Skocz do zawartości

TemporaryLogin

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia TemporaryLogin

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Ja się nie gniewam. Zauważam tylko że jeśli zrobisz to tak na łapu capu to może i oszczędzisz na projekcie i obliczeniach. Ale oszczędności to pozorne będą to się zemści bo długo będziesz dobierał nastawy wstępne dla grzejników, walczył z zapowietrzaniem. Będzie przewymiarowany kocioł lub grzejniki. Lub oczywiście nie mam racji i wszystko uda Ci się dobrze, trafisz albo ktoś Ci to policzy. Odpowiadając na Twoje pytanie - jak zrobić - powiem - to zależy. Nie wiemy o Twoim domu nic. Gdzie jest, kondygnacje, docieplenia, wielkości pomieszczeń, czy rury pod stropem, jakie długości. Nie wiemy nic o zakresie modernizacji - czy instalacja była grawitacyjna czy pompowa. I tak dalej. Więc jedyne co wiadomo to to co napisał Franek19 - stopniuj wielkości. Na początku większe - im dalej mniejsze. W ogólnym przypadku też lepiej wykonaj instalacje jak na rysunku 1.
  2. Kolego Exus ten rysunek to ... tragedia. Bez urazy. Rury masz projektowane przepływ więc jak chcesz hałas to zrób sobie wszystkie 3/4", pomijam fakt że instalacja nie będzie działać rewelacyjnie. Z Twojego rysunku wynika że masz wszystkie grzejniki w szeregu. Co więcej - rys 2 - najpierw podłączasz grzejnik na piętrze, potem 4 na parterze, później kolejny na piętrze... czym w ogóle się różnia te dwa rysunki. Czemu niebieskim rysujesz zasilanie a czerwonym powrót.
  3. h, te skróty myślowe. Założenia są dwa - raz że nie ma strat ciepła więc po jakim czasie uzyskamy temperaturę a->b a drugi przypadek że straty są (F) e
  4. Witam! Mianowicie nie przypominam sobie by ktokolwiek na studiach o owym wzorze wspominał, ale z racji że było to już jakiś czas temu to mogę nie pamiętać. Potrzebuję sprawdzić Czy moc grzejnika E wystarczy na dogrzanie pomieszczenia o powierzchni/objętości D (zakładając że w trakcie naszego procesu grzania całkowicie brak jest strat przez przegrody. Załóżmy też przykładowo, że projektowe zapotrzebowanie pomieszczenia na ciepło to F) od temp A do B w czasie C.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.