Skocz do zawartości

art102

Forumowicz
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana art102 w dniu 26 Grudnia 2011

Użytkownicy przyznają art102 punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia art102

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. witaj Ja płaciłem 270 zł za komplet. Podobne ceny są na Allegro - naprawdę warto zainwestować tą kasę
  2. Witaj wojciech81kielce Polecam zakup regulatora pokojowego ( ja mam Auratona 2005 X..... - podałem też na moim poscie link do niego, trochę wyżej ). To wyeliminuje Ci to przełącznie ręczne , a co za tym idzie będzie Ci sterowalo temperaturą w domu abyś nie musiał okien otwierać. A co do mialu , hmmmm muszę zakupic ze 3 worki i zrobić test. A czy Ty kupujesz jakis specjalny ten miała ? , jeśli tak proszę napisz.
  3. Witaj wojciech81kielce Jeśli chodzi o miał to nie mam doświadczenia , paliłem tylko pelletem drzewnym i ekogorszkiem. Muszę własnie przetestować jeszcze miał. Mam tylko obawy że przy ładowaniu do podajnika będzie wszedzie czarno od tego miału. MIAŁU NIE MOŻNA MOCZYĆ !!!!. Bardzo mnie dziwi Twoja zadana temperatura - 45st. To jest moim zdaniem dużo ale to duzo za mało - przeczytaj jak zaleca producent , chyba min. na poziomie 55st. Teraz na zewnątrz jest w miarę ciepło , ale przy mrozach -10 czy -20st , to nawet grzejniki nie złapią min temperatury. Powiem Ci tak - co Ty chcesz od tego że nagrzewanie masz na poziomie 5 czy 6 min. U mnie przy ustawieniach jak opisywałem wyżej trwa to o wiele dłużej około 12 do 17 min ( wtedy jest podawanie około 3 do 4 razy ) oczywiscie na ekogorszku. Nigdy nie robiłem pomiaru ile mi trzyma po osiągnięciu na kotle temperatury ( napisz mi ten czas jaki masz u Siebie ). To co mierzyłem to cały cykl, tzn od momentu załącznia się wentylatora do osiągnięcia zadanej temperatury i potem czas ile piec stoi do następnego załącznia się pieca aby znów grzał - czas u mnie od 30 do 40 min. Nie wiem czy to mało czy duzo bo nikt o tym tu wczesniej nie pisał choć pytałem o to. Sam też jestem ciekawy jak u innych trzyma. Jak czytaleś wyżej to ja mam 3 pompy ( do CO , CWU i podłogówki ). Jeśli pracuje tylko podłogówka to jest super , mało podaje aby uzyskac odpowiednią temperaturę a i trzyma długo. Podobnie jak pracuje pompa od CWU ( zbiornik 200l izolowany ). Najgorzej jest jak włączy się pompa CO - wtedy są te najdłuższe czasy nagrzewania i też krótko trzyma - ale to normalka bo jednak grzejniki szybko wyziębiają wodę. A co chcesz sprawdzać z tym sterownikiem ? - coś Ci się dzeje że myślisz o uszkodzeniu ? Pozdrawiam : art102
  4. Witam Jeszcze zmieniłem ustawienia , teraz mam : - Podawanie : 4:10min - Nawiew : 25% ------------- podawanie w podtrzymaniu : 60 min -------------wentylator w podtrzymaniu : 20 min Powiem tak - ja odkryłem moze się mylę ale duże znaczenie na wielkość ekogroszku. Teraz mam drobny i przez to zwiększyłem przerwe podawnia bo więcej podaje szuflada przez samą objetośc drobnych kawalków. Spalanie w takie dni jak teraz max 25kg/h - taki wynik jest juz dla mnie dobry. Nie wiem czy masz regulator pokojowy w domu bo to znacznie tez redukuje ilosć spalanego paliwa. Ociepliłem juz też dokładnie poddasze które do tej pory było bez ocieplenia . Suma tych czynników chyba na 100% dała taki rezultat.
  5. Dzięki Blackbird za kilka słów - wiem że praw fizyki sie nie zmienię , myślałem tylko że mam jakiś błąd w wykonaniu instalacji. Temat jest juz jasny i przy tym pozostaję. Piszesz o pompie do CWU - czy masz jakiś namiar na te pompy i czy coś polecasz ? Ja mam załozoną jak piszesz zwykłą pompę LFP a ona trochę mocy ma. Za info z góry dziękuje.
