z pieca na dwór(do czego ona tak właściwie jest?). Naczynie zbiorcze jest troszke niżej niz najwyższy punkt boilera, więc tak tez narysowałem na schemacie. Dalej w domu rurki są miedziane również 22mm, ale rurki które idą do łazienki oraz pokoju numer2 są plastikowe o średnicy 1/2cala. Na powrocie z pokoju numer2 jest zamontowana druga pompka. A teraz do sedna sprawy, gdy zawory na cwu oraz grzejniki są odkręcone, woda w boilerze nagrzewa się, grzejnik w pokoju 1, w łazience i w kuchni są gorące(na dole chłodniejsze). Grzejnik w korytarzu jest chłodniejszy na dole na górze gorący, a w pokoju numer2 pierwszy grzejnik nagrzewa się tylko od góry do połowy a drugi w ogóle nie chce grzać. Powrót jest chłodny i robi się ciepły dopiero za grzejnikiem w pokoju1. Po włączeniu pompki która jest zamontowana na powrocie pomiędzy korytarzem a pokojem2 obydwa grzejniki w pokoju2 są całe gorące, ale przestaje grzać cwu i reszta grzejników oprócz tego w pokoju1 który nagrzewa się prawie cały ale na dole jest chłodniejszy. Powrót i zasilanie są całe gorące. Napisze jeszcze tylko że instalacja nie była robiona przez mnie a rurki w pokoju2 są schowane w ścianie. Teraz zagadka jak zrobić żeby wszędzie grzało tak samo? Wystarczy rury w drugim pokoju wymienić na miedziane o tej same średnicy co wszystkie inne? Czy może są jakieś inne sposoby? Proszę o pomoc bo już zaczyna brakować sił :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.