Skocz do zawartości

Matyz

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Matyz

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. A można wiedzieć co przemawia za rezygnacją z ruszu wodnego oprócz tego ze jest on an stałe w kotle. A co do systemu podawania paliwa czy faktycznie podajniki "tłokowe" są aż tak super w porównaniu z tradycyjnym ślimakiem i czy te awarie ślimaków są naprawdę czeste i poważne (oczywiście wiadomko ze dużo zalezy od paliwa jakie stosujemy) ale czy są inne przyczyny. A można prosić jakieś sprawdzone firmy z takiej gamy kotłów jakie kolego podałeś wyżej?
  2. Matyz

    Witam

    Witam wszytskich forumowiczów:) Liczę ne dobrą współpracę:)
  3. Co do mocy to biorę pod uwagę ten piec max 17KW bo wiem ze wiekszy nie potrzebny. Co do paliwa to zalezy mi na piecu dwu funkcyjnym z rusztem wodnym jako rozwiązanie awaryjne ale za podstawowe paliwo biore pod uwagę eko-groszek. A co do sterowania to takie które nastawie na odpowiednie wartości i od czasu do czasu ewentualnie wprowadze w korekte ale zalezy na dobrym i prostym sterowaniu. Po prostu szukam dobrych rad bo jako typowy świeżak w tych tematach nie orientuje sie za bardzo w kotłach. A tych produktów na rynku jest tyle że każdy zachwala co innego i tak naprawdę trudno wybrać
  4. Witam. Chciałbym zakupić dobrej klasy aczkolwiek nie kosmicznie drogi kocioł z podajnikeim "tłokowym". Parę osób doradzało mi piec marki Defro AKM II o mocy 25KW ale na rynku istnieje wiele marek piecy i pewnie każdy ma inne zdanie na ich temat. Co do mocy kotła wydaje mi sie to dziwne że tak duży mi doradzano jak na chwilę obecną posiadam piec zębiec który ma juz 15 lat i po mimo że jego moc wynosi 14KW nawet radzi sobie z ogrzaniem dwóch kondygnacji aczkolwiek często trzeba do niego zaglądać. Chodzi mi dokłanie o dobór kotła który posiada dwa paleniska i na eko gorszek ale i na węgiel np kostka pod istniejącą instalacje. Co do komina to będą w nim montowane wkłady z rur a calość ma od poziomu pieca wysokośc 10m. Podaje mam nadzieje wystarczące dane które pomogą wam o dobre rady: Powierzchnia grzewcza to ok 180 m2 + boiler 120l Instalacja jest nowa w miedzi oraz nowe grzejniki Konwerter W instalacji mieści się około 120l wody Dom ocieplony styropianem wewnątrz murów oraz strop ocieplony wełną mineralną Podczas okresu grzewczego na piecu temperatura średnio wynosi 60-65 stopni co w zupelności spełnia moje oczekiwania i wystarcza do ogrzania domu. Serdecznie proszę o dobre rady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.