  6. OK , dzięki mironw że przesłałeś zdjęcie - widac że instalacja jest zrobiona podobnie jak u mnie - róznica jest w tym podmieszaniu na pompie podłogowej i to musi mi tem hydraulik przerobić. Czyli teraz mogę walczyć jeszcze z ustawieniami aby spalał jeszcze mniej. Myślę że temat już chyba wyczerpałem , zadałem duzo pytań i dostałem od Was odpowiedzi za które dziękuje.
  7. hmmmm...... może i tak. Działanie sterownika Auraton 2005..... jest takie że zamin osiągnie zadaną temperatuję np 21,5stopnia to od temperatury 21,25 załącza pompę od grzejników tzw cyklicznie. Załącznie pompy następuje na około 1 min i tyle samo potem stoi. Grzejniki w tym czasie nie oziębiają się. Jest to moim dobre rozwiązanie że te ostatnie 0,25 stopnia uzyskuje się przez taka pracę ze względy na to że po uzyskaniu zadanej temperatury nie rosnie dalej. U mnie ten spadek temperatury na kotle niezaleznie czy ta pompa chodzi cyklicznie czy na stałe jest prawie taki sam. Może przestawię histerezę teraz na 1stopień ? ...... A jak myslisz mironw o tym moim rozprowadzeniu zasialania przez te zawory 3 i 4-drożne ? Masz tu jakieś swoje zdanie , obserwacje ? Następny mankament to że zasilanie bojlera mam przed zaworem 4-drożnym i jak załączy się pompa od bojlera totalnie mi spada podawanie ciepła na grzejniki i podłogówkę do poziomu 40 - 45stopni a ustawione jest na około 55stopni..
  8. Ok wszystko jasne - tylko nie mam na zaworach 3 i 4-drożnym założonych sterowań. Gdybym miał wtedy oczywiscie regulator ST-45 będzie sterował przepływem wody CO. Wtedy też dopiero działa funkcja "Menu instalatora - Zawór 1 lub Zarów 2" Sterowanie pompą CO (grzejniki ) obdywa się u mnie za pomoca regulatora pokojowego Auraton 2005TX Plus i odbiornika przy piecu Auraton 2005RX Plus ( http://www.auraton.pl/index.php/pl/produkt/220/ ) . To sprawdza się OK. Ładnie mi załącza i wyłącza grzejniki przy zadanej temeraturze w domu a co za tym idzie w domu jest naprawdę super. Mnie tylko dobija ta duża róznica w spadku temperatury na piecu. A dokładnie to ile musi podac podajnik aby znów się nagrzał do zadanej temperatury czyli u mnie 63st. A pytanie jeszcze jedno: może to ma jeszcze wpływ że zasilanie podłogówki przechodzi na początku przez zawór 4-drożny i jeszcze potem 3-drożny , przez co następuje jakaś dziwna wymiana wody Wiem że zadaję dużo pytań ale naprawdę nie znam zasady dzialania takich kotłów i takich "rozbudowanych" instalacji.
  9. Sterownik ST45 nie steruje pompą CO tylko pompą od podłogówki. Sterowanie pompą CO odbywa się za pomocą pokojowego regulatora. Jeśli chodzi o to działanie jest OK. Mam ustawioną temperaturę w domu ma 21,5st , a w nocy 20,5st. Niezależnie czy chodzą na raz dwie czy jedna pompa znacząco spada mi temperatura podczas nagrzewania. Przy ustawieniu pieca temp. CO na poziomie 63 stopni i histerezie 2st., temperatura na kotle potrafi spaść do 52 stopni mimo nawiewu i podawania od temp, 61st i dopiero zaczyna rosnąc do tych zadanych 63st. Jest to dla mnie trochę dziwne że aż takie wahanie, Przez to też mam zakłócenie na podłogówce bo miesza się dużo zimniejsza woda z zasilania z powrotem. Jeszcze jeden problem to taki i nie wiem czy to jest normalne. Zasilanie bojlera jest przed zaworem 4-drożnym ( widac to na przesłanych wyżej zdjęciach) , gdy załączy się pompa od bojlera spada mi temperatura na wyjsciu do zasialania domu do poziomu 40 - 45st. Zawór 4-drożny ustawiony na wyjsciu na poziomie 55st.
