Skocz do zawartości

neusz

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia neusz

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. OK. Skoro twierdzicie, że glikol nie zrzera uszczelek oraz że na połączeniach gwintowanych z zastosowaniem pakuł nie bedzie przeciekać temat uważam za nieaktualny.
  2. Witam. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakies doświadczenie odnośnie pracy pompy obiegowej GRUNDFOS ALPHA 2 25-60 w instalacji zalanej glikolem (-35 stopni C)? Ostatnio otrzymałem informację od przedstawiciela firmy GRUNDFOS iż w/w pompa nie nadaje się do instalacji zalanej glikolem (nie był wstanie odpowiedzieć dlaczego). Jedynie do instalacji (otwartych lub zamkniętych) pracujących na glikolu zaoferował pompę GRUNDFOS SOLAR. I jak to wygląda z uszczelkami (pomp, zaworów, uszczelnieniem połączeń gwintowanych) bo ponoć glikol zrzera uszczelki a połączenia gwintowane (pakuły) prędzej czy później zaczynają przeciekać. Pozdrawiam
  3. Witam. Jestem początkującym forumowiczem więc proszę o wyrozumiałość :) . Mam w planie założenie osobiście instalacji C.O. + C.W.U. w domu wolnostojącym dwu kondygnacyjnym (piwnica + parter + piętro + strych). W sumie do ogrzania powierzchnia ok. 160m2. W załaczeniu schemat instalacji a poniżej opis i parametry elementów instalacji: 1) piec na paliwo stałe najprawdopodobniej będzie to SAS ze sterowaniem (jaki dokładnie polecacie ? + sugestie co do mocy) 2) grzejniki już zakupione STELRAD C22 600x1200 z bocznym zasilaniem - 6szt. 3) grzejniki już zakupione STELRAD C22 600x1000 z bocznym zasilaniem - 4szt. 4) grzejniki już zakupione ENIX ASTER A612 (łazienkowy drabinka 600x1216) - 2szt. 5) zbiornik C.W.U. dwupłaszczowy około 140l 6) pompa już zakupiona GRUNDFOS UPS 25-60 7) rura już zakupiona Alupex VAWIN fi16 - 200m 8) zawór już zakupiony termostatyczny Danfoss RTD-N 1/2" kątowy + głowice - 10szt. 9) zawór już zakupiony odcinający Danfoss RLV-S 1/2" kątowy - 12szt. I teraz po kolei: od kotła zamierzam wyjść rurami czernionymi do zaworu 4-drożnego (proszę o sugestię jaki ?) w celu ochrony powrotu kotła, od zaworu 4-D reszta + piony w miedzi fi28 do zbiornika wyrównawczego (proszę o sugestię jaka pojemność ? )umieszczonego na strychu i do rozdzielaczy (na każdym piętrze). Od rozdzielaczy do grzejników rura alupex Wavin fi 16 zatopiona w wylewce (rura w otulinie). Odległości od rozdzielaczy do poszczególnych grzejników od 4m najbliższy do ok.15m najdalszy. Podłączenie do grzejników boczne, gdyż takie zaostały już wcześniej zakupione. Na każdym grzejniku będzie zamontowany zawór termostatyczny oraz odcinający, oprócz grzejników łazienkowych gdzie będą tylko same zawory odcinające. Dodatkowo będzie zabudowany UPS do podtrzymywania napięcia w razie jakichkolwiek zaników. W niedalekiej przyszłości planuję wykonać również cyrkulację C.W.U. (jakieś sugestie ?). Bardzo proszę o sprawdzenie załączonego schematu i opinie o zaplanowanej instalacji. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.