Skocz do zawartości

sylwek08

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia sylwek08

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Rozumiem, czyli w przypadku tego urządzenia pobór w trakcie grzania to 800W, jednak nie nadal nie wiem ja policzyć zużycie prądu, Ile by musiał chodzić by utrzymać warunki.
  2. Teraz to zgłupiałem, sam montaż będzie tańszy przy piecu na gaz otwornica porządna wiertarka i cały montaż, z klimatyzatorem nie mam pojęcia jak jest. Cena piecyka na gaz 1000zł cena klimy 3000 przy tym jesteś w stanie mniej więcej mi powiedzieć ile on prądu pochłonie, przeraża mnie sama myśl odpalenia 2-3KW Może napiszę skąd wniosek że gaz taniej, spalanie 0,2/h założyłem 5min co godzina odpala się i gaśnie przy tym minimalnym spalaniu starczy na 55 h co daje 27 dni na 11kg czyli jednej butli dwa trzy miesiące w roku są mocno zimniejsze jak by nie patrzeć powiedzmy za 110zł mam dwie butle które na owe zimniejsze miesiące starczą później im cieplej tym spalanie się zmiesza co daje powiedzmy rocznie 1000zł. Oczywiście wiem że to spory plus minus ale mam przynajmniej jakieś założenie A Ty piszesz mi że maszynka która żre po 3KW będzie tańsza o 30%-40% zgłupiałem, jeśli jeszcze nie straciłeś nerwów wyjaśnij mi jak to działa.
  3. Pomysł fajny, ale koszt w porównaniu z gazem gigantyczne, przynajmniej jeśli dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź. Franek dzięki za sugestię, obejrzałem tak na szybko mają podobne spalanie jak gazowe przy czym gaz wychodzi taniej, przynajmniej obecnie. Ciekaw jestem tylko jak takie piece gazowe z zamkniętą komorą spalania i odprowadzeniem spalin na zewnątrz działają w praktyce może ktoś używa?, wypowie się jak to jest w realu.
  4. Czy taki klimatyzator nie zaciąga powietrza przypadkiem z zewnątrz tz. z dworu? No i taki dość znaczący problem w opisach jest zakres grzania 5-24C a więc za mało, są może jakieś urządzenia z większym zakresem. Da się wyliczyć ile musiał by chodzić by ogrzać owe pomieszczenie, ciągle gnębi mnie co będzie bardziej opłacalne gaz czy prąd. Jeśli ten z mojego linku ma 540m3/h czyli na minute ma 9m3 pokój ma ok 30m3 więc w ciągu 3 minut teoretycznie przepompuje całe powietrze, załączy się po spadku rzędu 1C który będzie co około godzinę, ile będzie musiał razy przepompować całe powietrze by temperatura wróciła do normy?Jaki będzie czas nagrzania się?
  5. Opcja chłodzenia raczej nie jest mi potrzebna pokój znajduje się na północno-wschodniej ścianie więc słońce świeci max do 8- 8.30 rano, więc raczej sporadycznie przebijam wymaganą temperaturę, po za tym cena nieco odstrasza, planowałem wydać max 1500zł jednak to jeszcze przeboleję, jaki jest koszt późniejszej eksploatacji? 2,2kw to zużycie prądu,? Chodzi o urządzenie tego typu? http://www.klimatop.pl/1239,pl-klimatyzator-split-(komplet)-inverter-lg-s09mh-econo-br-font-color-orange-b-i-wysylka-w-cenie-24h-lub-montaz-w-warszawie-i-b-font-.html Czy klimatyzacja nie osusza nadmiernie powietrza?
  6. 25-27C w dzień i 23C w nocy w zależności od pory roku, obecnie panuje, przy tych najgorszych mrozach (z tego roku)najmniej nad ranem 17C wieczorami cieplej 20-22C, dom ogrzewany jest drewnem, za zwyczaj nie ma komu podkładać w "trybie ciągłym"
  7. Witam Jako człowiek nieco ciemny w temacie, po własnych poszukiwaniach postanowiłem zapytać się o zdanie ludzi znających się na rzeczy, bo z doświadczenia wiem że bełkot marketingowy często bywa daleki od faktów. Tak więc od jakiegoś czasu myślę o dogrzaniu pokoju, w którym znajduje się mała hodowla zwierząt "ciepłolubnych". Chodzi o podniesienie temperatury średnio o 5C no i oczywiście bez obsługowe ustabilizowanie jej. Znalazłem na allegro takie o to piecyki. Jednak wszyscy dookoła mówią że prąd wychodzi najdrożej a nie ukrywam że koszt eksploatacji jest dość istotny. http://allegro.pl/pi...2238431133.html Drugi piec jest na gaz http://allegro.pl/pi...2238431122.html Pomieszczenie ma 12m2, brak podłączonego gazu tylko taki z butli. Może ktoś ma jakieś inne propozycję, bądź jest wstanie napisać ile za ile takie piece pochłoną "paliwa" w moich warunkach. Z góry dziękuje za odpowiedź
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.