  10. Dzięki za zdjęcie z podmieszania - tak właśnie chcę teraz zrobic. Niech hydraulik który robił mi instalcję poprawia to na swój koszt. Zmieniłem jeszcze ustawienia : - Temp. Co - 64 st - Podawnie co 4:20 min - Nadmuch 20% Wypala super prawie pyłek. Mam tylko jedno jeszcze pytanie - przy tych moich ustawieniach temp. od załączenia się pieca (tj 62st - 2 st ustawiona histereza) , schodzi mi do 52 - 54 st i potem dopiero zaczyna rosnąć. Czy u Was dzieje się coś podobnego ? Dziękuje z gory za odpowiedzi.
  11. Witam wszystkich zainteresowanych moim problemem. Powód takiego działania pieca tkwił w uszkodzonym sterowniku pieca - sterownik dawał przez cały czas na wentylator sygnał 100% pracy. W tym tygodniu nastąpiła wymiana sterownika na nowy. Muszę też pochwalić Firmę SAS za szybką reakcję serwisu. Naprawa dokonana w ciągu nie całych 24 godzin od zgłoszenia - Duże brawa. Teraz mam nastawienia : - podawanie co 3 min - nadmuch 30% Wszystko działa OK - i to co mnie interesowało - MAŁE SPALANIE. Do przerobienia jest tylko rodzielenie powrotu z grzejników od podłogówki, bo tu mam małe zamieszanie przy zaworze 3-drożnym podczas mieszania. Jeszcze raz dziękuje wszystkim.
  12. [ Dziękuje za znów cenne uwagi - jeśli mogę zapytać co to jest ten terminator ciągu ? czy to jest klapka przy wentylatorze która otwiera się podczas nadmuchu a potem zamyka ? jeśli tak to u mnie jest to zamontowane. Znów zmieniłem ustawienia - zmieniłem ekogroszek - zmiejszyłem siłę nadmuchu ....... efekt - wcale nie dopala mi węgla. Już się zastanawiam nad wywieceniem dodatkowych otworów w w płycie gdzie podawany jest nadmuch i zrobienie ich w formie stożka aby powierze inaczej się rozchodziło. Za każde podpowiedzi dziękuje bo chyba czeka mie ciężka walka tej zimy z piecę i kasą na węgiel
  13. Witam kurcze u mnie to podawanie co 30sek odpada całkowicie . nie wiem jak jest u Pana ale u mnie węgla nie dopala. i cos mi tu nie gra w tych czasach podawania i ilosciach dawek. jesli podaje 11 razy co 35 sek to daje czas nagrzewania 6,40 min a nie jak Pan podaje 3 min. druga sprawa - jesli poda 11 razy i trzyma oko 45 min to u mnie wynik jest dużo lepszy. przy moich ustawieniach podaje podaje max na godzinę 11 razy a trzyma pod czasu zaczęci grzania do następnego cyklu pomiędzy 22 a 27 min. wiec z podachy dawek , czasu trzymamia to mój powinien mniej spalac - to jest dla mnie dziwne że sytuacja jest odwrotna. naprawdę tracę cierpliwość do tego pieca
  14. Witam i dziękuje za zainteresowanie moim problemem - mam nadzieję że uda mi się odpowiedzieć na zadane pytania. Trochę zmieniłem ustawienia pieca a mianowicie : - temp. zadana CO 63st , czas podawania 1:40 min , siła nawiewu 60% ( skala od 10 do 100% ) Moje obserwacje - dobre dopalanie węgla ( dołącze zdjęcie ) myślę ze to przez zwiększenie nawiewu przy 30% był niedopalony (prześlę zdjęcie). - worek 25kg wystarczył na jakies 20godzin - temp. w domu zaprogramowane przez pokojowy regulator : od 6:00 do 9:00 21,5 st ; od 9:00 do 15:00 20:5 st ; od 15:00 do 24:00 21,5 st. Kurcze Pana czas przerwy podawania wydaje mi się bardzo krótki oczywiscie przełącze swój piec na podobny i zobaczę co będzie. Ale przy okazji tego podawania mam pytanie do Pana : ile razy poda szuflada aby uzyskać zadaną temp. CO i jaki jest orientacyjny czas od pierwszego podania do uzyskania zadaje temp. Jeszcze kilka słów na temat paliwa - ekogorszek testowałem tez inny przez weekend od kolegów z różnych zródeł - efekty podobne , więc myślę że w tym nie ma przyczyny. Proszę jeszcze raz o pomoc Pozdrawiam : Artur
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.